Sign in to follow this  
Followers 0
myryn

montážní stojánky

7 posts in this topic

Abych nemusel při opravách pořád podkládat "Pažouta" špalkama nebo cihlama, koupil jsem si v Penny Marketu "montážní stojánky" jeden kus cca 160,- Kč.

Vyrobeno pochopitelně v Číně.

Má to prý nosnost 3.000 kg - což se mi moc nezdá /vzhledem k průměru nosné trubky a tloušce stěn bočních podpěr/.

Máte někdo s tímto "bazmekem" nějaké zkušenosti ??

Pokud by byly negativní dejte mi prosím vědět - abych jim to mohl zavčas vrátit.

post-0-14109596365229_thumb.jpg

Přímá zkušenost ne. Jak vypadají svary? Jak tlustou stěnu má ta trubka? Stojí to všemi nožičkami na zemi? Neviklá se? V zasunutém stavu bych se toho nebál. V plně vysunutém by mohl být problém. Mrkni jak silná je ta trubka.

Přední půl auta může vážit dejme tomu tunu. Dva stojany, to je 500kg na jeden. To není až tak moc...

Já je mám,jsou teda kupovaný v Lidlu,ale vypadaj stejně.Mám je víc jak rok a v pohodě,měl jsem na nich předek auta a v pohodě ho unesli a to mám těžký diesel.Jsou i stabilní,takže bych se jich nebál.:papa

taky mám ty z lídlu a v poho. je to stabilnější než hever.

ale byli nízký tak jsem si nechal svařit 0,5 m vysoký a to se pak dělá na autě jedna radost.

Jo ale ty z Lidlu se u nás taky prodávali po dvou kusech - komplet za asi 3 kila s tím že nosnost je 2.000 kg.

Když jsem je ale doma prohlížel tak každej měl nosnost 1.000 kg (dohromady tedy 2x1 tuna = 2.000 kg)

Proto jsem je tam vrátil a koupil si nový v Penny.

Proto se ptám, zda někdo nevíte, zda je možný že 1 kus z Penny unese 3 tuny ???

Možný to je. Použitím trubek jiné tloušťky se může změnit nosnost. Pokud mají na štítku napsanou nosnost 3 tuny, tak bych tomu věřil. Kdybys to kupoval na tržišti u Vietnamců, tak bych to bral s rezervou.