Martin111

tachometr

12 posts in this topic

Ahoj,chci se zeptat a poprosit o odpověď.Mám 306 1.9TD,96 a problém s tachometrem...za jízdy mi začal lítat ukazatel rychlosti,jedu stálých 90 a najednou na budíku 120,70,40...myslel jsem,že je to možné vlivem špatné,zkratované autobaterie.Také mi slabě startovala autobaterie ale to až asi za 2 dny potom.Autobaterii už mám jinou,nemá na tacho vliv.myslím,že to může být snímač rychlosti na převodovce.Jinak mě nic nenapadá.Díky za odpověď.Martin.

neviem aky system tam mas.je to na lanko alebo elektricke?ked na lanko tak najskor stvorhran v prevodovke konci

jestli to mas elektronicke tak nejjednodizsi je vycistit vsechny kontakty a uvidis jestli se to spravi.....

uz som na to prisiel.s tym skusenost nemam.skusil by som kontakty ako prvu moznost.vacsinou sa mne osobne vsetko serie na kontaktoch

Původně zaslal: jozefsv

uz som na to prisiel.s tym skusenost nemam.skusil by som kontakty ako prvu moznost.vacsinou sa mne osobne vsetko serie na kontaktoch

Zkoušels opravit houpací tacho na 605? Jde to? Nebo co stojí nový?

fusion - nemal som problem na 605 ale na inom aute.dole v prevodovke som mal strihnuty stvorhran.zalepil som to a chvilu to fungovalo a potom mi rychlost skakala ako diva az to prasklo zase.

605-ku ked som rozoberal tak mala take iste lanko ako ostatne auta.klasika.stvorhran dole na prevodovke a hore sa mi zda ze tiez.vyberalo sa to uplne lahko.akurat ze som najprv vybral pristrojovku a potom ho vytiahol.mas s tym problem?

[upravil dne 6.9.07 jozefsv]

Jojo, poskakuje asi o +-5km, při 110 už skoro ne.

Mám to už dlouho ale když sem naposledy měl auto zvednutý tak mě nenapadlo vytáhnout to z převodovky.

Drží to tam tuším jenom na takové gumové závlačce.

fusion- asi ano.zda sa mi ze to drzi len na takej gumovej blbosti, ale neviem aky pristup k tomu bol.ja som mal aj predoslu 605 v trojlitri a tam velmi nebolo kam davat ruky, tak to ti neviem poradit.ale myslim, ze by sa to malo dat.skus otvorit kapotu a mrknut.predosle auto na ktorom som to robil bol dvojliter a tam sa to dalo od prevodovky vybrat v pohode

edit - este ma napadlo ze mne to na 605 tiez tak trosku poskakovalo ale lanko ked som vybral tak vyzeralo byt ok.tak neviem ci to nerobilo nieco ine

[upravil dne 6.9.07 jozefsv]

Poud ti lita tacho, je potreba vymenit nahon tachometru v cidle, viz . kdyz budes hledat najdes, je to tady nekde napsany zkusim to najit :super

Je to umelohmotny ozubeny kolecko, to je vyclochtany a kdyz ho vymenis je pokoj

[upravil dne 7.9.07 Jogin]

Původně zaslal: Jogin

Poud ti lita tacho, je potreba vymenit nahon tachometru v cidle, viz . kdyz budes hledat najdes, je to tady nekde napsany zkusim to najit :super

Je to umelohmotny ozubeny kolecko, to je vyclochtany a kdyz ho vymenis je pokoj

[upravil dne 7.9.07 Jogin]

Tak přestalo pršet a je klid.Musím se podívat na kontakty a zjistit kam se mi dostává voda.

Lanko nové orig. na tach. 605 1337kč dalo se sehnat i neorig. za 600kč ale to už není nikde na skladě.A lítání ručičky má za následek špatné uchycení lanka v palubovce.Pokud je ta plastová objímka praskla, tak to bude ručička skákat, musí to být pořadně nasazený.