Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ručná brzda


Montty

Recommended Posts

Původně zaslal: jozefsv

Původně zaslal: Fusion

Neví někdo jestli to má 605 stejně na té zadní kotoučovce?

Taky tam sou čelisti, který se dají vyměnit?

Houby mě ta ručka ručkuje.

no na mojej 605 vobec nic.to bude sranda to dat dokopy.najhorsie je ze mi tento mesiac konci STK:bojim

No právě :D mě skončilo minulej pátek a ještě potřebuju vyřešit těchto pár blbostí a nahodit poslední díl výfuku (bohužel an to není zrovna počasí).

Ta ručka nikdy neby dovíjak slavná :(

[upravil dne 6/9/2007 Fusion]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Původně zaslal: jozefsv

Původně zaslal: Fusion

Neví někdo jestli to má 605 stejně na té zadní kotoučovce?

Taky tam sou čelisti, který se dají vyměnit?

Houby mě ta ručka ručkuje.

no na mojej 605 vobec nic.to bude sranda to dat dokopy.najhorsie je ze mi tento mesiac konci STK:bojim

No právě :D mě skončilo minulej pátek a ještě potřebuju vyřešit těchto pár blbostí a nahodit poslední díl výfuku (bohužel an to není zrovna počasí).

Ta ručka nikdy neby dovíjak slavná :(

[upravil dne 6/9/2007 Fusion]

na kotucakoch vzadu nastavit rucnu u stareho auta je skoro nemozne.raz sme to s mechanikom skusali a podarilo sa len o trosku tomu pomoct. inac by tam toho trebalo viac vymenit.ten system je na hovno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Jo to bude zábava. Těžko říct jestli je to lehká závada a nechají mě jít.

On ne že by nedržela ale chytne se jenom v určitých místech jakoby.

minuly rok jsem ji menil, jak to rozebrali tak se to vysypalo :) tak pri jednom nove kotouce, desky, vnitrni pakny, oblozeni, lanka..a uz bylo bratru 7 klacku v prd...ehm v zadnici

pravda, ze pak jsem bez problemu zaflokoval treba v 50kilometrove rychlosti...po case to ale trosku polevilo...porad ale brzdi bez problemu, spis si to sedlo a bylo by potreba dotahnout lanka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: combayn406

Nový model má nastavení maticí přímo na páce(pod krytkou) v interiéru. Samo pokud máš eště nějaké :)obložení.

No ja mam novy model P406, ale este som to nikdy neskusal nastavit. vie mi niekto poradit podrobnejsie aby som tam nieco nepo....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stary i novy model se sřizuje ze spod auta , je tam mechanismus v plastovem obalu , vedou do něj lanovody a jsou tam zavity s matkama a to se šroubuje do požadovane hodnoty brzdne sily při zataženi ručky, , avšak zaleži i na stavu brzdovych destiček-čelisti ,jinak ten mechanismus je nad zadni napravou uprostřed vedle palivove nadrže těsně nad trubkou vyfuku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Neví někdo jestli to má 605 stejně na té zadní kotoučovce?

Taky tam sou čelisti, který se dají vyměnit?

Houby mě ta ručka ručkuje.

jj, 605ka to má stejné,, jen pootočené. Jsou tam malé pakny, které jsou rozepřené na jedné straně tím páčkovým mechanizmem, které ovládá lanko lanovodu (obr 17.11b - vlevo dole) a proti je ta rýhovaná matice rozepínače Ta je aretovaná proti pootočení podélně pružinkou, která prochází přes ty ozuby matice a stahuje pakny k sobě(vpravo nahoře.. Otvorem v náboji kotouče se ta matice šroubovákem seřizuje (rozevírá pakny) , až do té doby, než nejde kotoučem otočit a pak se povoí zpět o cca 4 zuby. Pod autem se seřizuje uprostřed jenom dráha ručky, resp, na kolikátém zubu zabere (obr 17.4a). Prvotní nastavení paken se dělá přes ten otvor tou rýhovanou maticí. Na 406ce (s kotoučema) to je podle obrázku stejné.

Edit. pakny jsou držené uprostřed své výšky přes pružinku takovým trnem, (obr 17.11b váleček trčící z pakny) který, když se zatlačí do stítu a pootočí o 90° tak se dá vyndat.Nejdřív se ale odpojí stahovací pružina (silná) u převodu od lanka a pružinka(slabá) na rozepínači. Pak se to rozpadne a dá rozebrat.

Edit2: pakny většinou není třeba měnit, protože je neodírají provozem.

[upravil dne 9.9.07 Kdo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...