Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výkon motora


Montty

Recommended Posts

Mám 406 2.0i 80kw r.v 11/99 a zdá sa mi že by to mohlo mať aj vyšší výkon... proste sa mi to zdá lenivé... ked idem aj po dialnici tak pri 130 mám pocit, že je to... (ako to povedať?)... že je to auto unavené.. poradí mi niekto? Ale "polopate" nie som žiadny super odborník... :mad:

Díky vopred

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jozefsv

spotreba je dobra.ten motor ma vzkon 80 kw co sa mi zda malo, tak je mozne ze to ma byt take lenivsie.skus si sadnut do fabie 1,2 a povoz sa.130 je pomaly kriticka rychlost.potom si sadni do svojho a uvidis ze to jazdi v pohode.

a co vymeny oleja a filtrov?sviecky?

Menil som asi pred 2 mesiacmi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

A zdá se Ti, že auto postupně leniví nebo jsi ho teď koupil a zdá se Ti, že výkon neodpovídá?

Takhle pocitově se to velmi těžko určuje. Jediné přesné a technické řešení je vzít to někam na brzdu a nechat si to změřit.

Mám to auto asi rok, a zdá sa mi že to postupne leniveje... ale mozno je to len subjektívny pocit prameniaci z mojich nárokov. Zo začiatku som bol vytešený a teraz možno hľadám "muchy". Ale je fakt, že niekedy mám pocit hneď ráno, že OK dnes to potiahne a niekedy o ničom... tak neviem poraďte niekto prosím...

[upravil dne 6.9.2007 Montty]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Podle mých zkušeností by nemělo být potřeba při 120-130 na dálnici podřazovat. Motor je v rozumných otáčkách kde pěkně odpovídá na sešlápnutí i na 5.

Není třeba vlhkej vzduchovej filtr? Mohl někdo něčím trochu ucpat výfuk?

Výfuk neviem... pozriem a vzducháč preistotu vymením... aj ked je tam asi len pol roka....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Montty: Jo, svíčky mají velký vliv. Každý motor chce něco jiného, respektive svíčky mají charakteristiku odvodu tepla a provedení jiskřiště. Striktně se drž doporučení výrobce, nevybírej svíčky ve kšefte podle obalu a ceny. Jestly jsou nový, nebo iridiový, pokud daný typ motoru dává víc tepla, svíčka je přehřátá, nepálí tak jak má a motor nejede optimálně.

Oplatí se si poznačit přesný označení svíček a ty pak ve kšeftě nakoupit. Nenechat se nalákat na kdejaké vychytávky které nepřinesou efekt a stojí většinou víc peněz.

Nesrovnávej to s dobou kdy jsme jako chuloši trápily kdejakého chrchla na polní cestě, ten pobere všechno :)

Ztráta výkonu - bádání. Horší palivo, snížená dávka čerpadla (zanesený sítko), zanesené čidla v sacím traktu, zalepená lambda sonda (pokud jezdíš pomalu, lambda se zanese - dát tomu trochu zauši, vyfouknou se úsady z elektrod lambdy). Přechodové odpory v zapalování, konektorech, mrak čidel co hlásí nějakou anomálii. U lambdy bych začal, co hlásí, jestli bohatou nebo chudou směs.

[upravil dne 7.9.2007 Ladis]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ladis

Montty: Jo, svíčky mají velký vliv. Každý motor chce něco jiného, respektive svíčky mají charakteristiku odvodu tepla a provedení jiskřiště. Striktně se drž doporučení výrobce, nevybírej svíčky ve kšefte podle obalu a ceny. Jestly jsou nový, nebo iridiový, pokud daný typ motoru dává víc tepla, svíčka je přehřátá, nepálí tak jak má a motor nejede optimálně.

Oplatí se si poznačit přesný označení svíček a ty pak ve kšeftě nakoupit. Nenechat se nalákat na kdejaké vychytávky které nepřinesou efekt a stojí většinou víc peněz.

Nesrovnávej to s dobou kdy jsme jako chuloši trápily kdejakého chrchla na polní cestě, ten pobere všechno :)

Ztráta výkonu - bádání. Horší palivo, snížená dávka čerpadla (zanesený sítko), zanesené čidla v sacím traktu, zalepená lambda sonda (pokud jezdíš pomalu, lambda se zanese - dát tomu trochu zauši, vyfouknou se úsady z elektrod lambdy). Přechodové odpory v zapalování, konektorech, mrak čidel co hlásí nějakou anomálii. U lambdy bych začal, co hlásí, jestli bohatou nebo chudou směs.

[upravil dne 7.9.2007 Ladis]

No pozerám že mám čo robiť :super tak to zoberiem pekne poporiadku a uvidím... díky všetkým

[upravil dne 7.9.2007 Montty]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...