Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Podsvícení panelu ovládání topení / mechanické klimy


vlacir1

Recommended Posts

Jak se postupně začíná krátit den, tak jsem si všiml, že mi pořád svítí podsvícení panelu ovládání topení. Z logiky věci bych čekal, že se podsvícení rozsvítí až po zapnutí světel na levé páčce u volantu (rádio se alespoň takto chová). Funguje to někomu taky tak, nebo pro to máte nějaké vysvětlení?

Pro úplnost ještě dodávám (kdyby to mělo náhodou nějakou souvislost), že mi v P servisu dělali - cituji z faktury: "inicializaci počítače BOSCH", což v překladu znamená, že přemluvili řídící jednotku k tomu, aby se po nastartování motoru automaticky rozsvítila tlumená světla. :bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmmm.:myslim. Když jsi vzpomenul ten sdružený přístroj (předpokládám, že je řeč o palubní desce s tachometrem, otáčkoměrem, ...), tak ten se mi (stejně jako rádio) nepodsvítí automaticky po nastartování, ale taky až po ručním zapnutí. Pootočením ovladače na první polohu (za chodu motoru) se rozsvítí parkovačky, podsvit palubky a rádia, naopak zhasnou tlumený světla. Pootočením do druhé polohy se teprve opět rozsvítí tlumený světla.:bojim:bojim:bojim

Asi zejtra brnknu do P servisu, kde mi to dělali a optám se na to.:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas. Všechno OK, až na to podsvícení ovládání topení. Dneska jsem volal do P, tak to ověřovali tím, že tam startovali jiný auto a po nastartování jim panel nesvítil. "Vysvětlili" mi to tím, že u některých sérií to tak může být a že na to inicializace denních světel nemůže mít vliv.:myslim. Kdyby měl někdo z Vás s vozem stejného typu a stáří (viz podpis u mých příspěvků) bez inicializace denních světel chuť mi sdělit jak se to chová u něj, tak to sem napište.:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Há há, to je teda fakt dobrá odpověď co ti dali. Jakou máš klimatizaci? Digitální? Tam bych pochopil, že podsvícení bude stálé, nezávisle na hlavních světlech (nebo ještě lépe by mohlo být závislé na denním osvětlení - informace ze senzoru na palubce) Je to ale jen domněnka.

Úprava: Jsem si všiml titulku, tak mechanickou. Tam podsvícení ve dne považuji za neopodstatněné.

Podsvícení u sebe zkontroluju, ale já mám klimu manuální a myslím, že mi panel nesvítí když nesvítím světly. P307bk, 2006.

[upravil dne 6.9.2007 Ticcino]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vlacir1

Souhlas. Všechno OK, až na to podsvícení ovládání topení. Dneska jsem volal do P, tak to ověřovali tím, že tam startovali jiný auto a po nastartování jim panel nesvítil. "Vysvětlili" mi to tím, že u některých sérií to tak může být a že na to inicializace denních světel nemůže mít vliv.:myslim. Kdyby měl někdo z Vás s vozem stejného typu a stáří (viz podpis u mých příspěvků) bez inicializace denních světel chuť mi sdělit jak se to chová u něj, tak to sem napište.:roker

Veď už som písal vyššie, že táto funkcia je normálna pri zapnutých denných svetlách :myslim

Proste ak naštartuješ a zapnú sa Ti automaticky denné svetlá zapne sa Ti aj podsvietenie ovládacieho panela kúrenia/klimatizácie...

To isté je aj pri 206ke...

Ale ak veľmi chceš, dnes sa popozerám na každú 307ku s ktorou sa dnes u nás stretnem a má denné svetlá aktivované či sa jej rozsvieti panel kúrenia :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vlacir1

Kdyby měl někdo z Vás s vozem stejného typu a stáří (viz podpis u mých příspěvků) bez inicializace denních světel chuť mi sdělit jak se to chová u něj, tak to sem napište.

On chtěl ale vědět, jak se to chová BEZ inicializace denních světel.

Takže P307 04/2006 po nastartování svítí jen PP a počítadlo kilometrů. Podsvícení klimatizace (mojí manuální) se rozsvítí až když pustím světla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

Původně zaslal: vlacir1

Kdyby měl někdo z Vás s vozem stejného typu a stáří (viz podpis u mých příspěvků) bez inicializace denních světel chuť mi sdělit jak se to chová u něj, tak to sem napište.

On chtěl ale vědět, jak se to chová BEZ inicializace denních světel.

Takže P307 04/2006 po nastartování svítí jen PP a počítadlo kilometrů. Podsvícení klimatizace (mojí manuální) se rozsvítí až když pustím světla.

Takže P307 12/2001 - čidlo v předu jsem přelepil (pěkně zakryl) a tím pádem při nastartování se rozsvítí vše. Toť byl problém při přechodu na celodennní svícení.

:mrk:P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...