Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Dily na P406, kde sehnat


bigpoint

Recommended Posts

Byl jsem ve znackovem servisu Peugeot s P406 Combi 2.2HDI r.v. 2002 leden, vrzal zadek, je to pry tyckou serizovani geometrie, pak udajne je jiz hodne jeta remenice pohanejici alternator, pry kdyz rupne se dostane do rozvodu a je po motoru.:( Za jednu tycku chteli 2500,- za remenici 5tis a praci 3tis. Mechanika mam, ale ted kde relativne levne sehnat ty dily?

Poradite, take co presne schanet… Diky moc, takhle by to vyslo na 13tis + 2 tis diagnostika, co jsme ted platil. Pak jeste zhavici svicky by pry mohly byt v lepsi kondici, obcas to hned po startu chcipa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já chodím do benexu lépe řečeno chodil jsem když jsem měl 605ku a byl jsem spokojenej, na clubovou slevu mi dávají 15% až 20% a díly se mi osvědčili, takže určitě dobrá kvalita, věřím že francouzům rozumí a jinam bych už nešel. Teď už tam nemusím, 406 mi šlape jako hodinky:super:super:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když se dá sehnat díl z druhovýroby, je to super. Bohužel tomu tak vždy není. Já třeba teď mám utržený silentblok (obj. č. 180634) a ten se dělá pouze originál. Na serviceboxu jsem si našel, že stojí 1.663,- Kč, dnes jsem ho byl objednat u koncesionáře a cena je ve skutečnosti asi o 100,- Kč vyšší. Zítra si pro něj jdu. Volal jsem i na vrakoviště a tam ho na mou motorizaci nemají. Takže buď mám atypický motor:D nebo je to díl, který prostě často odchází.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ladman

Když se dá sehnat díl z druhovýroby, je to super. Bohužel tomu tak vždy není. Já třeba teď mám utržený silentblok (obj. č. 180634) a ten se dělá pouze originál. Na serviceboxu jsem si našel, že stojí 1.663,- Kč, dnes jsem ho byl objednat u koncesionáře a cena je ve skutečnosti asi o 100,- Kč vyšší. Zítra si pro něj jdu. Volal jsem i na vrakoviště a tam ho na mou motorizaci nemají. Takže buď mám atypický motor:D nebo je to díl, který prostě často odchází.

ted koukam elit ho ma taky za 1100,-

http://www.elitecat.cz/ArticleDetail.aspx?B=0&ActiveNr=62%2013%200007&TypNr=7866&NodeId=100538

[upravil dne 4/9/07 Pe.Tr]

tkhle to nejde , se prihlas na uvodni stranu CAT catalogu a v hledani preklikni hledat podle čisla a je to toto 62 13 0007

[upravil dne 4/9/07 Pe.Tr]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pe.Tr

Původně zaslal: Ladman

Když se dá sehnat díl z druhovýroby, je to super. Bohužel tomu tak vždy není. Já třeba teď mám utržený silentblok (obj. č. 180634) a ten se dělá pouze originál. Na serviceboxu jsem si našel, že stojí 1.663,- Kč, dnes jsem ho byl objednat u koncesionáře a cena je ve skutečnosti asi o 100,- Kč vyšší. Zítra si pro něj jdu. Volal jsem i na vrakoviště a tam ho na mou motorizaci nemají. Takže buď mám atypický motor:D nebo je to díl, který prostě často odchází.

ted koukam elit ho ma taky za 1100,-

http://www.elitecat.cz/ArticleDetail.aspx?B=0&ActiveNr=62%2013%200007&TypNr=7866&NodeId=100538

[upravil dne 4/9/07 Pe.Tr]

tkhle to nejde , se prihlas na uvodni stranu CAT catalogu a v hledani preklikni hledat podle čisla a je to toto 62 13 0007

[upravil dne 4/9/07 Pe.Tr]

na obrázku pod číslem 1

post-0-14109596354577_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: bigpoint

Byl jsem ve znackovem servisu Peugeot s P406 Combi 2.2HDI r.v. 2002 leden, vrzal zadek, je to pry tyckou serizovani geometrie, pak udajne je jiz hodne jeta remenice pohanejici alternator, pry kdyz rupne se dostane do rozvodu a je po motoru.:( Za jednu tycku chteli 2500,- za remenici 5tis a praci 3tis. Mechanika mam, ale ted kde relativne levne sehnat ty dily?

Poradite, take co presne schanet… Diky moc, takhle by to vyslo na 13tis + 2 tis diagnostika, co jsme ted platil. Pak jeste zhavici svicky by pry mohly byt v lepsi kondici, obcas to hned po startu chcipa.

Diagnoza asi pravdiva, ale ty ceny...

Mne delali:

remenice klikovky asi 3500, volnobezka alternatoru 2000 prace 2 hod 750 to rupnuti a do rozvodu je pravda u remenice klikovky

tycka kolem 1000 prace 0,5 hod 200

geometrie - normalne 600, ale u Peugeotu ????

Zhavky - s tim nemam zkusenosti.

Remenice klikovky se projevuje takovym suchym cvakanim v rytmu otacek. Neotalet s opravou.

Remenice - volnobezka altiku je huceni pri volnobehu, pri zvyseni otacek ustane. Stejne se projevuje i vadne odpruzeni napinaci kladky.

Tycky vodorovne - jeste se mi nestalo ze by vrzaly (mame na 406-kach pres milion km). Ale budiz, muze byt. Staci vymenit na jedne strane, nemusi se menit par. Musi se pak delat geometrie.

[upravil dne 5.9.2007 P607Olda]

[upravil dne 5.9.2007 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak jsem se konečně dočkal, dnes jsem v Táboře u Domanského vyzvedl objednaný silentblok. Tímto chci poděkovat:potlesk:potlesk:potlesk Pe.Trovi z Nerátek za významnou pomoc při shánění tohoto nedostatkového zboží:papa:papa:papa

PS: byl jsem prodejcem upozorněn, že došlo k přečíslování tohoto dílu, a to z 180634 na 180643. Nic to ovšem nemění na tom, že tento díl je stále nedostatkový. Taky musím dodat, že jsem byl mile překvapen cenou, v HS Auto v Budějcích mi řekli, že to bude stát cca 1.800,- , i když v katalogu na internetu bylo uvedeno asi o 200,- méně. Já dnes zaplatil 1.306,- Kč:super:super:super

[upravil dne 29/10/07 Ladman]

[upravil dne 29/10/07 Ladman]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedávno jsem taky ten silentblok měnil.Byl jsem taky přesvědčen v origo servisu , že se nedělá druhovýroba. Ale opak je pravdou! Jde to sehnat v pohodě , jen s tím rozdílem , že se to nekoupí jako celek , ale dva silentbloky zvlášť (autobenex , elit). Ty se pak musí do té "kosti" nalisovat. Což šlo bez sebemenších problémů. Výsledná cena 450 ,- . A ani se nejedná o druhovýrobu , protože čísla vyražená na starých silentblokách se schodovali s čísly na nových.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem dnes zjistil, že jsem z Tábora dovezl něco jiného. Ten díl je v podstatě shodný s tím mým, ale je o něco delší. Pídil jsem se po těch samotných silentblocích na obou koncích toho tělesa, ale na serviceboxu jsem je nenašel. Mohl by mi někdo napsat, jaká jsou jejich obj. čísla? Předem díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ladman

Tak jsem se konečně dočkal, dnes jsem v Táboře u Domanského vyzvedl objednaný silentblok. Tímto chci poděkovat:potlesk:potlesk:potlesk Pe.Trovi z Nerátek za významnou pomoc při shánění tohoto nedostatkového zboží:papa:papa:papa

PS: byl jsem prodejcem upozorněn, že došlo k přečíslování tohoto dílu, a to z 180634 na 180643. Nic to ovšem nemění na tom, že tento díl je stále nedostatkový. Taky musím dodat, že jsem byl mile překvapen cenou, v HS Auto v Budějcích mi řekli, že to bude stát cca 1.800,- , i když v katalogu na internetu bylo uvedeno asi o 200,- méně. Já dnes zaplatil 1.306,- Kč:super:super:super

[upravil dne 29/10/07 Ladman]

[upravil dne 29/10/07 Ladman]

JJ, ty ceny jsou sice na stránkách peugeotu, ale je jasný, že dealer ti to prodá s nějakou svou marží ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ne, normálně jezdím, při jízdě to není vůbec poznat. Ani já jsem o tom nevěděl, než mi to sdělil mechanik, když mi vyměňoval kulové čepy. Ale každopádně to chci vyměnit co nejdřív. Dnes jsem zjistil, že origo samostatné silentbloky se vůbec neprodávají, pouze to těleso, co už je má v sobě. Ale jako druhovýroba by se měly sehnat, jen potřebuji obj. čísla. Koukal jsem na ELIT, Auto Kelly, Autobenex a z žádných těchto stránek nepoznám, které silentbloky mám konkrétně koupit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: golias

Ty srčky Starline z Autokelly neber, jsou to vyhozený prach a za týden to budeš dělat znovu. Radši bych volil Elit, Autocoru nebo APM, a nebo zavolej klidně mě jsem dealer těchto značek (ale z Přerova):papa

Zdravim prerovaka! :)

Ty mas nekde v Prerove prodejnu? Kdyztak posli SZ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...
Původně zaslal: honza406

tak jsem dnes zjistil mám to samé jak Ladman a silenblok utržen takže jdu shánět a koukat po netu kde mají :(

nesháněj, nehledej, rovnou zajeď na Novohradskou do Autobenexu, tam to buď budou mít nebo ti to objednají:super. Tam mi to i tenkrát sehnal známej mechanik:potlesk, když já jsem to vzdal:nevim. Nedalo se to sehnat ani přes koncesionáře:bacha

Ale pamatuju se, že mi tenkrát říkal, že to tam nemají pod díly na 406-ku, ale asi na 307-ku:myslim. Ten prodavač by snad ale měl vědět o co GO:papa Mimochodem tam i uplatníš klubovou slevu:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...