Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jakou kameru pro focení


Guest MMMMM

Recommended Posts

Jak tak čtu návod, tak tam píšou, že nejdřív musíš nainstalovat USB ovladač.

Co to máš za počítač, že máš "jen" usb 1.0? To máš spíš 1.1, ale to vyjde nastejno. Problém to být může, protože USB 1.1 nezvládne tak vysoký datový tok, nicméně nemuselo by to být důvodem k nefunkčnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musíš se připojit přes firevire, jinak ji program nenajde

Nojo, ale v manuálu na straně 51 dole se píše: "Při připojení videokamery k počítači prostřednictvím DV kabelu (IEEE1394=firewire), můžete pouze vyvádět video z osobního počítače do videokamery.

A teď je otázka, zda je to blbě přeložený (nebo jsem stáhl špatnej návod) a jestli tím básník nechtěl říct něco jiného.

Navíc pokud kolega nemá USB2.0, předpokládám, že FireWire nemá už vůbec :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak firewire mám na notebooku v práci, v pondělí vyzkouším. Jinka mám IntelCeleron 1,1GHz, 256 MB RAM, Compaq Asi mám 1.1.

Ale jestli to přes USB neuvidím, musím zkusit ten notebook. Jinak USB driver který je na CD jsem nainstalova, SD kartu na kameře vidím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

Musíš se připojit přes firevire, jinak ji program nenajde

Nojo, ale v manuálu na straně 51 dole se píše: "Při připojení videokamery k počítači prostřednictvím DV kabelu (IEEE1394=firewire), můžete pouze vyvádět video z osobního počítače do videokamery.

A teď je otázka, zda je to blbě přeložený (nebo jsem stáhl špatnej návod) a jestli tím básník nechtěl říct něco jiného.

Navíc pokud kolega nemá USB2.0, předpokládám, že FireWire nemá už vůbec :(

Já mám v manuálu na str.51:

Při připojení videokamery k os.PC prostřednictvím DV kabelu můžete pouze vyvádět video z os.PC do videokamery.

Zkusím ještě jednou nainstalovat ten USB driver

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to divný, na konci manuálu si zase protiřečí a píšou, že kamera má FireWire VÝSTUP pro video a USB výstup pro fotky. Já Panasonic nemám, ale ze svojí Sonky jsem schopen video dostat jak přes USB, tak přes FireWire. Ovšem přes USB je méně kvalitní, neboť kamera má jen USB 1.1

U FireWiru jsem nic neinstaloval, jen připojil a jel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ještě něco tu píšou...

This personal computer does not support USB 2.0

You cannot capture movies recerded on a tape by a camera connected to this personal computer through USB.

If you wish to capture movies, then connect the camera through DV (IEEE1394)

If you wish to use the Web camera finction, then proceed with the installation.

Takže asi fakt, pokud nemáš USB2.0, nepůjde to...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MMMMM

Tak firewire mám na notebooku v práci, v pondělí vyzkouším. Jinka mám IntelCeleron 1,1GHz, 256 MB RAM, Compaq Asi mám 1.1.

Ale jestli to přes USB neuvidím, musím zkusit ten notebook. Jinak USB driver který je na CD jsem nainstalova, SD kartu na kameře vidím.

No s touhle configurací nevim jak na video vyzraješ, v každým případě pokud to pujde tak to bude hrozně dlouho trvat, nehledě k tomu že to muže padat a pak to budeš dělat znova, já mám Intel Celeron 2,4Ghz RAM 512MB a měl jsem s tim docela problemy to rozchodit. Ideální na video je Chipset od Intelu a procesor P4 min 2,4Ghz + minimalně 512MB RAM V každym případě Firewire rozhraní se dá dokoupit za cca 300,-, ale jde o to jestli máš volný PCI slot v desce. Zkusit to mužeš i na svym stroji, ale moc tomu nedávám

Jo a USB2.0 mužeš do počitače dokoupit taky, asi za 300,- koupíš rozšiřovací kartu se 4 USB vstupy, pak usb 2.0 pojede, jen musiš mít win XP

[upravil dne 8/9/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě mě zajímá jestli když budu do PC stahovat video prostřednictvím USB, jestli bude výsledná kvalita horší než když to stáhnu přes firewire?

Prozatím mohu vypalovat videozáznam na DVD prostřednictvím firewire, který mám na DVD recordéru. Ted jsem to testoval a mohu říci, že pokud to na DVD nahrávám HQ qualitou tak výsledný záznam neutrpí žádnou ztrátu.

Pak ještě existuje jedna varianta jak to dostat do mého PC, který nemá firewire nebo USB2.0. Vypálím to přes můj DVD recordér na disk (uzavřu DVD) a v počítači nějak rozstříhám. Ale tam asi utrpí kvalita. Jakým programem se dá editovat DVD záznam? Používám na vypalování DVD shring a DVD descrypter.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MMMMM

Ještě mě zajímá jestli když budu do PC stahovat video prostřednictvím USB, jestli bude výsledná kvalita horší než když to stáhnu přes firewire?

Prozatím mohu vypalovat videozáznam na DVD prostřednictvím firewire, který mám na DVD recordéru. Ted jsem to testoval a mohu říci, že pokud to na DVD nahrávám HQ qualitou tak výsledný záznam neutrpí žádnou ztrátu.

Pak ještě existuje jedna varianta jak to dostat do mého PC, který nemá firewire nebo USB2.0. Vypálím to přes můj DVD recordér na disk (uzavřu DVD) a v počítači nějak rozstříhám. Ale tam asi utrpí kvalita. Jakým programem se dá editovat DVD záznam? Používám na vypalování DVD shring a DVD descrypter.

No to by taky šlo, střih bud v Pinnacle studiu, nebo lepší nějaký free program, třeba zkus Movie Maker 2.1 je to přímo ve Windowsech, pokud nechveš platit za pinnacla, ale jak říkám jestli s tím střihem budou problemy v kompu tak budeš nuset posílit hardware. A pokud by jsi to přenašel takhle na DVD disku tak je asi lepší koupit DVD RAM, dá se mazat jako harddisk a pálit to na něj. Ale stejně myslím že nejlepší je to tahat přímo do počitače, firewire koupíš, ale jak říkám ten procesor ti to bude hrozně brzdit. Co střih v kameře, nebo v tom recorderu??

Mrkni sem - http://www.volny.cz/galaxys/01.htm

nebo zadej do Google hledat "střihové programy", něco si přečti budeš moudřejší;)

[upravil dne 8/9/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, s tím stahováním a kvalitou přes USB nebo přes FW nevím. Jelikož to vyžaduje USB 2.0, lze očekávat, že by kvalita nemusela utrpět. Rychlostně je na tom USB 2.0 a FW velmi podobně.

Tvůj nápad s nahráním a uzavřením DVD a teprve následným sestřihem je reálný, bude to bez problémů koukatelné ale takhle to není správně. Navíc to s největší pravděpodobnostní nepůjde stříhat přímo, ale nejdříve nějakým programem DVD ripnout (DVD decrypter). Kdysi jsem takhle převáděl DVD disky do DIVX, mám na to tady docela složitý postup, dnes jsou snad už automatizovanější programy.

DVD video v surovém stavu přehrané z kamery do počítače v délce 60 minut má velikost cca 13GB. Pokud bych to takto vcelku vrazil na DVD, tak se to tam nevejde (4,7GBmax) Je třeba to celé překomprimovat, pak se to vejde. Ale samozřejmě překomprimované věci znovu stříhat a poté znovu dávat dohromady... to je degradace.

Jinak píšeš, že máš starej počítač. Já mám Athlon64x2 4200+EE, 2GB paměti, 320GB disk. Když se podíváš kolik místa zabere jeden film, je třeba místa spousta spousta spousta... Samotný grabování není procesorově náročný, ale pokud stříháš, vkládáš efekty a celé to musíš znovu kódovat, dá to další hodinu na mém kompu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

Jinak píšeš, že máš starej počítač. Já mám Athlon64x2 4200+EE, 2GB paměti, 320GB disk. Když se podíváš kolik místa zabere jeden film, je třeba místa spousta spousta spousta... Samotný grabování není procesorově náročný, ale pokud stříháš, vkládáš efekty a celé to musíš znovu kódovat, dá to další hodinu na mém kompu.

Grabování videa je hodně náročný proces , výkon procesoru vždy na 100% a nejede to v realnym čase, leda do nějakýho malýho rozlišení. I když určitě záleží na vykonu počitače;)

[upravil dne 8/9/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[quoteGrabování videa je hodně náročný proces , výkon procesoru vždy na 100% a nejede to v realnym čase, leda do nějakýho malýho rozlišení. I když určitě záleží na vykonu počitače;)

No, abychom si rozumněli:

Pod slovem grabovat si představuji přenos dat z kamery do PC nebo TV karty do PC. Proces NENÍ procesorově náročný a probíhá vždy v reálném čase.

Pod pojmem ripování si představuji přenos dat z hotového DVD do PC. Proces může ale nemusí být procesorově náročný, záleží na tom, jak bude vypadat ten rip. Neprobíhá v reálném čase (může jít rychleji nebo pomaleji)

Pod pojmem kódování videa si představuji tvorbu vlastního výsledného videa. Tento proces je velmi procesorově náročný a neprobíhá v reálném čase.

Právě nyní třeba grabuji obraz z kamery do počítače. Vytížení procesoru 8%. Běží v reálném čase...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...