Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jakou kameru pro focení


Guest MMMMM

Recommended Posts

Pomožte mi prosím s výběrem kamery kde bych mohl také dělat kvalitní fotky.

- Jaká značka?

- digitální

- Asi již z HDD

- dlouhá výdrž

- cena tak do 15000Kč

Vůbec nemám šajn jakou značku, prosím doporučte s jakou značkou máte dobré zkušenosti. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamera je na filmování, foťák na dělání fotek. To je moje krédo.

Za 15.tis kamera s HDD, to moc na výběr mít nebudeš.

Řekni jasně, na co chceš kameru používat a jakou kvalitu očekáváš.

K tvým dotazům:

Značku doporučuji Sony. Ne že by byla nejlepší, ale mám jí v kamerách prostě rád. (sám mám DCR-HC23E)

Digitální kamera, to je jasný. Analogovou budeš shánět těžko (ale jednu mám doma)

Za 15tis bych šel do kvalitní MiniDV kamery se slotem na paměťové karty (tam se ukládají fotky)

Výdrž. Hmm. Kde se točí motor a svítí megadiplay, tam to žere proud. Vezmi náhradní baterku.

Moje kamera má tyto vlastnosti:

1 CCD snímač (lepší jsou 3, ale to je pak ranec), ale 1 stačí.

Optika Carl Zeiss, 20xOptický zoom. Myslím že nemá stabilizaci obrazu.

Rozlišení 0,8 Mpix. Více je lépe, ale na video je zbytečné jít do extrémů.

Je na MiniDV kazetky. (DVD jsem nechtěl)

Nemá video vstupy (škoda)

Výstupy jsou S-Video, USB, FireWire (Používám jen FireWire)

Baterie vydrží cca 90minut. Což je přesně 60ti minutová kazetka plus nějaký pauzy.

Kamera se mi téměř schová do ruky a je lehoučká.

Tobě bych doporučil něco podobného ale navíc ty paměťové karty pro ukládání fotografií. Mně se totiž fotky nějak nahrávají na pásek, ale doteď jsem nepochopil jak to vlastně funguje, resp. jak je z toho pak dostanu. (ani to chápat nechci - na focení mám foťák)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V podstatě souhlasím s Ticcinem (hlavně tu první větu často používám).

Ale:

1. Čím menší a lehčí kamera, tím rozklepanější obraz.

2. Sony je dobrá volba (taky ji používám :D), Panasonic se třemi snímači se mi neosvědčil (nic moc obraz), špička ve střední třídě je Canon. Ale záleží nejen na značce, ale také (hlavně) na typu.

3. HDD není dobrý, má poměrně malou kapacitu a náhradní si do kapsy nestrčíš (např. na dovolenou). DVD média se mi nějak nezamlouvají, takže volba je jasná - miniDV.

4. Videovstupy jsem ještě nepoužil, vše se dělá na PC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejde mi už o fotky, jde mi o kameru. Vybral jsem si tuto:

Harddisková digitální videokamera Sony DCR-SR 32E.CEN

disk s kapacitou 30GB

40x optický zoom, 2000x dig.zoom

snímač Advantech HAD CCD 800 000pixelů

2,5LCD displej - dotykový

funkce Easy Handycam pro automatické filmování, slot pro kartu Memory Stick DUO

USB rozhraní 2.0

formát MPEG2

U nás v kameném obchodu cena 12990Kč

Co si o tom myslíte? Žádné profy filmování, prostě na dovolenou a taky pro tvorbu videí, které potřebuji dát na internet.

[upravil dne 7.9.07 MMMMM]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pak mají stejnou o 1000Kč dražší ale má pouze 25x optický zoom a CCD 1MPx. Která je lepší. Prý čím menší zoom tím je kamera kvalitnejsi(snimac a objektiv...)

Typ SONY DCR-SR 52E

[upravil dne 7.9.07 MMMMM]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Má alespoň jedna z těch kamer stabilizaci obrazu? Ta 1Mpix by mohla mít. Alespoň elektronickou.

Kolik hodin nejkvalitnějšího záznamu se vejde na ten HDD? Je výměnný? Asi ne, že?

Jinak opt.zoom 25x stačí bohatě. Bez stabilizace nebo stativu to stejně neudržíš v klidu. O 40x zoomu ani nemluvím.

Podívej se pořádně v čem se ty dvě kamery liší. Pokud doopravdy jen tím zoomem a rozlišením snímače, tak vezmi tu levnější 0.8Mpix a 40x zoom.

Jo a kvalitu objektivu a snímače bych v žádném případě nedával dohromady s velikostí optického zoomu.

Sonky mívají optiku Karl Zeiss. Tam bys neměl šlápnout vedle.

[upravil dne 7.9.2007 Ticcino]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No co to znamená hybridní LCD, to nevím.

Já mám LCD taky dotykový, ale neširokoúhlý. Pokud nahrávám v režimu 16:9, mám nahoře a dole černý pruh. V režimu 4:3 je to přes celý display.

Pokud bude LCD širokoúhlý, budeš mít přes celý display obraz v režimu 16:9, ovšem pokud budeš nahrávat 4:3 budeš mít vlevo a vpravo černé pruhy.

Jakou máš televizi? Potažmo jakou televizi budeš mít v blízké budoucnosti? 16:9 nebo 4:3?

Já mám televizi 16:9 a stejně nahrávám 4:3 :) Komické že?

Ale již brzy to změním! 16:9 vše!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V čem se liší

32 -

až 20hodin 50 minut záznamu - nevím v jaké kvalitě není údána

40x optický, 2000 digitální zoom

CCD 800 000 pixelů

displej 2,5" s dotykovým ovládáním

kamera má kolébku

baterie s funkcí stamina až 10hodin 15minut

foták - 800 000 px

52 -

až 20hodin 50 minut záznamu - nevím v jaké kvalitě není údána

25x optický, 2000 digitální zoom

CCD 1Mpixel

displej 2,7" hybridní obrazovka LCD s dotykovým ovládáním

kamera má kolébku

baterie s funkcí stamina až 8hodin 45minut

foták - 1,07Mpx

má to prý možnost připojení nějakého dálkového ovládání (vůbec nevím co tím myslel)

Televizi mám 4:3 ale je tam možnost přepnou na 16:9. Pokud budu kupovat jinou TV tak určitě už 16:9.

Ale když budu natáčet 16:9 a budu se dívat na telku 4:3 tak tam budou po stranách černé pruhy?

Kterou by jsi vzal ty?

Kamery nemají FireWire. To na PC nemám, ale příští PC to bude mít.

[upravil dne 7.9.07 MMMMM]

[upravil dne 7.9.07 MMMMM]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Důležité je si uvědomit hlavně to, že čím menší zoom tím větší ČIP a lepší kvalita obrazu.

Já sice vzal kameru za 28tisíc (Sony HDR-SR7E) ale nestežuji si a 6Mpix fotky jsou již na stejné úrovni jako z 6mpix foťáku Sony (odzkoušeno) Takže vlastně kamera splní obě funkce samozřejmě 10Mpix zrcadlovce se to nevyrovná ale když člověk chce natáčet a sem tam občas něco bliknout (do archívu) tak to bohatě stačí. A pokud už člověk bere kameru s větším zoome je důležité rozlišení čipu a hlavně aby to melo optickou stabilizaci elektronická jenom ubírá kvalitu obrazu ;)

Porovnávat můžeš ZDE

[upravil dne 7.9.2007 KoNG]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fakt nemají Firewire? No i když u kamery s HDD by to nemělo být na škodu. U mé miniDV je rozdíl, zda dostávám video do počítače přes USB nebo IEEE1394 (firewire). Přes USB nedocílím tak vysoké kvality (přímo je to psané v manuálu)

Jinak gratuluji ke koupi. Myslím, žes udělal dobře. Pak napiš jak jsi spokojen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamera vráce,nebyl jsem spokojen a fungoval špatně zoom, kvalita nahrávání jako z mobilu.Fuj

Mám ted jinou Panasonic NV GS320 - je to na minidv ale chtěl jsem to, optika Leica,DV výstupní zásuvka a 3CCD. Je to prý nejvyšší model Panasonicu na pásku - cena 15990Kč

http://www.kasa.cz/audio-video-technika/koupit/312769/mini-dv/panasonic-nv-gs320/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potřebuji poradit jak přetáhnout nahrané video do PC. Přes USB se připojím ke kameře a tam mám v adresáři MISC soubor AUTPRINT.MRK. Jak to vypálím na DVD nebo popř. sestříhám?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jak funguje Panasonic, ale na kazetě nejsou žádné adresáře, žádné názvy. Je to jen datový stream. Pokud máš někde nějaký adresář, tak to bude spíš na kartě...

U mně je to takhle: 1. potřebuju grabovací software (něco ke kameře dali, třeba Pinnacle Studio)

2. Připojím kameru, spustím ten software

3. Vyberu kvalitu stahování a kliknu Stáhni z kamery

4. Video se stáhne, vytvoří se z toho avi soubory (pokud možno nekomprimované)

5. Následuje sestříhání a další serepetičky

6. A pak export do nějakého rozumného formátu, aby hodiny nezabírala 15GB, třeba na DVD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...