Sign in to follow this  
Followers 0
Markéta

Proč mi auto hlásí: abnormal antikontamination

7 posts in this topic

Dobrý den.

Mám P406 2,2 HDI. Často se mi stávalo, že když otáčky přesáhly 3000, auto mi najednou samo zhaslo a napsalo abnormal abgasreinigug...byla jsem několikrát v servisu ale nemohli nic najít (přes diagnostiku). teď to měl na zkouknutí jeden známý, nejdřív také nemohl nic najít, ale nakonec mi vyčistil rozvoty a vstřikování...auto teď jezdí v pohodě, ale občas mi to tam zas hodí hlášku: abnormal antikontamination...nevíte co s tím?

děkuji za radu...

pokud by to byl FAP tak s tim dlouho jezdit nebude.:myslim

vsechny 2,2HDI by meli mit FAP. Prvni na 80tis a pak uz na 120tis km,nevim kdy se to lamalo,ale zjisti to kazdej servis Peugeot dle VIN.

Markéta:

dej si hledání, FAP.

Jsou možné závady:

- ucpaný FAP (to by byl jiný text) = 7500 Kč

- málo aditiva = 2000 Kč

- vadné čidlo diferenciálního tlaku = 3500 Kč tohle tipuju

- jiná závada

Doporučuju najít nějaký důvěryhodný servis, napiš, odkud jsi. Diagnostika (ale musí to dělat někdo, kdo má hlavu!) vyčte i závady, které se objevily v minulosti a zmizely. Akorát ten borec nesmí nejprve vymazat paměť závad...:aut

[upravil dne 5.9.2007 P607Olda]

děkuji za odpovědi..na ten FAP se musím podívat...problém je že když jsem to měla v autorizovaném servisu tak tam nic nenašli, vyměnili mi nějaké relé, chvíli byl klid (asi 400km) a pak se znovu objevilo abnormal abgasreinigung...a poslední dobou mi to hlásilo pořád...takže jsem byla u známého, ten vyčištil ty rozvody a vstřikování. jezdila jsem s tím 1 den a objevila se mi hláška abnormal antikontimination a 2 den se mi tam zase začalo objevovat abnormal abgasreinigugn... :(