Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Montáž parkovacích čidel


VenaS

Recommended Posts

Nemáte někdo ty parkovací senzory namontované na 307 ale krátké? Já si je teď pořídil ale pořád nevím kam je dát, protože ten zadní nárazník není rovný, ale zvolna sešikmen a mám obavy aby to neházelo planý poplach od země. A moc taky netuším kam umístím ten displej, ale to bude spíše kam se bude hodit esteticky. Teď musím hlavně vyřešit tu funkčnost senzorů....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Displej ukazuje vzdálenost v metrech s přesností na 10 cm, tak například 1.1m nebo 0.7m a současně s tím přerušovaně píská. Se zkracující se vzdáleností od překážky píská stále rychleji až asi na 0.3m píská trvale. Couvat nebo parkovat naslepo jen podle čidel rozhodně nedoporučuji, je to jen pomůcka nikoli záruka volného prosturu. Na silnici je v pohodě, ale vysoká tráva (ikdyž jen řídká) ho poplete spolehlivě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemusí být zrovna vysoká stačí 30cm neposečená, na anglickým trávníku jsem to nezkoušel.

Já jsem ho dostal, doma zjistím výrobce a typ a napíšu to sem. Na netu se jistě něco dá najít, o kousek výš je jeden odkaz.

Moje žena například nepochopila význam tohoto parkovacího asistenta a couvá nadále naslepo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak už jsem je taky konečně namontoval....na krátké 307 jde těžko vymyslet místo kam je umístit, aby byli vzhledově přijatelné a i technicky správně. Tudíž jsem nakonec našel místo v dolní části, což úplně není dle návodu dobře, protože doporučují min. 50 cm nad zemí a takhle je to asi jen 38 cm. Ale fungujou perfektně, detekují od 1,5 m, což je ideál, od 30 cm níž to berou jako 0 a pískají, což člověk sice pozná, ale není špatné to mít.

Senzory používám pouze jako pomocné, stále parkuji dle svých schopností, ale pro případy přehlédnuté tyče, roury, velkého kamene apod. jsou velmi dobré.

Montáž byla za cca. 2 hoďky, nejhorší je protahování kabeláže :grr

post-0-14109596610011_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
Původně zaslal: Cat

Tak to mám hotovo. Byla to fuška. Nejhorší je natáhnout kabel k displeji.

Taky jsem trošku upravil pípání. Hrozně to řvalo, tak jsem to zalepil silikonem a je to na přijatelné úrovni. :mrk

Moc pěkné. Ty snímače jsi měl černé a přetíral barvou? Můžeš popsat jak a kudy jsi táhnul kabely od snímačů do kufru a pak až do předního panelu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: lossi

Původně zaslal: Cat

Tak to mám hotovo. Byla to fuška. Nejhorší je natáhnout kabel k displeji.

Taky jsem trošku upravil pípání. Hrozně to řvalo, tak jsem to zalepil silikonem a je to na přijatelné úrovni. :mrk

Moc pěkné. Ty snímače jsi měl černé a přetíral barvou? Můžeš popsat jak a kudy jsi táhnul kabely od snímačů do kufru a pak až do předního panelu?

Díky.

Snímače jsem koupil jak je vidíš.

Kabely od snímačů jsem tahal pod nárazníkem směrem doleva.

Vzadu na levé straně je pod autem gumová průchodka, kterou jsem kabely protáhnul dovnitř. Je to zhruba u ZL světla. Řídící jednotka je vzadu u světla. Pak vede 1 kabel až dopředu. Taháno pod plastovou lištou. Docela pakárna. Jesli mi to dneska vyjde, tak se pokusím něco nafotit. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Cat

Původně zaslal: lossi

Původně zaslal: Cat

Tak to mám hotovo. Byla to fuška. Nejhorší je natáhnout kabel k displeji.

Taky jsem trošku upravil pípání. Hrozně to řvalo, tak jsem to zalepil silikonem a je to na přijatelné úrovni. :mrk

Moc pěkné. Ty snímače jsi měl černé a přetíral barvou? Můžeš popsat jak a kudy jsi táhnul kabely od snímačů do kufru a pak až do předního panelu?

Díky.

Snímače jsem koupil jak je vidíš.

Kabely od snímačů jsem tahal pod nárazníkem směrem doleva.

Vzadu na levé straně je pod autem gumová průchodka, kterou jsem kabely protáhnul dovnitř. Je to zhruba u ZL světla. Řídící jednotka je vzadu u světla. Pak vede 1 kabel až dopředu. Taháno pod plastovou lištou. Docela pakárna. Jesli mi to dneska vyjde, tak se pokusím něco nafotit. :papa

Můžeš dát odkaz kde jsi je sehnal ? Na netu jsou jen černé a potřeboval bych šedé (mám šedou Sidobre).

[upravil dne 14/10/07 lossi]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrá práce. Já měl také nejvíc práce s drátováním, mám ještě namontované tažné zařízení, takže k prostředním čidlům jsem se téměř nemohl dostat. Drát k displeji jsem tahnul pod plastovými pryty levého prahu, on už tam je svazek jiných drátů, šlo to celkem snadno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...