Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

nejde tachometr


Ladman

Recommended Posts

  • O 4 týdny později...

Dobrý den prosím o radu taky mám už druhou 406 peugeot 1,8 16v mam dva jeden nabouraný a druhý co jsem teď koupil nejde mi tachometr... vymněnil jsem  čidlo na náhonu které je na 100% ok kabeláž která byla ucviklá tak správně podle barev napájeno, a tachometr jsem taky vymněnil a stále nejde ani nepřibývá  počet ujetých kilometrů  nevíte jestli dráty z čidla jdou do řídící jednotky motoru ? podle toho co jsem tak hmatal mněly by vest do počítače ale nevím to jistě nemáte někdo skušenost co stím když vymněníte čidlo,tachometr, tak co posléze ??? uvažuji jestli vymněnit  pc anebo je tam ještě nějaká jednotka po případě kde děkuji 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

Ještě tak napsat zda jsou obě stejného roku, čili jsou oba dva snímače shodná. problém může býti  v převodu do čidla tedy se netočí a snímač nesnímá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano oba motory sou 1,8 16v 81kv oba motory sou z 1998 rohzraní roku 1999. jediný rozdíl je v tom že ten novy je kombík... v převodovce je vše oki teda co se tyče nahonu vybitý synchron na 3r. stupni je klasika to pak přehodím z bouraneho ale de mi o to proč to neukazuje má to ještě počítač spotřeby ten taky neukazuje kolik jedu ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stredny pin konektoru cidla je kostra tam ju  musis namerat ,pin jedna cidla ide na rele v kastliku rj motora (pin 6 ,cislo kabelu 162 to je +12V)  ,pin 3 cidla  signal (kabel 1360) ide na riadiacu jednotku motora  na pin 9 hned z toho pinu ide kabel naspet cislo 1622 na budiky  zlty konektor pin cislo 21 kabel zmeni cislo na 465

 

potom ide este jeden kabel zRJ motora pin 6 cislo kablu 426 na zlty konektor budikov pin 23 

 

to je pre bosch RJ motora,ale ty budes mat urcite sagem R*J motora od tej schemu nemam

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

i tak děkuji jen se zeptám to rele je v kaslliku s pc ? nebo je to v kasliku u spolujezdce ? skusím to pohledat o víkendu je tam červeny,zeleny a žluty drát myslím že právě dočidla nejde 12 v nevíte nahodou jaká to je barva ať to nemusím rospojovat na náhonu.. a jestli to má nějakou zvláštní pojistku mimo budiky ty jsou dobré... auto jsem tak už koupil. má to vyšší výbavu a je to předělané na plyn ale ikdyž jenu nabenzín tak nejede to vubec ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rele je v motorovej casti v kastliku riadacej jednotky motoru(cierna alebo hneda krabicka) https://www.google.sk/search?q=rele+palivoveho+cerpadla+peugeot+406&espv=2&biw=1440&bih=766&tbm=isch&imgil=hdMzpEsDA7__yM%253A%253B2q-pLg9plCDpyM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.iautodily.cz%25252Findex.php%25252Frele-palivoveho-cerpadla-peugeot-406-nd100038937.html&source=iu&pf=m&fir=hdMzpEsDA7__yM%253A%252C2q-pLg9plCDpyM%252C_&usg=__m15U1AM_4_ExceHaDVu815ZLvsc%3D&ved=0CCoQyjc&ei=t1b_VKDAMsvnUquWhNAH#imgdii=_&imgrc=PThdpaUbJyvjrM%253A%3BF7kYAN7TOifqTM%3Bhttp%253A%252F%252Fdily.iautodily.cz%252Ffoto_obr-70526-a.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.iautodily.cz%252Findex.php%252Frele-palivoveho-cerpadla-peugeot-406-nd100032747.html%3B636%3B477

 

v tej krabicke su dve reatka jedno spina RJ motora druhe spinas ty klucikom v zapalovani a po otoceni klucika by si mal na pine 6(plati pre bosch) namerat +12v a to ide  kablom cislo  162 na snimac rychlosti PIN 1 (na drate neni poistka)

 

Pre magneti mareli  je na tom rele pin 14 z  ktoreho  snimac napaja kablom CC11   snimac taktiez pin 1 na snimaci

pre sagem neviem nemam schemu ale bude sa to dost podobat bosch

 

ak nemas schemu tak si najdi cislo kabelu na snimaci pin1  a to same cislo musis najst potom na niektorom kabelu toho dvojrele(v katliku RJ motora)a to je to napajanie +12v  

pin 2 na snimaci je trvala kostra cize tu musis namerat aj s vypnutim klucom v zapalovani

 

to rele spinat bude urcite lebo to napaja aj vstrekovace jedine ze sa to moze tratit niekde na kabli k snimacu rychlosti

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano vím oni myslel jsem že je to jen na palivové čerpadlo.. skusím ho poprípadě vymněnit. to auto má i tempomat myslíte že nefunguje právě proto že to neukazuje kolik to jede ??  totiž v předchozím pežotu jsem nemněl tempomat tak by mně jen zajimalo jestli to nejede kvuli toho že neví kolik jede.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...