Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

nejde tachometr


Ladman

Recommended Posts

Původně zaslal: mxread

Původně zaslal: Ferry

bude tam jen nejaka obycejna usmernovaci 1N4007 napr. muzu se podivat v utery na vyndane budiky co mam doma

1N4007 to je ta vacsia cierna... na fotke co som posto je pretrhnuta ta mala \"cervena\".. ale moc by si mi pomohol keby si sa vedel kuknut...

ve sklenenem pouzdre jsou napr 1N4148

http://images.google.cz/images?hl=cs&q=1N4148&lr=&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi

ale podivam se jeste na tech budikach

[upravil dne 10/1/09 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

Původně zaslal: mxread

Původně zaslal: Ferry

bude tam jen nejaka obycejna usmernovaci 1N4007 napr. muzu se podivat v utery na vyndane budiky co mam doma

1N4007 to je ta vacsia cierna... na fotke co som posto je pretrhnuta ta mala \"cervena\".. ale moc by si mi pomohol keby si sa vedel kuknut...

ve sklenenem pouzdre jsou napr 1N4148

http://images.google.cz/images?hl=cs&q=1N4148&lr=&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi

ale podivam se jeste na tech budikach

[upravil dne 10/1/09 Ferry]

zohnal som 1N4148 no neviem ci to tam mozem dat.. kuknite sa niekto please......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...

Popri asi milión problémoch čo mám s mojou 406tkou mi nejde ani tachometer. Donedávna som si myslel že chyba je v čidle to mi aj predchádzajuci majitel povedal, ale mýlil sa. Kúpil som druhú 406tku na diely a na nej tachometer fungoval na 100% tak som začal meniť veci najskor som vymenil budiky stale nič potom som vymenil celé čidlo a tiež nič aj to povodne co som vytiahol bolo dobre nebolo zodraté.

Ale tachometer niekedy ide a to keď sa motor riadne zohreje alebo teraz ked je vonku velke teplo a na auto svieti neustéle slnko tak ide, napadlo ma či nie je niekde zlý kontakt ale v konektore na cidlo nebude lebo som ho vycistil a aj sprejom na kontakty nastriekal. Tak by som sa chcel spýtať kam presne vedú kábliky s toho čidla aby som mohol hladať dalej chybu? Jaj a ked som vyberal cidlo z toho druheho peugeota tak vytieklo len máličko oleja odtial ale ked ho vyberám z toho mojho tak ide odtial dost oleja teraz neviem ci sa nespýtam blbost ale má tam byt tolko vela toho oleja????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čus chlapy přidávám se s podobným problémem.. občas mi to rychlost ukazuje a občas ne a navíc když jedu trochu víc z ostra a auto vytáčim tak mi naráz vastřelí jak ručička otáčkoměru tak tachometru praštěj sebou na jednu a pak na druhou stranu a odečte mi to kilometry z momentálně najetejch.. a to už mi přijde docela úchylný když se tim řídim na dojezd na nádrž ,při jednom předjetí mi to odečetlo asi sto km :( nevíte někdo v čem by mohl být problém?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

taky přidám můj problém s tachometrem.. všichni píšetě že problém bývá nejvíc ve snímači... muj problém je: kdyz rano nastartuju tak tacho funguje ale asi po 1km jit prestane.. nekdy obcas naskoci a zase prestane... ale ted kdyz byly ty horka tak vzdy jak sem zapl klimu, tak po chvili co to foukalo studeny vzduch, tak tacho zacal ukazovat a ukazoval 150km v kuse bes problemu.. az sem zastavil a nechal auto stat (samozrejme se vnitrek zase od slunka vytopil) tak nefungoval a po chivli co bězěla klima a foukalo to studeny vzduch tak opět začal ukazovat a ukazoval dalsich x km bez problemu a nez sem opet zastavil.... tak v přesvědčení že to bude budíka tak jsem budíky vyndal.. žádné studené spoje sem nenasel ale stejne jsem kontakty proletoval.... no problém pořád přetrvává ale jak už jsem psal... při zaplé klimě tacho ukazovat začne a ukazuje bez problemu... v čem tedy muze byt chyba? díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...
  • O 2 týdny později...

Ahojte no som tu novy a potreboval by som poradit,vela je tu pisane o padani rucicky tachometra a moja prosba o radu je taka,ze ked funguje tachometer a vyradim pocas jazdy otacky volnobehu vybehnu na 1000otacok.A ked spadne rucicka(cize nefunguje)tak je volnobeh ako ma byt,dakujem auto je 406 break hdi 66kw

[upravil dne 8/2/14 12:19 od adkowhite]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 4 týdny později...

V mém případě:

- padne ručička tachometru

- neukazuje palubní počítač okamžitou spotřebu, jen otáčkoměr funguje ok.

- motor přestane táhnout (znatelný úbytek výkonu)

Po chvilce to vždy naskočí.

Problém jsem řešil bezvýsledně s mým mechanikem. Podle něj se jedná o špatnou komunikaci řídící jednotky a čidel katalyzátoru, kdy motor dočasně přejde do nouzového režimu (nemění předstih podle čidla klepání apod.). Mám to složitější, protože mám LPG, což znamená ještě jednu řídící jednotku.

Nějaké rady?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 10 měsíců později...

Zdravim vlastnim peugeot407 sw r.v2006 mam takovej problem koupil sem cidlo tachometra a chystal som sa ho vymeni odsrouboval sem plastovej kryt motoru a zistil sem ze tam zadny cidlo neni iba nejaka zaplata na ten otvor tak sem se ho tam chystal dat ale napokon som zistil ze tam neni ani koncovka k cidlu hladal som ten konektor 3hod a nenasiel som ho tak sa chcem spytat ci to nemoze byt niekde odpojene alebo ci to tam ma aj byt dakujem za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...