Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

nejde tachometr


Ladman

Recommended Posts

včera se mi stala při jízdě taková věc. Asi po dvou ujetých kilometrech mi přestal zničehonic fungovat tachometr. Rafika klesla na nulu a tam už zůstala. Klepal jsem na to a nic. Po dalších asi třech kilometrech mi tachometr sám od sebe opět naskočil a ukazoval stav. Krátce na to jsem již byl v cíli a auto zaparkoval, tak nevím, zda to bude takhle blbnout dál. Neví někdo, čím by to mohlo být?:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky bych to videl na nahon cidla, bud jak pise Zila, ze to mel ukrouceny na cidle, a nebo jak jsem psal kdysi ja, osoupany ozubeny kolecko toho nahonu. Vyndej cidlo a prohlidni to, navod jsem psal i s fotkama, najdes to v historii urcite

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to blbne stále. Většinou to funguje, ale občas to na pár minut nejde vůbec a pak se to z ničeho nic samo zase chytne. Je to určitě to čidlo? Abych ho nekoupil a nezjistil, že to bylo něco úplně jiného? Zjistila by závadu diagnostika?

Vy, kdo jste již tento problém řešili, taky vám tachometr občas fungoval a občas ne? Podotýkám, že mi ukazuje správně údaje, tedy zrovna když funguje. Osobně si myslím, že by to mohlo být to kolečko náhonu, jak tu popisoval Ferry.

[upravil dne 6/9/07 Ladman]

[upravil dne 6/9/07 Ladman]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ladman

tak to blbne stále. Většinou to funguje, ale občas to na pár minut nejde vůbec a pak se to z ničeho nic samo zase chytne. Je to určitě to čidlo? Abych ho nekoupil a nezjistil, že to bylo něco úplně jiného? Zjistila by závadu diagnostika?

Vy, kdo jste již tento problém řešili, taky vám tachometr občas fungoval a občas ne? Podotýkám, že mi ukazuje správně údaje, tedy zrovna když funguje. Osobně si myslím, že by to mohlo být to kolečko náhonu, jak tu popisoval Ferry.

[upravil dne 6/9/07 Ladman]

[upravil dne 6/9/07 Ladman]

ja kdyz mel osoupany kolecko nahonu tak kdyz se motor ohral na vic jak 60 - 70stC a nekde jsem to na chvili chcipnul a pak zase nastartoval a rozjel se, tak prestal fungovat tachometr. Hledal jsem chybu vsude v elektronice a pak to bylo mechanickeho puvodu ;)

[upravil dne 7/9/07 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem stejný problém. Nešel tachometr ani počítadlo a občas vylítla ručička a zase spadla. Počítač neznal rychlost tak to někdy i zhaslo. Třikrát jsem byl v servisu....čidla ...diagnostika....a nic. Nakonec jsem sám našel u pojistek dva zpečený dráty. zaizoloval a je po problému. 406 1.8 kombi 2000

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

tak dnes strajkoval aj moj tachometer :bacha... asi po 3km sa zasekol na 60, stale bol v tej polohe, potom som zastavil spadol na 0 a hned ako som sa pohol tak vybehla rucicka na 60 :D tomu hovorim zrychlenie,.. asi po 3km zacal fungovat normalne, ... dufam ze mi to nebude robit castejsie :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ladman

tak to blbne stále. Většinou to funguje, ale občas to na pár minut nejde vůbec a pak se to z ničeho nic samo zase chytne. Je to určitě to čidlo? Abych ho nekoupil a nezjistil, že to bylo něco úplně jiného? Zjistila by závadu diagnostika?

Vy, kdo jste již tento problém řešili, taky vám tachometr občas fungoval a občas ne? Podotýkám, že mi ukazuje správně údaje, tedy zrovna když funguje. Osobně si myslím, že by to mohlo být to kolečko náhonu, jak tu popisoval Ferry.

[upravil dne 6/9/07 Ladman]

[upravil dne 6/9/07 Ladman]

Tak přesně takhle se to projevovalo mě u třílitra. Vyměnil jsem čidlo a už budu mít skoro 4000 km od výměny a funguje to bez problémů. Takže já u tebe sázím na 95% na čidlo. Když jsem měnil já, to ozubené silonové kolečko bylo jak nové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ak počíta kilometre a neukazuje rýchlosť, tak by to mal byť studenák na prístrojovke, ak nepočíta ani km, tak potom asi čidlo na prevodovke, ale v niektorom s predchádzajucich prispevkov som čítal, že stacilo troch prihnut kontakty na čidle

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já u sebe vysledoval, že rychloměr se občas při 60 km/h a 110 km/h jakoby šprajcne a potom buď rychle vystoupá nebo spadne (s ohledem na to, jestli zrychlím nebo zpomalím). Nevím, jestli tý rafičce nemůžou vadit neorigo fólie na budících, který se stejně chystám vyndat a dát tam origo původní.

Jinak už jsem vyčetl, že čidlo stojí okolo litru, kde se to čidlo nachází? Někde na převodovce?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: padro

a dneska to zase urobilo:bacha presne ako cez kopyrak a zaujimave ze aj presne v tych miestach ako minule :myslim asi je tam rusicka na moj tachometer :D,.. prejdenu vzdialenost to meralo.

[upravil dne 3.11.2008 padro]

pokud se nacitaji dal kilometry a nefunguje jen rucicka rychlomeru, je problem v budicich - rozebrat, propajet a melo by byt po problemu

V tomhle pripade je cidlo v poradku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...