Bohouš

1.9 turbo diesel v 306 - kdy zabírá

15 posts in this topic

Prosím majitele tohoto motoru o sdělení, kdy (v kolika otáčkách) a zda je cítit záběr turba.

Předem děkuji za info :papa

Oddie - děkuji a je ten záběr nějak extra citelný ??? Nebo to z místa řidiče není skoro poznat ???

Extra citelný je, protože pod ty 2000 to nejede vůbec, a nad 2500 aspoň trochu :) Těžko vysvětlovat, půjč si to od někoho na svezení - ale jako ty benzínové dvoulitry, na které jsi zvyklý, to nepojede ani vzdáleně.

Oddie - já v tom právě jel a zdálo se mě to OK, ale teď je pochybnost jestli v tom autě funguje turbo, tak zjišťuju obecné info, než se v tom dneska půjdu opět projet. Jinak nečekám, že to pojede jako T16, tam mě turbo funguje ;)

Každopádně díky :papa

Tak to přivez, já se v tom projedu a řeknu ti, jestli je to auto OK...

Edit: taky můžeš vyzkoušet utrhnout z čerpadla hadičku přivádějící k druhému stupni čerpadla přetlak z IC - pokud se nic nezmění, auto není OK, pokud to znatelně přestane táhnout, auto je OK a hadičku tam zase vrať :)

[upravil dne 9/3/07 oddie]

Oddie - fakt by to šlo ???? A kam a v kolik to mám dovézt ??? :roll A co za to ???? :mrk:mrk

Původně zaslal: oddie

Tak to přivez, já se v tom projedu a řeknu ti, jestli je to auto OK...

Edit: taky můžeš vyzkoušet utrhnout z čerpadla hadičku přivádějící k druhému stupni čerpadla přetlak z IC - pokud se nic nezmění, auto není OK, pokud to znatelně přestane táhnout, auto je OK a hadičku tam zase vrať :)

[upravil dne 9/3/07 oddie]

Ahojky Oddie, chtěl bych si turbo taky zkontrolovat podle tvojí rady. Prosím mrkni se na tofo - pokud se mi podaří vložit a řekni mi, kterou hadici bych něl zkusit z chladiče odpojit (pokud je tam vidět).

Díky.

post-0-14109596342021_thumb.jpg

myryn: Ta hadička v kroužku vede do "hříbku" na čerpadle, což je ta zvýšená dávka;) Zkus ji odpojit, jak psal Oddie a uvidíš;)

EDIT: Koukám, že asi na čerpadle nemáš "hříbek" (máš čerpadlo Lucas, že?), ale ta hadička je určitě správná- vede od ovládání zvýšené dávky.

[upravil dne 3/9/2007 Dundee]

post-0-14109596342207_thumb.jpg

To jak zakroužkoval Dundee. Ale upozorňuju, že to je velmi orientační záležitost, odhalí jen případ kdy turbo vůbec neplní, a nebo když je druhý stupeň na čerpadle nefunkční. Nic víc.

Původně zaslal: Dundee

myryn: Ta hadička v kroužku vede do "hříbku" na čerpadle, což je ta zvýšená dávka;) Zkus ji odpojit, jak psal Oddie a uvidíš;)

EDIT: Koukám, že asi na čerpadle nemáš "hříbek" (máš čerpadlo Lucas, že?), ale ta hadička je určitě správná- vede od ovládání zvýšené dávky.

[upravil dne 3/9/2007 Dundee]

Čerpadlo vypadá takto :

Jestli je to Lucas to nevím, nerozeznám ho od Bošáka a žádnej nápis jsem nenašel.

Každopádně to vyzkouším i když je to jen orientační zkouška.

Díky za rady.

post-0-14109596342411_thumb.jpg