mach.lucie

Ventilátor topení - nelze ubrat točí se na nejvyšší otáčky

27 posts in this topic

Napiš,

1. jestli máš klimu automatickou nebo ruční

2. pokud automatickou, tak jestli se ventilátor točí i po přepnutí do ručního režimu - když se snažíš regulovat ventilátor ručně - tlačítkem.

V každém případě to asi bude porucha koncového tranzistoru v regulaci - jestli nejsi šikovný elektronik, (nebo velký dobrudruh), tak to vlastníma rukama asi neopravíš.

Pokud si troufáš, tak jo, budeme radit - pak prosím o pomoc i ostatní.

Mám automatickou klimatizaci.

Ventilátor se točí neustále ať dělám co dělám, nejde vypnout ani přes pojistky. Točí se na plné otáčky. Vypli jsme ho až vytažením konektoru přímo z ventilátoru!

To mi teď taky dělalo, jsou to špatné tranzistory v regulaci motoru ventilátoru. Ta regulace je přímo u motoru ventilátoru. Tr T1829-1 odejde a pak to běží na plnej céres. Jako nahrada se tušim dává, BDX-66C. Už se to tu někde řešilo, na 99% je to ono.

Žádný tranzistor jsme tam nenašli, ventilátor jsme měli venku, takže jestli chcete můžeme jej vyfotit a poslat foto...

Do ventilátoru vedou jen 2 dráty nic víc.

je to predradny odpor cislo a umisteni ti najdu zachvili, myslim ze cena noveho je nekde okolo 2.300

Ventilátor pro náš model auta Peugeot 406 kombi 2.0HDI (2003) není s tranzistory... teda pokud nejsou schované někde jinde ;)

Ten motor nemá žádnou regulaci,:myslim je to možný já nemam automatickou klimu..... U me t byl ten tranďák.....

Regulátor bude schovaný někde jinde. Počkej, až se objeví např. OK406, nebo Radek Hurvajz. Komisar by taky věděl, ale kde je mu konec...

Určitě je někde regulační tranzistor, který má zřejmě zkrat. Případně by snad bylo možné, že nějaký kabel má zkrat na kostru.

Píšeš, že nejde vypnout ani vytažením pojistek? To je divné...

bohuzel to ted v rychlosti nemuzu najit, tak sem alespon vyfotil ten muj co sem menil, na vraku by mel bejt cca za 500

regulace.jpg

Já se přidám taky.taky mám jednu závadu, taky nevim co by to bylo.Semtam z nič:super fouká/ a chvíli to trvá než se vypne.Někdy začne foukat i při jízdě.Nereaguje ani na knoflík,kterym se to vypíná.Prostě sám od sebe zapne a pak po chvilce zase vypne.Když jedu někam dál,tak se občas takle zapne a zase vypne.ČIM BY TO BYLO? Nechalo by se to nějak zpravit?Díky za radu.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Naše žabička =306=1.6 jinak :super:cool:

ja sem to bohuzel nemenil osobne, ale melo by to bejt u nohou spolujezdce kdesi v blizkosti ventilatoru

jo a je to zastrceny primo do potrubi vzduchu, protoze tim se to zebrovani chladi

[upravil dne 2/9/07 buml]

No zkus projít tyto temata, snad něco pomůže -

Já sám o tom moc nevím, ještě jsem to nepotřeboval, tak jen to co je tady na foru;)

Ještě něco, na posledním obrázku jsou vidět ty tranzistory

[upravil dne 2/9/07 Radek Hurvajz]

post-0-14109596339094_thumb.jpg

No tak to nevim jestli je to podobný, vždyť píšu že jsem to nedělal. A v ty knížce je polovina na novej a polovina na starej model, tak nevim z kteryho je ten ventilátor zrovna. No snaha byla