Sign in to follow this  
Followers 0
kremenak

406 bouchání zadní nápravy

8 posts in this topic

Prosím o radu. při přejetí větší nerovnosti na vozovce bouchne něco v zadní nápravě. Zjistil jsem, že na levé straně je volnější čep spodního ramene. Jinde jsem nic špatného nezjistil. Dotaz: Dá se tento spodní čep vyměnit, nebo se musí koupit celý štít kola, mohlo by bouchat ještě něco jiného? Rána se taky ozve, když silně kopnu do zadního kola zepředu. Děkuji za případné odpovědi.

Cep jako takovy klasicky kulak tam ani moc neni, spis takove pouzdro nebo silentblok, kterym prochazi sroub co drzi to spodni rameno. Jsou dva typy-jeden za 700 a druhy za 450,- v druhovyrobe. Je to podle cisla DAMM. Origo kody jsou 364035 nebo 364041. Ale jestli je ta chyba v tom.........

Jeste to muzou delat \"kosti\" silenbloky zadniho stabilizatoru. Jsou tam ctyri a na heveru to nepoznas, musi se na jamu.;)

Měl jsem ten samý problém a jak psali kluci v otázce přední nápravy - vem si delší tyč , sundej zadní kolo a všechny \"spoje\" zadní nápravy vyzkoušej přes páku.Tojsou kuláky, silentbloky a pod.Je jich tam dost, mě to dělali u 406tky svislý a příčný tyče stabilizátoru - po výměně bylo tich jak v hrobě.A lepší je koupit kvalitnější repliku nebo originál protože úpo zakoupení levnější repliky jsem ti měnil znova asi po 500km.Pak je nutná geometrie zad. nápravy.

Děkuji za odpovědi, s tím spodním čepem mě to docela potěšilo. Podle toho, jak jsem se na něho díval, nedoufal jsem, že půjde vyměmit. Jdu ho shánět, protože ta vůle je již dost velká.

Hotovo, opraveno. Pro informaci, bouchala to kost na seřizování sbíhavosti. Měla vůli v uložení na nápravě na šroubu pro sežizování sbíhavosti.