Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vibrace pedálů


Ticcino

Recommended Posts

Ahoj, už jsem na podobné téma psal, ale trošku to rozšířím. Zjistil jsem zvláštní věc. Když se na to soustředím, jsou z plynového pedálu cítit lehké vibrace. Čím vyšší otáčky motoru, tím je to více cítit. Nicméně podobné jsem zaznamenal u nového VW Passat i nového Audi A3.

Zajímavější je ovšem spojkový pedál. Když na něj nešlapu, nebo se ho jen dotknu nohou tak klid. Ve chvíli když ho lehonce zmáčknu (cca 1-2cm), tak jsou cítit vibrace (jakoby mravenčení v chodidle, jakoby mi pedál říkal: když řídíš, máš mít nohu mimo pedál). Tyto vibrace se přenášejí i do brzdového a plynového pedálu (asi jsou uchyceny všechny na jednom nosníku). Při dalším stiskávání spojkového pedálu (kdy už začíná být cítit odpor který pružina spojky klade) vibrace opět ustanou (resp. se sníží na neznatelnou míru).

Poznamenávám že plyn mám elektronický a spojku hydraulickou. Jinak žádné zvuky, drnčení nebo vibrace v čemkoliv jiném nežli v pedálech cítit ani slyšet není. Spojka jde hladce, žádné cukání nebo nepravidelný záběr. Auto má rok a půl a 22tis.km.

Pokud se soustředím na jízdu a né na vibrace, tak o nich nevím. Když jsem přesedlal z 15 let staré Tempry na P307, tak jsem si ničeho nevšiml, takže buďto moc řeším nebo nevím. Nechápu odkud se ty vibrace mohou brát. Jestli to leze přes vypínací ložisko, vidličku, pracovní válec spojky, hlavní válec spojky až do pedálu? Ale proč jen ve chvíli, kdy tu spojku vůbec nevypínám, jen zlehka opřu nohu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja si myslim, ze kdyz ji zmacknes vic (pres tu pruzinu), tak to proste tlumis a citit to ani nemuzes. A jinak, ze to brni klasicky od motoru. Ale je to jen muj amaterskej nazor. Za tim prvnim si ale vicemene stojim. Zkus poradne stisknout vibrujici telefon nebo ho jen tak polozit na dlan. Poznas rozdil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, to zní logicky. Teď jsem ještě pročítal diskuse jiných značek (Opel, Ford, AlfaRomeo). Někdo straší, někdo tvrdí, že je to naschvál, tak já nevim. Tady ODKAZ. Zhruba od půlky je to přesně můj "problém".

No, prostě kdybyste někdo měl podobnou zkušenost. Nechci hledat chybu, která není třeba ani chybou a už vůbec se mi nechce bezdůvodně investovat tisíce korun do něčeho, co to stejně nevyřeší...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja mam podobny pripad u P 406 HDi.Ale dela mi to jen pri rychlejsim startu a jen kdyz zaradim 1 nebo 2, pokud se rozjizdim pomalu, tak to nic neudela.Zacalo me to delat asi po 4 mesicich co sem s tim jezdil, mam to nachipovane a taky na to muze klast duraz ten chip.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kukikuk

No ja mam podobny pripad u P 406 HDi.Ale dela mi to jen pri rychlejsim startu a jen kdyz zaradim 1 nebo 2, pokud se rozjizdim pomalu, tak to nic neudela.Zacalo me to delat asi po 4 mesicich co sem s tim jezdil, mam to nachipovane a taky na to muze klast duraz ten chip.

Hele muzu vedet, co kostoval ten chip?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

Zajímavější je ovšem spojkový pedál. Když na něj nešlapu, nebo se ho jen dotknu nohou tak klid. Ve chvíli když ho lehonce zmáčknu (cca 1-2cm), tak jsou cítit vibrace (jakoby mravenčení v chodidle, jakoby mi pedál říkal:

To samý má kamarád na fábče, na příčinu sme nepřišli, mechánik řek že je to kvůli tomu aby se nestálo zbytečně na spojce, že je to takový upozornění, aby se zbytečně neničila.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

Zajímavější je ovšem spojkový pedál. Když na něj nešlapu, nebo se ho jen dotknu nohou tak klid. Ve chvíli když ho lehonce zmáčknu (cca 1-2cm), tak jsou cítit vibrace (jakoby mravenčení v chodidle, jakoby mi pedál říkal:

To samý má kamarád na fábče, na příčinu sme nepřišli, mechánik řek že je to kvůli tomu aby se nestálo zbytečně na spojce, že je to takový upozornění, aby se zbytečně neničila.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...