Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Optimální otáčky 2,0 HDi 80kW


Gapino

Recommended Posts

Tak taky přidám svůj názor, leč z jinýho vesmíru. U 2.0 TDCi ( taktež jako HDi je to CR) se mi podařilo snížit spotřebu řazením v rozmezí 2-3 tis ot. Pokud jsem neustále řadil 1800-2200, spotřeba byla vyšší. Holt, vyšší plnící tlak je vyšší plnící tlak... Motor si jen brouká.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To já jezdím kolem 1500ot./min. po rovnice až 2000ot./min., sem tam to protáhnu, v těch 1500ot. se mi auto jeví jako slušně ochotné reagovat na hlubší sešlápnutí plynového pedálu. Ale přiznávám, že to nemusí být to pravé ořechové pro motor, s býválou 605 2,5td jsem jezdil podobně, ale s 2,2hdi se to nedá srovnat.

To co napsal Jezkovi.voci zní zajímavě, taky to zkusím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani po rovince, ani do kopce se s HDi pod 1500ot/min nejezdí!!!

Moc se snazim na mym motoru 2.2HDi kdyz ho chci setrit, nedostat se pod 2 000ot/min. max. nepatrne a dle podmínek.....jezdit kolem 1500ot/min je dobré tak akorát pro traktor a autobus!!!:mrk

Zdá se mi taková spodní hranice 1800ot/min....je to ale dle podmínek...:papa

[upravil dne 5/9/07 Alek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že motoru až tak extrémně nevadí, pokud ho držíte u 1500 ot. Spíš tam hraje roli jeho pružnost, jestli má dostatek nm k akceleraci. Myslí že turbo zabírá kolem 1800, takže se nebojte ho držet ve vyšších otáčkách. Např. pokud mám tachometrově rychlost 100km, tak na 5tku mi točí cca 2100 ot. Což je myslím optimální.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...