Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Žvejklý šroub na brzdovém třmenu - P206


kveton

Recommended Posts

Pokud jde o torx šroub, tak odvrtej hlavu šroubu v místě pro zasunutí klíče průměrem vrtáku shodným s průměrem těla šroubu. Vrtej v ose šroubu a jen tak dlouho , až ucítíš , že se hlava oddělila. Opatrně, ať nepoškodíš čep. Stahni třmen s čepem a zbytek šroubu vytoč pomocí Sika kleští

[upravil dne 30-8-07 stanley.hl]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

není tam torx, je tam normální šestihran, ale to bych mohl uříznout. Mno, asi to zkusím, nic jinýho mi asi nezbyde :roll

Jen jsem ještě s tátou přemýšlel, jestli neexistuje nějakej asymetrickej klíč, kterej by se jakoby na tom žvejklym šroubu sám utahoval a tím pse přestal protáčet a začal povolovat, ale nic takovýho jsem nikde neviděl. Nevíte o něčem takovým?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kveton

Původně zaslal: Fusion

To jakože sou hrany šestihranu strhaný, že už ořech nemá za co chytit?

presne tak, ten sroub byl trosku orezlej a proklouzlo to :grr

Jestli si používal dvanáctistranný oříšek a protočil se jen po špičkách hran, šlo by to zachránit použitím šestihraného oříšku, nebo očkového klíče, který se opře o plné hrany a ne je o jejich vrcholky. Stranový klíč už nepomůže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem ten šroub nakonec musel odpálit flexou. Teď ještě musim sehnat nový šroub, protože u destiček nebyl. Ptal jsem se v Peugeotu a tam prodávaj akorát nějakej repair kit za 1260Kč, kde jsou dva šrouby a dva ty čepy,ale to se mi kupovat nechce.

Tak sháním šroub :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...