Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Antivirus, antispam - už to tu bylo a je zase


Mila_S

Recommended Posts

Tak si myslím, že je načase znovu rovířit toto téma. Už to tu bylo několikrát, ale svět i počítače se vyvíjejí, a proto se obracím na profesionály se žádostí o radu. Jaký doporučujete použít do počítače antivir včetně kontroly spamu? Zajímá mě možnost blokování častých spamů, virů, apod., ani to neumím pojmenovat.

Dosud používám AVG, ale dnes jsem se dozvěděl, že to není ouplně to pravé. Koukal jsem se na stránky NOD32 a našel tam tuto srovnávací tabulku. Co vy na to? Poradíte, podiskutujete?

post-0-14109596293678_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NOD32 a Kaspersky patří mezi špičku antivirů. Vřele doporučuji.

Na ochranu před spamem apod. používám SpyBot a není nejhorší ani AdAware.

Nejdůležitější však je nechodit na podezřelé stránky a zběsile neklikat na vše co se hýbe. Pak nepomůže ani svěcená voda. A hlavně mít aktualizovaný software ;)

Další věc je mít určitě kvalitní firewall (ne ten, který je součástí win xp). Velmi dobrý je Kerio teď už firmy Sunbelt anebo pro nekomerční použití vhodný i pro laiky Zone Alarm...

:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

spybot a adaware neni na spam, ale na spyware. proti spamu (nevyzadana posta) funguji filtry, ktere jsou v tvem postovnim klientovi nebo primo na postovnim serveru. vetsinou maji sva ruzna prednastaveni nebo muzes sam definovat ruzna pravidla pro trideni posty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mj. ja pouzivam avast32 (free) a kerio (free), zatim jsem nemel jediny problem s virem (klep klep), naky spyware byl, ale ten odstarnuji pomoci adaware, clovek musi byt opatrny a neskocit na kazde lakadlo nebo poplasnou zpravu. :)

tohle mi dnes prislo do icq od meho kontaktu: Pověz všem, co máš v seznamu, aby neprijímali kontakt Rebbi 468-738-080 je to trojský kůň, který poskytne přístup tvýho počítače třetí osobě a zablokuje ti icq účet a až to chytí jedneho z tvých kamošů si taky postihnutý !!! !!! takže to skopíruj a pošli všem lidem co máš v seznamu i těm co sou offline

ahoj tohle je pravda tak si dej prosím pozor díky moc a měj se papa

onen kontaktat byl dost vydeseny a ptal se me, jestli jsem o tom slysel.... co dodat, rikam predstav si tam svuj nick a dojde ti, jaky to ma ucel tyto zpravy, proste nekdo nekoho nas*al a takhle se mu msti :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: petr307

mj. ja pouzivam avast32 (free) a kerio (free), zatim jsem nemel jediny problem s virem (klep klep), naky spyware byl, ale ten odstarnuji pomoci adaware, clovek musi byt opatrny a neskocit na kazde lakadlo nebo poplasnou zpravu. :)

tohle mi dnes prislo do icq od meho kontaktu: Pověz všem, co máš v seznamu, aby neprijímali kontakt Rebbi 468-738-080 je to trojský kůň, který poskytne přístup tvýho počítače třetí osobě a zablokuje ti icq účet a až to chytí jedneho z tvých kamošů si taky postihnutý !!! !!! takže to skopíruj a pošli všem lidem co máš v seznamu i těm co sou offline

ahoj tohle je pravda tak si dej prosím pozor díky moc a měj se papa

onen kontaktat byl dost vydeseny a ptal se me, jestli jsem o tom slysel.... co dodat, rikam predstav si tam svuj nick a dojde ti, jaky to ma ucel tyto zpravy, proste nekdo nekoho nas*al a takhle se mu msti :roll

To neni o nasrání. Ten člověk může mít v počítači "ICQ vir", který se příhlásí někdy pod jeho číslo a nick, a pak posílá jakoby za něj odkazy na ne zrovna příjemný stránky všem v kontakt listu (když je ten člověk offline), z kterých člověk chytí vira dalšího. Jediný jak to nechytit- stačilo neklikat na odkaz. U mirandy a QIPa to jde myslim poznat že ti přichází od viru- místo klienta vidíš napsáno VIRUS (u svojí mirandy to poznám :) ) Pak když se ten člověk přihlásí sám, nestačí se divit, co mu píše lidí "milých" zpráv, že jim poslal odkaz a něco chytli.

A někteří co to špatně pochopí, pak vymyslí tu zprávu o tom, že je to šiřitel viru.

[upravil dne 30/8/07 Devilstorm306]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: petr307

spybot a adaware neni na spam, ale na spyware. proti spamu (nevyzadana posta) funguji filtry, ktere jsou v tvem postovnim klientovi nebo primo na postovnim serveru. vetsinou maji sva ruzna prednastaveni nebo muzes sam definovat ruzna pravidla pro trideni posty.

ano přesně tak, myslel jsem spyware a napsal jsem spam :myslim.... omlouvám se....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Devilstorm306

Původně zaslal: petr307

mj. ja pouzivam avast32 (free) a kerio (free), zatim jsem nemel jediny problem s virem (klep klep), naky spyware byl, ale ten odstarnuji pomoci adaware, clovek musi byt opatrny a neskocit na kazde lakadlo nebo poplasnou zpravu. :)

tohle mi dnes prislo do icq od meho kontaktu: Pověz všem, co máš v seznamu, aby neprijímali kontakt Rebbi 468-738-080 je to trojský kůň, který poskytne přístup tvýho počítače třetí osobě a zablokuje ti icq účet a až to chytí jedneho z tvých kamošů si taky postihnutý !!! !!! takže to skopíruj a pošli všem lidem co máš v seznamu i těm co sou offline

ahoj tohle je pravda tak si dej prosím pozor díky moc a měj se papa

onen kontaktat byl dost vydeseny a ptal se me, jestli jsem o tom slysel.... co dodat, rikam predstav si tam svuj nick a dojde ti, jaky to ma ucel tyto zpravy, proste nekdo nekoho nas*al a takhle se mu msti :roll

To neni o nasrání. Ten člověk může mít v počítači "ICQ vir", který se příhlásí někdy pod jeho číslo a nick, a pak posílá jakoby za něj odkazy na ne zrovna příjemný stránky všem v kontakt listu (když je ten člověk offline), z kterých člověk chytí vira dalšího. Jediný jak to nechytit- stačilo neklikat na odkaz. U mirandy a QIPa to jde myslim poznat že ti přichází od viru- místo klienta vidíš napsáno VIRUS (u svojí mirandy to poznám :) ) Pak když se ten člověk přihlásí sám, nestačí se divit, co mu píše lidí "milých" zpráv, že jim poslal odkaz a něco chytli.

A někteří co to špatně pochopí, pak vymyslí tu zprávu o tom, že je to šiřitel viru.

[upravil dne 30/8/07 Devilstorm306]

mas pravdu, napise ti Karren, a koukni se na me soukrome fotky a odkaz ;) miranda je na tohle v pohode. jak rikam, clovek musi byt opatrny a bezhlave neklikat na kazdy link :)

mj. ted zrovna kolega resi problem, stale se mu dokola retsartuje PC, mame tu NOD32 a nevi co s tim...:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

po dvou letech jsem ted chytl nejakeho rootkita (vlastni blbost), takze po 3 dnech kouzleni je PC zase cisty: Nod32 + Spybot, ktery objevil vice veci, nez AdAware...

btw neni spatny ani ten online NOD32 Scanner :super

Edit: Jinak firewall pouzivam uz dlouho SYGATE :mrk

[upravil dne 30/8/2007 Pata]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nyní už zase používám

NOD 32

Firewall Kerio (ale né ten nejnovější, protože se mi nelíbil, mám pocit, že si nějak nerozumněl s ostatními programy - Blokoval mi například WMP 11 (v době, kdy jsem ho ještě používal) a netvářil se, že by se dal přesvědčit, že ten program používat chci, prostě jen napsal: "Zablokován pokus o průnik")

a na odstranění Spyware používám

Spybot (líbí se mi, protože mu celkem věřím, ale hlavně mi pomáhá odstranit procesy spouštěné při startu a odinstalovat programy, které se mi jinak odinstalovat nepodařili. Na to se Váže jedna příhoda, jak známému přišel synátor na počítač a zapnul automatické aktualizace a nainstalovala se i ta "aktualizace" která ověřuje pravost systému. Nevěděli co s tím, že se jim počítač přeinstalovávat nechtěl, tak jsem se na to šel se Spybotem podívat, odinstaloval jsem tu aktualizaci a při startu Windows jsem vypnul ten proces, který to ověřuje a od té doby je klid :roker)

Ale jinak naprosto souhlasím s názory výše neklikat na hovadiny a na "podezřelé" stránky ;)

[upravil dne 30.8.2007 King_Of_The_Cheese]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: petr307

ted zrovna kolega resi problem, stale se mu dokola retsartuje PC, mame tu NOD32 a nevi co s tim...:grr

kdysi mi dělal počítač něco podobného, ale to se "jen" přehříval procesor v bedně.

zkusil bych se na to taky podívat nějakým Spybotem. Záleží na tom, jestli se mu vypíná s nějakou pravidelností, nebo jen Random.

Edit: tohle totiž IMHO nemusí antivir odhalit

[upravil dne 30.8.2007 King_Of_The_Cheese]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ohledne odinstalovani toho co nejde odinstalovat je uplne best tato utilitka (kupodivu od billa) http://support.microsoft.com/kb/290301 super vec, kterou v XP casto pouzivam, napr. instaluji soft, instalace se nedokonci a dalsi nelze spustit, protoze jiz jedna bezi...ani po restartu to neslo znovu spustit a tenhle programek na dva kliky vse vyresil. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: King_Of_The_Cheese

Původně zaslal: petr307

ted zrovna kolega resi problem, stale se mu dokola retsartuje PC, mame tu NOD32 a nevi co s tim...:grr

kdysi mi dělal počítač něco podobného, ale to se "jen" přehříval procesor v bedně.

zkusil bych se na to taky podívat nějakým Spybotem. Záleží na tom, jestli se mu vypíná s nějakou pravidelností, nebo jen Random.

Edit: tohle totiž IMHO nemusí antivir odhalit

[upravil dne 30.8.2007 King_Of_The_Cheese]

pri zapnuti PC a uvodni obrazovce se retsartuje a porad do kola...nouzovy rezim nastetsti maka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: petr307

ohledne odinstalovani toho co nejde odinstalovat je uplne best tato utilitka (kupodivu od billa) http://support.microsoft.com/kb/290301 super vec, kterou v XP casto pouzivam, napr. instaluji soft, instalace se nedokonci a dalsi nelze spustit, protoze jiz jedna bezi...ani po restartu to neslo znovu spustit a tenhle programek na dva kliky vse vyresil. :super

Jestli se mi něco nepodaří odstranit Spybotem, tak určitě vyzkouším :papa:papa Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: petr307

Původně zaslal: King_Of_The_Cheese

Původně zaslal: petr307

ted zrovna kolega resi problem, stale se mu dokola retsartuje PC, mame tu NOD32 a nevi co s tim...:grr

kdysi mi dělal počítač něco podobného, ale to se "jen" přehříval procesor v bedně.

zkusil bych se na to taky podívat nějakým Spybotem. Záleží na tom, jestli se mu vypíná s nějakou pravidelností, nebo jen Random.

Edit: tohle totiž IMHO nemusí antivir odhalit

[upravil dne 30.8.2007 King_Of_The_Cheese]

pri zapnuti PC a uvodni obrazovce se retsartuje a porad do kola...nouzovy rezim nastetsti maka

přesně tohle jsem měl na kompu

ale byl to tuším vir, já jsem se přihlásil jako Administrátor a smazal jsem ten účet, který nefungoval a vytvořil jsem si jiný.

Bylo to dávno, takže si to přesně nepamatuji, ale myslím, že to pomohlo. Popřípadě bych zkusil nejdřív vytvořit ten jiný účet a až potom mazat ten stávající ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...