Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jaký olej Do HDI 66 kw


Cat

Recommended Posts

Zdravím.

Za chvíli mě čeká výměna oleje a rád bych věděl Jaký mám použít.

Dočetl jsem že mám použít:

10W40

5W40

5W30 C2

Nejraději bych tam vrazil plnou syntetiku.

Můj motor má cca 150000 km a nevím co tam dávali. Byl servisován u Tichého v Ostravě.

Díky za případná doporučení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych s tou plnou syntetikou nespěchal. Pokud nevíš, co tam bylo, tak bych použil polosynt Total Quartz 7000 Diesel 10W40. Pokud si tam měl polosynt. a naleješ tam plnou syntetiku, tak se ti může zasrat motor. Obzvláště u tak nalítaného motoru je jisté, že tam někde nějaké ty částečky budou. Mám to potvrzené od dvou nezávislých zdrojů.

Pokud na to má někdo jiný názor, nechť jej vysloví a já se rád přiučím.

Asi tak za měsíc budu řešit stejnou situaci, ale vím, že na poslední prohlídce byl použit polosynt. olej od Shellu (najeto 90000).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: amiandrew

Já bych s tou plnou syntetikou nespěchal. Pokud nevíš, co tam bylo, tak bych použil polosynt Total Quartz 7000 Diesel 10W40. Pokud si tam měl polosynt. a naleješ tam plnou syntetiku, tak se ti může zasrat motor. Obzvláště u tak nalítaného motoru je jisté, že tam někde nějaké ty částečky budou. Mám to potvrzené od dvou nezávislých zdrojů.

Pokud na to má někdo jiný názor, nechť jej vysloví a já se rád přiučím.

Asi tak za měsíc budu řešit stejnou situaci, ale vím, že na poslední prohlídce byl použit polosynt. olej od Shellu (najeto 90000).

Jo přesně tak. Ale samozřejmě do HDi je 5W40 nebo i 5W30. Otázka je zda nejdříve nevypláchnout motor, i když je jasný, že nějaké zbytečky někde zůstanou, ale pro jistotu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako aleternativa je to olej ve stejné kvalitě....nejvýše se mohou lišit přísady v oleji od výrobce.....

Jinak stejná specifikace....nic nezkazíš, pokud bude motor vrčet na tento Castrol...

Já osobně leju předepsanej Total Quartz 9000 5W-40 za 1150Kč:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Monttty

Chtěl bych se zeptat mám sice ten silnější motor, ale co by udělal s mím motorem tento syntetický olej 5W30 pro težká užitková vozidla. link:http://www.bp.com/sectiongenericarticle.do?categoryId=9004006&contentId=7008123

A jaká je cena??? Rozdíl BP a Total, když Peugeot doporučuje a dává Total 5W-40 nebo 5W-30, asi to není jenom tak. Pokud BP za polovinu tak prosím, ale pokud je cena přibližně stejná tak bych to neřešil. Byl tam Total, dávám Total - motor už si asi zvyknul...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Monttty

když se mi válí doma v garáži tak, je asi zdarma, ne? ;)

Kurňa, mě se nic takovýho v garáži neválí, možná tak Total 5W-40 5litrů po 20000km, který jsem nestihnul natřít na chalupě na plot....:D:D:D

[upravil dne 5/9/07 bigoš]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Cat

Zdravím.

Za chvíli mě čeká výměna oleje a rád bych věděl Jaký mám použít.

Dočetl jsem že mám použít:

10W40

5W40

5W30 C2

Nejraději bych tam vrazil plnou syntetiku.

Můj motor má cca 150000 km a nevím co tam dávali. Byl servisován u Tichého v Ostravě.

Díky za případná doporučení.

Je servis Tichý autorizovaný na Peugeoty, jestli jo, tak tam musí být záznam co a kdy měnili.:aut:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...