Sign in to follow this  
Followers 0
fimima

Autosedačka

13 posts in this topic

Mam takovy dotaz,skoušel jsem hledani a nic to nenašlo.Mame 5měs. kluka a chtěli by jsme mu pořidit autosedačku,což by nebyl problem.No mě zajima jestli vyraběl Peugeot sve vlastni autosedačky. Dik za odpovědi

Nevím o tom, že by dělali nějaké "vlastní". Třeba Euro NCAP do tohoto auta doporučuje "Römer Prince" ale je třeba počítat s tím, že z 99% půjde jen o reklamu, bez nějakého reálného podložení fakty. Obecně - pokud koupíte sedačku od "velké značky" s patřičnými atesty, neuděláte chybu. (sedačku samozřejmě vybírat s autem a pokud možno i s dítětem)

http://www.euroncap.com/tests/peugeot_406_2001/105.aspx

Kurt: Asi to tak dopadne,že se koupi nějaka značkova autosedačka.Ale stejne by to bylo supr mit pežotackou.Jedine tam našiju logo:mrk:mrk

Původně zaslal: fimima

Kurt: Asi to tak dopadne,že se koupi nějaka značkova autosedačka.Ale stejne by to bylo supr mit pežotackou.Jedine tam našiju logo:mrk:mrk

Jo, to udělej. A nezapomeň malýmu koupit klubový tričko v e-shopu ;)

Původně zaslal: Kurt

Jo, to udělej. A nezapomeň malýmu koupit klubový tričko v e-shopu ;)

Jééé, pošli mi fotku Anežky v Peugeo tričku :D Ale žádnou fotomontáž!

Byl jsem svědkem, kdy novopečení rodiče kupovali sedačku ve specializované prodejně a prodavačka se na ně "zlobila", co otravují s certifikáty a podobnýma blbostma, že stejně nemají bezpečné auto (doslova "Volvo") a tak na sedačce nezáleží. Už mě tam neviděla (a to bylo v době, kdy jsme nakupovali výbavu pro naše pežoťáky a nebylo to zrovna za málo peněz).

Ano, Peugeot vyrábí dětské autosedačky. Našel jsem jednu v nabídce do 407. Ale myslím, že by mohla pasovat i do jiných typů. Číslo sedačky je 9648 88.

post-0-14109596293968_thumb.jpg

No já nevim, ale když to třeba srovnám s Fordem, tak oni taky svoje dětský sedačky nedělají. Zákazníkům nabizeji Romer. Romer se dá koupit i jinde než v autoservisu a levněji. Nicméně je to ta nejdražší značka kterou znám. Velice dobré reference mám na značku MaxiCosy, konktétně model Tobi. Další možností je Babypoint Zenith, nicméně tam se mi zdálo dost bachvrlatý zacvakávání pásu. No a my máme Chicco Key1. Sedačka suprová, ale dítě se nám v ní dost potí (záda) Nevíme, zda to je sedačkou nebo dítětem :-)

Jo a ještě poslední věc. Máš pětiměsíčního synka. Předpokládám, že ten bude mít sedačku typu "vajíčko". Čili bude sedět (nebo spíš pololežet) proti směru jízdy. Jenže to mu vydrží tak maximálně do roka. Pak budeš kupovat sedačku novou...

Původně zaslal: Ticcino

No já nevim, ale když to třeba srovnám s Fordem, tak oni taky svoje dětský sedačky nedělají. Zákazníkům nabizeji Romer. Romer se dá koupit i jinde než v autoservisu a levněji. Nicméně je to ta nejdražší značka kterou znám. Velice dobré reference mám na značku MaxiCosy, konktétně model Tobi. Další možností je Babypoint Zenith, nicméně tam se mi zdálo dost bachvrlatý zacvakávání pásu. No a my máme Chicco Key1. Sedačka suprová, ale dítě se nám v ní dost potí (záda) Nevíme, zda to je sedačkou nebo dítětem :-)

Jo a ještě poslední věc. Máš pětiměsíčního synka. Předpokládám, že ten bude mít sedačku typu "vajíčko". Čili bude sedět (nebo spíš pololežet) proti směru jízdy. Jenže to mu vydrží tak maximálně do roka. Pak budeš kupovat sedačku novou.

Diky za ty značky.Malymu je 5měsicu,skoro šest.Začina si rozumět s rukama a nohama.Važi 8kg a sedačky na sezeni začinaji tušim na deviti kilech.Jo vajičko ma Chicco a málem se nam tam už nevejde,tak se začiname poohlížet po nový.