Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Spojka na 405


Honzas1028

Recommended Posts

Před časem jsem se stal majitelem postarší 405, do minulého týdne bez problémů. Při cestě z práce se mi praskl plastový díl spojující spojkové lanko s pedálem. Po mírně obtížném shánění jsem jej sehnal, namontoval což byl trochu boj, ale 405 teprve "očuchávám", při první jízdě cca po 1 km to prasklo znovu.

Když jsem tu plastovou spojku kupoval byl jsem upozorněn na to, když odejde znova je pravděpodobně v "kopru" spojka (přítlačák). Rád bych zjistil jak náročná výměna přítlačáku je. Vím, že to obnáší vyndání převodovky a pár věcí kolem. Na kolik mi přijde přítlačák a případné další díly na spojce. Máte někdo zkušenost s takto projevující se závadou. Jaké speciální nářadí je třeba (stahovák na čepy, středící kolík), nebo to jde pořešit univerzálním vercajkem co má většina z nás doma v každé lépe vybavené dílně.

Díky za případné odpovědi Honzas1028

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za vaše odpovědi, jen se ještě vrátím k případným problémům kolem výměny spojky . Po pročtení " Jak na to? Peugot 405" shledávám kritická místa při demontáži převodovky (stažení kulových čepů z těhlic) jde to pouze doporučeným stahovákem nebo i jinak? Býva to přirezlé, jak to řešit. Jsou ještě jiné na které jsem z popisu v "Jak na to?" nepřišel:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Hmm ale nezapomeň na 36mm voříšek pro demontáž matice poloos...a když bude převodovka dole tak dej i nová gufera na výstupní hřídele převodovky(poloosy)jedno me stalo 110 a druhé 229 peněz,rozměry gefer 40 58 11.3 a 29,85 47 9,9

No a dal bych i novej převodovej olej a je klid...hodně zdaru:papa

PS:já teda ten kovovy ještě nemám,,proto vozím jeden náhradní...;)

[upravil dne 22/9/2007 Pája Rybišár]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...