Honzas1028

Spojka na 405

9 posts in this topic

Před časem jsem se stal majitelem postarší 405, do minulého týdne bez problémů. Při cestě z práce se mi praskl plastový díl spojující spojkové lanko s pedálem. Po mírně obtížném shánění jsem jej sehnal, namontoval což byl trochu boj, ale 405 teprve "očuchávám", při první jízdě cca po 1 km to prasklo znovu.

Když jsem tu plastovou spojku kupoval byl jsem upozorněn na to, když odejde znova je pravděpodobně v "kopru" spojka (přítlačák). Rád bych zjistil jak náročná výměna přítlačáku je. Vím, že to obnáší vyndání převodovky a pár věcí kolem. Na kolik mi přijde přítlačák a případné další díly na spojce. Máte někdo zkušenost s takto projevující se závadou. Jaké speciální nářadí je třeba (stahovák na čepy, středící kolík), nebo to jde pořešit univerzálním vercajkem co má většina z nás doma v každé lépe vybavené dílně.

Díky za případné odpovědi Honzas1028

použij funkci hledat, je toho tu spousty, uvidíš i fotky toho plastovýho bazmeku co jsem nahradil kovovým, jinak výměna spojky cca 4 hoďky a kup rovnou celou sadu, stojí do 3K

obrc3a1zek862og.th.jpg

:papa

[upravil dne 27.8.07 starter]

Původně zaslal: starter

kup rovnou celou sadu, stojí do 3K

Jak na kterej motor, třeba na 1.9TD stojí kompletní spojka šest kolíků:mrk;)

Tak nejlevnější spojková sada Valeo Premium je v Auto Kelly za 3689 peněz;)

Diky za vaše odpovědi, jen se ještě vrátím k případným problémům kolem výměny spojky . Po pročtení " Jak na to? Peugot 405" shledávám kritická místa při demontáži převodovky (stažení kulových čepů z těhlic) jde to pouze doporučeným stahovákem nebo i jinak? Býva to přirezlé, jak to řešit. Jsou ještě jiné na které jsem z popisu v "Jak na to?" nepřišel:myslim

Ještě jednou bych se zeptal, podaří se mi klasickým (dvojrameným) stahovákem dostat dolů kulové čepy z těhlic, nebo budu potřebovat nějaký spec. přípravek. Díky za radu rád bych se do toho dopoledne dal.;)

Já dostal kuláky dolů jemným poboucháním na oko, stahovák jsem nepoužíval. Pokud tam máš dost místa na uchycení toho stahováku, tak to dolů půjde;)

Hmm ale nezapomeň na 36mm voříšek pro demontáž matice poloos...a když bude převodovka dole tak dej i nová gufera na výstupní hřídele převodovky(poloosy)jedno me stalo 110 a druhé 229 peněz,rozměry gefer 40 58 11.3 a 29,85 47 9,9

No a dal bych i novej převodovej olej a je klid...hodně zdaru:papa

PS:já teda ten kovovy ještě nemám,,proto vozím jeden náhradní...;)

[upravil dne 22/9/2007 Pája Rybišár]