mora Odesláno 27. srpen 2007 Sdílet Odesláno 27. srpen 2007 Poradte me prosim jak mam udelat v navigaci gps desetinnou carku.neprisel jsem na to a ani nevim jestli to jde. Diky za radu. Citovat Odkaz ke komentáři Sdílet na ostatní stránky More sharing options...
Ticcino Odesláno 27. srpen 2007 Sdílet Odesláno 27. srpen 2007 No nevim jestli Ti někdo poradí. Nenapsal jsi jakou desetinnou čárku, (při zadávání souřadnic?), nenapsal jsi jakou GPS navigaci máš na mysli. Já mám třeba GPS v PDA a čárku udělám na numerické virtuální klávesnici. Zkus desetinnou tečku. Citovat Odkaz ke komentáři Sdílet na ostatní stránky More sharing options...
mora Odesláno 28. srpen 2007 Autor Sdílet Odesláno 28. srpen 2007 Ano jedna se o desetinnou carku pri zadavani souradnic.jakou mam navigaci nevim ale mam velky barevny display.na numericky klavesnici me nejde udelat ani tecka a ani carka. Citovat Odkaz ke komentáři Sdílet na ostatní stránky More sharing options...
Milhaus65 Odesláno 28. srpen 2007 Sdílet Odesláno 28. srpen 2007 Záleží v jakém formátu souřadnice máš. Jestli máš po ruce PDA s iGO tak si tam souřadnice převeď z DD.DDDDD na DD MM SS. Jinak to neuděláš. RT3 umí jen Stupně minuty sec. Ještě pozor na odečítání souřadnic z map. České mapy podporují elipsoid WGS-84 což je dle Evropského standartu ale, můžou se vyskytnout i souřadnice z Garminů GPS nebo starších map v jiných formátech, ty nepřevedeš. [upravil dne 28.8.2007 Milhaus65] [upravil dne 28.8.2007 Milhaus65] Citovat Odkaz ke komentáři Sdílet na ostatní stránky More sharing options...
mora Odesláno 29. srpen 2007 Autor Sdílet Odesláno 29. srpen 2007 Diky ti ale fakt ti nerozumim protoze se v tom moc nevyznam. Potrebuji napsat 50 stupnu 3 minuty 0,77 vterin a prave tech 0,77 vterin me nejde napsat. tak nevim jak na to. Citovat Odkaz ke komentáři Sdílet na ostatní stránky More sharing options...
Ticcino Odesláno 8. září 2007 Sdílet Odesláno 8. září 2007 Zaokrouhli to na celé vteřiny. Tím se dopustíš chyby maximálně 0,5 vteřiny, což je na rovníku celých 15 metrů. 0,5vteřiny je 0,5/60 minuty, což je 0,5/60/60 stupně, což je 0,5/60/60/360 obvodu Země. A Země má obvod 40.000km. A 40.000*0,5/60/60/360=0,015km=15m Citovat Odkaz ke komentáři Sdílet na ostatní stránky More sharing options...
mora Odesláno 11. září 2007 Autor Sdílet Odesláno 11. září 2007 to jsem prave udelal ze jsem to zaokrouhlil na cely vteriny a v praze jsem se dostal uplne jinam nez jsem chtel. a souradnice jsem vzal z mapy na seznamu.tak nevim jestli se to da takhle vubec pouzivat. Citovat Odkaz ke komentáři Sdílet na ostatní stránky More sharing options...
Milhaus65 Odesláno 12. září 2007 Sdílet Odesláno 12. září 2007 Mapy na seznamu jsou ve WGS84 a formát je stupně, minuty, vteriny D M S. Myslím si , že do RT3 se zadávají ve formátu DD.DDDDD . Desetiny stupňů. Je na to převodník=kalkulačka, zkus sehnat někoho kdo má Mio nebo iGo , ulož si v iGo bod ve formátu ze seznamu, přepni si v menu na formát DD.DDDDD a mrkni na ten bod. Jak se dostanu k RT3 zkusím to, mrknu na to. Když to funguje je to super věc. Jel jsem za známým do rakouska, nevěděl kde je, poslal SMS kou souřadnice a dojel jsem až k němu. Ale mám iGO. Tam to mám vyzkoušené. [upravil dne 13.9.2007 Milhaus65] Citovat Odkaz ke komentáři Sdílet na ostatní stránky More sharing options...
Zipík Odesláno 30. duben 2008 Sdílet Odesláno 30. duben 2008 JJ řeším ten samý problém,všude je třeba 49 50 21.09 a do rt3 to nejde zadat:(Neexistuje nějaký převodník? Citovat Odkaz ke komentáři Sdílet na ostatní stránky More sharing options...
mora Odesláno 5. květen 2008 Autor Sdílet Odesláno 5. květen 2008 tak ti nevim.porad tomu nerozumim.podle me stupne minuty a vteriny jsou podle me vsude stejny.seznam me ukazuje tady ten format a origo navigace chce taky stupne minuty a vteriny.fakt nevim jak na to. Citovat Odkaz ke komentáři Sdílet na ostatní stránky More sharing options...
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.