mora

Desetinna carka v navigaci

10 posts in this topic

Poradte me prosim jak mam udelat v navigaci gps desetinnou carku.neprisel jsem na to a ani nevim jestli to jde. Diky za radu.

No nevim jestli Ti někdo poradí. Nenapsal jsi jakou desetinnou čárku, (při zadávání souřadnic?), nenapsal jsi jakou GPS navigaci máš na mysli. Já mám třeba GPS v PDA a čárku udělám na numerické virtuální klávesnici.

Zkus desetinnou tečku.

Ano jedna se o desetinnou carku pri zadavani souradnic.jakou mam navigaci nevim ale mam velky barevny display.na numericky klavesnici me nejde udelat ani tecka a ani carka.

Záleží v jakém formátu souřadnice máš. Jestli máš po ruce PDA s iGO tak si tam souřadnice převeď z DD.DDDDD na DD MM SS. Jinak to neuděláš. RT3 umí jen Stupně minuty sec. Ještě pozor na odečítání souřadnic z map. České mapy podporují elipsoid WGS-84 což je dle Evropského standartu ale, můžou se vyskytnout i souřadnice z Garminů GPS nebo starších map v jiných formátech, ty nepřevedeš.

[upravil dne 28.8.2007 Milhaus65]

[upravil dne 28.8.2007 Milhaus65]

Diky ti ale fakt ti nerozumim protoze se v tom moc nevyznam. Potrebuji napsat 50 stupnu 3 minuty 0,77 vterin a prave tech 0,77 vterin me nejde napsat. tak nevim jak na to.

Zaokrouhli to na celé vteřiny. Tím se dopustíš chyby maximálně 0,5 vteřiny, což je na rovníku celých 15 metrů. 0,5vteřiny je 0,5/60 minuty, což je 0,5/60/60 stupně, což je 0,5/60/60/360 obvodu Země. A Země má obvod 40.000km. A 40.000*0,5/60/60/360=0,015km=15m

to jsem prave udelal ze jsem to zaokrouhlil na cely vteriny a v praze jsem se dostal uplne jinam nez jsem chtel. a souradnice jsem vzal z mapy na seznamu.tak nevim jestli se to da takhle vubec pouzivat.

Mapy na seznamu jsou ve WGS84 a formát je stupně, minuty, vteriny D M S. Myslím si , že do RT3 se zadávají ve formátu DD.DDDDD . Desetiny stupňů. Je na to převodník=kalkulačka, zkus sehnat někoho kdo má Mio nebo iGo , ulož si v iGo bod ve formátu ze seznamu, přepni si v menu na formát DD.DDDDD a mrkni na ten bod. Jak se dostanu k RT3 zkusím to, mrknu na to. Když to funguje je to super věc.

Jel jsem za známým do rakouska, nevěděl kde je, poslal SMS kou souřadnice a dojel jsem až k němu. Ale mám iGO. Tam to mám vyzkoušené.

[upravil dne 13.9.2007 Milhaus65]

JJ řeším ten samý problém,všude je třeba 49 50 21.09 a do rt3 to nejde zadat:(Neexistuje nějaký převodník?

tak ti nevim.porad tomu nerozumim.podle me stupne minuty a vteriny jsou podle me vsude stejny.seznam me ukazuje tady ten format a origo navigace chce taky stupne minuty a vteriny.fakt nevim jak na to.