Sign in to follow this  
Followers 0
Scratch

krouzek ABS

15 posts in this topic

ja se z toho zblaznim, pred cca 3/4 rokem jsem zde psal, ze mi prasknul krouzek u abs, ktery je umisten(ted presne nevim, na kloubu? Je to takovy ozubeny kolecko, ktery je tam naklepnuty. Nelze koupit samostatne, ale jako vzdy se musi vymenit pulka pezota. Tudiz se ptam, nemate nekdo toto kolecko? Ma prumer cca 10 cm a je na nem 48 zoubku. Minule jsem ho shanel skoro 3 mesice. Druha otazka, stava se to i vam, nebo je to jenom bolistka mojeho auta? Prece neni normalni, kdyz mi v pezotu reknou, ze tohle se jim jeste nikdy nestalo a ja to musim resit dvakrat za rok. Diky za rady ....:xvul:xvul

Minule mi ho šikovně svařili a jezdilo se dál. Asi po 20 t. jsem vyměňoval poloosu, ale to s tím kroužkem nesouviselo, ta hrkala už dávno.

ked som menil minule lozisko, tak som dostal cele lave zadne koleso od Machyla aj s 21 /:myslim/ zubami a to mi nepasovalo lebo tiez som tam mal 48. tak som to 21zubove pri stahovani dvojramennym stahovakom zlomil. To by nevadilo, len chcem poradit ostatnym aby si vzali na to troj ramenny stahovak a postupne jemnym kladivkom pobuchovali to dole.

P.S.

u Machyla /+421 0907 074 888/ tych kruzkov bolo dost, mal asi tri. takze neviem ci ich este ma.

Som strasne rad ze mam takeho kamosa:potlesk:potlesk:D:D

[upravil dne 27.8.07 ajven]

Původně zaslal: ajven

ked som menil minule lozisko, tak som dostal cele lave zadne koleso od Machyla aj s 21 /:myslim/ zubami a to mi nepasovalo lebo tiez som tam mal 48. tak som to 21zubove pri stahovani dvojramennym stahovakom zlomil. To by nevadilo, len chcem poradit ostatnym aby si vzali na to troj ramenny stahovak a postupne jemnym kladivkom pobuchovali to dole.

P.S.

u Machyla /+421 0907 074 888/ tych kruzkov bolo dost, mal asi tri. takze neviem ci ich este ma.

Som strasne rad ze mam takeho kamosa:potlesk:potlesk:D:D

[upravil dne 27.8.07 ajven]

Taky jsem rad, ze mam takovou podporu, ze nedelaji vedu, krouzek zavari a trada:super

To je potom radost mit Peugeota!:super

tak pritelky strejda je mechanik, ale dela spis nemce, i kdyz jak mi rekl, zdane ho preucuju. Kazdopadne, cim to svarovali, CO nebo elektrika?? Jde o to, ze elktrikou to zvladnu, CO nemam :-(

Jde o to, ze elktrikou to zvladnu, CO nemam :-(

je to hliníková zliatina takže čakaj len nejaký spešl plyn, hélium alebo argón.

no, tak to takovyho nikoho neznam, kdo by mi to svaril, tak to tedy sundam, dam tam nahradni, a ten poskozeny zkusim casem nekomu nacpat, az objevim, kdo to dela a UMI to :-), diky za rady :-)

U mne to nebyl hlinik, jestli vzpominam, tak spis mosaz nebo bronz... A tusim to varili plynem. ale uz je to tak dva roky, nepamatuju presne.

Mel jsem tam jen jednu prasklinu, ABS fungovalo, prisli na to nahodou.

Původně zaslal: Scratch

no, tak to takovyho nikoho neznam, kdo by mi to svaril, tak to tedy sundam, dam tam nahradni, a ten poskozeny zkusim casem nekomu nacpat, az objevim, kdo to dela a UMI to :-), diky za rady :-)

Poptej se u lidi, kteri svaruji hlinik - TIG, WIG atd :myslim

Jste si úplně jistí, že ten kroužek je skutečně hliníkový? Já jen, že jsou také poloosy, které nemají nalisovaný kroužek, ale mají ty "zoubky" vytvořené přímo na tělese homokineťáku, a ten je pochopitelně ocelový; a navíc je to snímání magnetické, což také neukazuje zrovna na hliník. Nicméně jsem se do toho kroužku (sundatelného) nikdy nevrtal, takže víc k tomu neřeknu...

Pokud ten kroužek někdo sesápal z vrakáčkové poloosy, a naklepnul na jinou, tak bych skoro i hádal, že nějaká reklamace moc nehrozí.

jojo, je to z vrakace, ale otazkou spis je, proc to praska? Prvni byl original pezot, tam my chteli samozrejme narvat celou poloosu, tak jsem si radsi sehanl ten krouzek a kdyz uz, tak radsi dva. Otazkou opravdu je, proc to dela a proc pokazdy na jiny poloose. Pred tim to bylo napravo, ted je to nalevo.

A neni to praskle jako prasklina, ale je to tak, ze z toho prvniho krouzku mi na kloubu zustala 1/3 a ted ten druhej je kompletne ruplej a nevim jestli neco chybi, ale evidentne je tam dira :-)

Těžko říct, proč to praská. Ale pravda je, že ačkoliv Peugeot tvrdí, že se s tím nesetkali, tak já o tom rozhodně neslyším poprvé, pár těch případů už bylo popsáno i tady na klubu.

kazdopadne dekuju, uz jsem pomalu byl nervozni z toho, ze mame s pazoutem nejakou zvlastni nemoc :-)