Ivouš

Jaký olej do motoru ?

13 posts in this topic

Čau potřeboval bych poradit,včera jsem si koupil peugeota 106 obsah 1,0.A chtěl bych si vyměnit olej v motoru ale nevím jaký.Tak prosím jestli by mi někdo nemohl poradit,jakou značku oleje a viskozitu je do tohoto auta doporučená od výrobce. díky. Rok výroby je červen 1996.:myslim

[upravil dne 26.8.2007 Ivouš]

Původně zaslal: Ivouš

Čau potřeboval bych poradit,včera jsem si koupil peugeota 106 obsah 1,0.A chtěl bych si vyměnit olej v motoru ale nevím jaký.Tak prosím jestli by mi někdo nemohl poradit,jakou značku oleje a viskozitu je do tohoto auta doporučená od výrobce. díky. Rok výroby je červen 1996.:myslim

[upravil dne 26.8.2007 Ivouš]

každopadně at tam budeš lit cokoliv , tak před vypuštěnim tam nalij proplachovač , plechovka stoji cca 150,- je to dobre kdyz nevis co tam bylo predtim za olej a trochu to ten motor vyčisti od usazenin a kalu. pak už tam dej cokoliv , teda krom plne syntetiky . osobně bych tam nalil nějakej mineralni nebo polosyntetickej olej, zalezi na stavu motoru. vyrobce udava polosyntetiku Total ale přesněji ti nepovim . uvidiš on ti to někdo napiše lepe . pokud tam daš jakykoliv 10W-40 myslim že nic nezkaziš .

tak když to tu sleduju sem si vzpoměl, že mám ujeto už 12K km a tak je třeba to vyměnit :-) jo chlapy, a jak se dostanu k výpusti převodovkového oleje? nějak jsem zatím po tom nepátral, ale chtěl bych to udělat tento měsíc zároven, tedy jestli to pude.. díkes

Malý dotaz:

když tam mám lít polosynťák...proč mi ukazuje display v kapličce další výměnu na 30000?

To je pro longlife nee? A to je synťák!

Jak to tedy je? 5W30 nebo 10W40...

Cim nizsi je prvni cislo tim \"syntetictejsi\" je dany olej. Takze plna syntetika je 5W40. No a ze ti palubni pocitac ukazuje 30000 na vymenu neni nic zvlastniho, protoze onat sama nepozna co je v motoru za ojej. Servisni interval je proste nasteveny pomoci diagnostiky a da se samozrejme prenastavit.

A jestli si v motoru do ted mel plnou syntetiku, tak bych asi nemenil.

Původně zaslal: Darjicek

Cim nizsi je prvni cislo tim \"syntetictejsi\" je dany olej. Takze plna syntetika je 5W40. No a ze ti palubni pocitac ukazuje 30000 na vymenu neni nic zvlastniho, protoze onat sama nepozna co je v motoru za ojej. Servisni interval je proste nasteveny pomoci diagnostiky a da se samozrejme prenastavit.

A čím víc proužek, tím víc Adidas....:D:D:D

Původně zaslal: Darjicek

Mazivářské mýty: Mýtus třetí - minerál, polosyntetika, syntetika