Sign in to follow this  
Followers 0
myryn

ten zatracenej olej teče

32 posts in this topic

Dotaz pro odborníky - z vrchu motoru mi teče olej.

Místní profík říká - že stačí vyměnit pod krytem ventilů (ne pod hlavou).

Přikládám pár fotek - co si o tom myslíte???

A na kolik mě asi ta opava přijde ???

[upravil dne 24.8.2007 myryn]

post-0-14109596270387_thumb.jpg

Nejdou mi tam dát další obrázky - toto je foto po čičtění arvou a ucpání otvorů.

No abych řekl pravdu, tak z tý fotky nevidim nic. Jen cosi na co nemůžu zaostřit, co vypadá jako motor s nacpanejma igelitkama. Nějak neni vidět odkud to teče. Jestli z pod krytu, tak nech vyměnit těsnění pod krytem. Cenu nevim, záleží na autě. Řádově tisícovka? Já z tý fotky nepoznám nic, jen že baterka má červený držadlo.

Jo ty igelitky jsou tam na ucpání děr při čištění arvou, pokusím se tam hodit foto přímo na blok motoru.

No co, těsnění pod vákem ventilů je ztvrdlé. Vyměnit, a zároveň s ním i hadici od toho víka do nálevky oleje. Těsnění stojí něco přes dvě kilča v Benexu, hadice 130,-Káčé v Citroenu, co jsem tak naposledy kupoval. Oprava = povolení 3 šroubů M6, a dvou objímek na hadici.

Takže by snad stačilo vyměnit těsnění pod krytem ventilů - ale která je ta hadice od víka po nálevku - ta přímo ve středu obrázku ?? (Všechny ty hadice co na obr. co jsou zadělány igelitkama patří do chladiče vzduchu) .

Podařilo se mi "snad" poslat 5 ks fotek - asi v mizerné kvalitě - jsou z telefonu - já je na PC rozeznám - ale asi proto, že vím o co se jedná - páč jsem to před chvílí montoval. jak je to vidět u ostatních ??

Dík za informaci.