Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

neosvedceny bodovy system


jozefsv

Recommended Posts

Tak konečně nějaká dobrá zpráva ze Slovače! Protože si myslím, že ta nová politická Ficoreprezentace by z toho určitě udělala stejnej paskvil, který platí v Čechách - tak nějak mi Ficovci příliš zavánějí Paroubkem, rodným bratrem. Takže je dobře, že se na SK bodový systém nebude zavádět.

On je problém ne v bodovém systému jako takovém. Ale v tom, koho, co a jak postihuje a co nikoli. A to je příšernej paskvil, co naši politici schválili! V podstatě je to jak v tom blbým vtipu, jak ten pán ztratí ve tmě minci, a hledá ji ne tam, kde ji ztratil, ale pod pouliční lampou, protože tam je líp vidět. Současný bodový systém nepostihuje hlavní příčiny mrtvolek na silnicích, ale nedůležité věci. Zato je postihuje hodně.

P.S. Já tedy všechny body nemám, už mi jich chybí dost. A přitom si stojím za tím, že bezohledně a riskantně nejezdím. Přitom právě bezohledné a riskantní chování by mělo být jediné kritérium postihování řidičů, podle mého skromného názoru - protože to je to jediné, čím ohrožují sebe i ostatní.

[upravil dne 23/8/07 Garfield]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Garfield

Tak konečně nějaká dobrá zpráva ze Slovače! Protože si myslím, že ta nová politická Ficoreprezentace by z toho určitě udělala stejnej paskvil, který platí v Čechách - tak nějak mi Ficovci příliš zavánějí Paroubkem, rodným bratrem. Takže je dobře, že se na SK bodový systém nebude zavádět.

On je problém ne v bodovém systému jako takovém. Ale v tom, koho, co a jak postihuje a co nikoli. A to je příšernej paskvil, co naši politici schválili! V podstatě je to jak v tom blbým vtipu, jak ten pán ztratí ve tmě minci, a hledá ji ne tam, kde ji ztratil, ale pod pouliční lampou, protože tam je líp vidět. Současný bodový systém nepostihuje hlavní příčiny mrtvolek na silnicích, ale nedůležité věci. Zato je postihuje hodně.

P.S. Já tedy všechny body nemám, už mi jich chybí dost. A přitom si stojím za tím, že bezohledně a riskantně nejezdím. Přitom právě bezohledné a riskantní chování by mělo být jediné kritérium postihování řidičů, podle mého skromného názoru - protože to je to jediné, čím ohrožují sebe i ostatní.

[upravil dne 23/8/07 Garfield]

S tím plně souhlasím.

Kolegové najezdí 100 000 ročně, (já asi 55 000) a sbíráme body za překročení o 1 km/h. A ti co překračují o 50 se smějí, protože jezdí málo a statisticky je nechytnou.

PS: takže se vlečeme povolenou rychlostí, a jen občas, někde na začátku obce, nás vyberou

[upravil dne 23.8.2007 P607Olda]

[upravil dne 23.8.2007 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Garfield

Tak konečně nějaká dobrá zpráva ze Slovače! Protože si myslím, že ta nová politická Ficoreprezentace by z toho určitě udělala stejnej paskvil, který platí v Čechách - tak nějak mi Ficovci příliš zavánějí Paroubkem, rodným bratrem. Takže je dobře, že se na SK bodový systém nebude zavádět.

On je problém ne v bodovém systému jako takovém. Ale v tom, koho, co a jak postihuje a co nikoli. A to je příšernej paskvil, co naši politici schválili! V podstatě je to jak v tom blbým vtipu, jak ten pán ztratí ve tmě minci, a hledá ji ne tam, kde ji ztratil, ale pod pouliční lampou, protože tam je líp vidět. Současný bodový systém nepostihuje hlavní příčiny mrtvolek na silnicích, ale nedůležité věci. Zato je postihuje hodně.

P.S. Já tedy všechny body nemám, už mi jich chybí dost. A přitom si stojím za tím, že bezohledně a riskantně nejezdím. Přitom právě bezohledné a riskantní chování by mělo být jediné kritérium postihování řidičů, podle mého skromného názoru - protože to je to jediné, čím ohrožují sebe i ostatní.

[upravil dne 23/8/07 Garfield]

mas pravdu.

jazdil som rok v krajine kde bodovy system existuje (irsko) a musim povedat ze takto by to asi malo fungovat a nie asi ako u vas.za cely rok ma nezastavili policajti za prekrocenie rychlosti.ze obcas meraju som len pocul a meraju na vypadovkach kde je povolena 100 a nie na zaciatkoch dediny.:bojim

vyberanie nezmyselnych pokut za smiesne prekrocene rychlosti je tupost na n-tu.ale nejako doplnat statny rozpocet treba a preco by sa na to nezlozili zase len ludia.trosku pohundru ale ono to prejde.

len dufam , ze vam tu blbost s bodmi coskoro zrusia

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Mefisto86

Ně nějak nevadí. Já mám zatím body včechny:D

OPRAVDU ???

Já to viděl v telce, jak šla podnikatelka zaplatit první pokutu a ejhle, vždyť už nemáte žádný body, jak to že ste přijela autem??? A bylo vykukáno:aut:aut:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: bigoš

Původně zaslal: Mefisto86

Ně nějak nevadí. Já mám zatím body včechny:D

OPRAVDU ???

Já to viděl v telce, jak šla podnikatelka zaplatit první pokutu a ejhle, vždyť už nemáte žádný body, jak to že ste přijela autem??? A bylo vykukáno:aut:aut:aut

A takto dopadneme všichni. Budou brát body lidem, kteří vůbec nejezdí! Takový je bordel na úřadech!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Původně zaslal: bigoš

Původně zaslal: Mefisto86

Ně nějak nevadí. Já mám zatím body včechny:D

OPRAVDU ???

Já to viděl v telce, jak šla podnikatelka zaplatit první pokutu a ejhle, vždyť už nemáte žádný body, jak to že ste přijela autem??? A bylo vykukáno:aut:aut:aut

A takto dopadneme všichni. Budou brát body lidem, kteří vůbec nejezdí! Takový je bordel na úřadech!!!

No ono je to trochen jinak. Oni jezdí, ale úřady nestačí vybírat pokuty. Takže fotečky s rychlostí se kupí, ale úředníci mají čas. Pak když opravdu jde člověk zaplatiti jednu, zjistí, že jich tam má již vícero (pokud tedy nejezdí podle předpisů na 100%)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: bigoš

Původně zaslal: OK406

Původně zaslal: bigoš

Původně zaslal: Mefisto86

Ně nějak nevadí. Já mám zatím body včechny:D

OPRAVDU ???

Já to viděl v telce, jak šla podnikatelka zaplatit první pokutu a ejhle, vždyť už nemáte žádný body, jak to že ste přijela autem??? A bylo vykukáno:aut:aut:aut

A takto dopadneme všichni. Budou brát body lidem, kteří vůbec nejezdí! Takový je bordel na úřadech!!!

No ono je to trochen jinak. Oni jezdí, ale úřady nestačí vybírat pokuty. Takže fotečky s rychlostí se kupí, ale úředníci mají čas. Pak když opravdu jde člověk zaplatiti jednu, zjistí, že jich tam má již vícero (pokud tedy nejezdí podle předpisů na 100%)

No moment, body ti škrabnou, až když jdeš vysvětlit, proč že jsi v dědině, kde dopoledne nikdo nechodi překročil rychlost v místě, kde ani nejsou baráky.... Nemůžou ti je přece odebrat, pokud není přestupek vyřešen. Nebo se mejlím??? Pokud ano, je to pěkná prasárna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

Nojo, bodovej systém sice nezavedou, ale na druhou stranu jim zakážou za jízdy kouřit, pít a jíst...

Ono to je taky rozumny, ale na druhou stranu - znam lidi, kteri kourit za volantem musi, jinak by nikam nedojeli ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bodevej systém si na SK proboha nezavádějte :)

Dneska ale byla ve zprávách taková zajímavost, že na SK plánujou dávat pokuty za pití, jezení a kouření a to 2000SK, snížení rychlosti v obci na 50 (ze 60 - já když sem byl teď o víkendu na svk tak sem zapomněl, že tam mají 60) a jakýsi šílený postihy na kamionisty od 30tis. do 200tis. Pak se má člověk divit, že není dostatek profesionálních řidičů. Přestože mají docela slušnej plat, můžou o něj (nebo o několikaměsíční) přijít okamžitě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

Nojo, bodovej systém sice nezavedou, ale na druhou stranu jim zakážou za jízdy kouřit, pít a jíst...

A v ČR to zakázané je nebo není? Já mám furt v paměti, že to zakázané nebylo...

Původně zaslal: Fusion

Bodevej systém si na SK proboha nezavádějte :)

Dneska ale byla ve zprávách taková zajímavost, že na SK plánujou dávat pokuty za pití, jezení a kouření a to 2000SK, snížení rychlosti v obci na 50 (ze 60 - já když sem byl teď o víkendu na svk tak sem zapomněl, že tam mají 60) a jakýsi šílený postihy na kamionisty od 30tis. do 200tis. Pak se má člověk divit, že není dostatek profesionálních řidičů. Přestože mají docela slušnej plat, můžou o něj (nebo o několikaměsíční) přijít okamžitě.

To by se pak dalo sehnat slušně placený zaměstnání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen tak mimochodem, k těm kamionistům. Teďka jsem absoloval poměrně dlouhou cestu autobusem, takhle napříč Evropou, a vzhledem k tomu, že autobus je přeci jen o chlup rychlejší, dost jsem jich takhle předjížděli. Není ovšem rychlejší o tolik, aby to předjetí bylo v mžiku, a v autobusu sedí člověk dost vysoko, takže si ty kamioňáky mohl člověk při tom předjíždění docela podrobně prohlédnout, včetně vybavení kabiny. Takže, cca pětina-čtvrtina přes noc za jízdy čumí na televizi nebo na DVD, prostě na nějaký film, a většinou mají monitor vpravo, ani ne před sebou, takže prostě furt čumí stranou. Polovička vozí nohy na palubce, takže sice jim rychlost zřejmě drží tempomat, ale na nějakou slušnou reakční dobu na brzdy zapomeňte, než ty nohy z palubky sundá... a když k tomu ještě čumí vedle na DVD? A přes den místo čumění na film bylo často vidět čtení novin nebo časopisů. Telefonování bez HF ani nepočítám, to občas dělám taky (i když na hlavní tel. HF mám), CBčko taky nepočítám jako prohřešek, ale psaní SMS bylo za jízdy taky vidět dost často. Takže ona exkurze po cestách evropských mi zrovna názoru o "profesionálech" moc nepřidala, ačkoliv je povětšinou spíš hájím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ota

Kamioňáci jsou prasata všude v Evropě, bohužel :grr

Akorát v Německu na 3-4 proudé dálnici si jich nevšímá nikdo komu auto jede alespoň 80.

Zkuste se někdy podívat kdo řídí u Šmidberskýho jumbo tahače. Jestli uvidíte řidiče staršího 25 let tak si něco přejte protože to je mimozemskej úkaz :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Bodevej systém si na SK proboha nezavádějte :)

Dneska ale byla ve zprávách taková zajímavost, že na SK plánujou dávat pokuty za pití, jezení a kouření a to 2000SK, snížení rychlosti v obci na 50 .

Na druhou stranu tak říkali něco o pokutě, pokud vjedeš do kaluže a někoho pocákáš. IMHO je kaluž taky každý výmol, ale za to cestáře nikdo nebude pokutovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ota

Kamioňáci jsou prasata všude v Evropě, bohužel :grr

Většinou za to nemuže ten člověk co to řidi ale jeho firma ktera ho nutí......(Nepočítame čtení knihm, telefonovaní atd..)

Kdo nezažil neslyšel tak neví, jen hlasí že sou to prasata achjo:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...