Sign in to follow this  
Followers 0
Pája Rybišár

Kulové čepy

27 posts in this topic

Dobré poledne,chci se zeptat,jestli nemáte náhodou někdo nějakej fígl jak demontovat spodní kulové čepy z těhlice?Je mi jasné že tam jsou našroubované a že byly zajištěné,ale vše jsem odjistil,tloukl do toho jak hluchy do vrat,měl jsem to ve svěráku,kloudný sika kleště jsem měl a stále nic..už si fakticky nevím rady:bojim:(Nechce se mi to davat za many do servisu.Děkuji všem...;):papa

Já jsem je šplíchnul WD sprejem, odborníci ale říkají, že je prý nejlepší brzdová kapalina - ale ta červená - přej se kdysi dávala do lehkejch malejch náklaďáčků.

Hmm přesně tak autogen nemám a i kdyby,tak se trochu bojím o ložisko,mam s tím špatnou zkušenost...jednou jsem o trošinku víc nahřál vlečné rameno na 4x4 a kolové ložisko bylo v čoudu:(

No a WD-40 jsem taky zkoušel...ale přesto díky za ochotu pomoci;):super

Není úplnou výjímkou, že se musí těhlice vyndat, upnout do svěráku, čep uříznout flexou, a navařit na něj COčkem obrovskou matici (odhadem okolo 50mm) - a i potom to leckdy jde utrhnout jen dvoumetrovou trubkou, vzduchová pistole (podotýkám kvalitní) to ani tak nepovolila. Vyzkoušeno i na vlastní kůži při výměně čepů před prodejem mého bývalého kombíka - vědět to dřív, rovnou bych si do servisu vzal jinou celou těhlici, kterých jsem měl několik, ušetřil bych si tehdy práci...

Původně zaslal: mirec.dk.406

skús to dať na platničku na sporák trošku zohriať a vyskúšať či to pôjde dolu

jako vtip dost dobré , maš bod!:potlesk

Původně zaslal: Pája Rybišár

Dobré poledne,chci se zeptat,jestli nemáte náhodou někdo nějakej fígl jak demontovat spodní kulové čepy z těhlice?Je mi jasné že tam jsou našroubované a že byly zajištěné,ale vše jsem odjistil,tloukl do toho jak hluchy do vrat,měl jsem to ve svěráku,kloudný sika kleště jsem měl a stále nic..už si fakticky nevím rady:bojim:(Nechce se mi to davat za many do servisu.Děkuji všem...;):papa

Nečetl jsi můj příspěvek?

Pročti to.

Pak taky toto, kde to popisuji, jak to šlo na 505 povolit:

Ten klíč ti můžu předat, nebo poslat... Mě je k ničemu.

(Teda sem si dal s tím hledáním příspěvků, tak si je prosím přečti, protože už to znova celé psát nechci.)

Moc děkuju,:superuž jsem stím chtěl hodit o zem...kolik chceš za ten nástavec?:mad:

a nepoškodí se kolové ložisko dyž nahřeji těhlici??:bojim

Moc děkuju,:superuž jsem stím chtěl hodit o zem...kolik chceš za ten nástavec?:mad:

a nepoškodí se kolové ložisko dyž nahřeji těhlici??:bojim

Pájo, opakuji:

Přečti si mé příspěvky, jak jsem to nakonec povolil, zjistíš, že to šlo bez nahřátí tupým sekáčem a velkou palicí...

Hlavně jsme to předtím pěkně pomlátili a jak se to utrhne, tak to jde, je tam jemný závit...

Nenahřívali jsme to, a vůbec - když jedeš, tak se ti taky ložisko zahřívá...

Jestli to vydrží ložisko nevím.

Za ten klíč nechci nic, protože jak sis určitě přečetl v příspěvku, dal mi jej Dundee a já jej předávám dál...

Je ted' u mě, v Praze. Možno poštou nebo osobně...

Jinak pokud nemáš možnost použít na nahřátí autogen zkus si někde půjčit PB letlampu co se používá na svařování topení. Vypadá to jako velký sprej s hořákem a je to super že je to malý a můžeš to v pohodě použít třeba venku když něco děláš na autě a ten autogen prostě není k dispozici. Já jsem to teď s úspěchem použil na povolení utrženýho šroubu na autě. Kdyby jsi si to chtěl koupit tak to prodávají za cca 1200,-.

Původně zaslal: oddie

Není úplnou výjímkou, že se musí těhlice vyndat, upnout do svěráku, čep uříznout flexou, a navařit na něj COčkem obrovskou matici (odhadem okolo 50mm) - a i potom to leckdy jde utrhnout jen dvoumetrovou trubkou, vzduchová pistole (podotýkám kvalitní) to ani tak nepovolila. Vyzkoušeno i na vlastní kůži při výměně čepů před prodejem mého bývalého kombíka - vědět to dřív, rovnou bych si do servisu vzal jinou celou těhlici, kterých jsem měl několik, ušetřil bych si tehdy práci...

Desnej problem 405, 406 vzdy to rezu flexou zaroven s tehlici, vetsinou to pak samo povoli, pokud ne platkem pilky skoro rozriznu

(ohled na zavit)potom bac kladivem a jak to praskne, je vyhrano

Ale dneska jsem byl celej den na zavodech,tak jdu se stim mořit zitra a pujcim si na to 2kg kladivo a když ani to ne,tak zkusim privařit matici...uvidime,kazdopadne diky za pomoc,tvuj prispěvek jsem čital 2xdikna ten klič by jsme se jestě domluvily...uvidime..dikez:super:papa

Ale dneska jsem byl celej den na zavodech,tak jdu se stim mořit zitra a pujcim si na to 2kg kladivo a když ani to ne,tak zkusim privařit matici...uvidime,kazdopadne diky za pomoc,tvuj prispěvek jsem čital 2xdikna ten klič by jsme se jestě domluvily...uvidime..dikez:super:papa

Není problém ti ho poslat poštou.

Hlavně si vem tupej sekáč a o ten chodník...

Původně zaslal: oddie

2 kg kladivo, a půjčíš? Srandisto, to kladivo si kup, a ne 2kg, ale aspoň 5kg.

Nezapomněl na tu dvojku napsat nulu ??? :myslim:D

2 kg kladivo, a půjčíš? Srandisto, to kladivo si kup, a ne 2kg, ale aspoň 5kg

Tý jo 5kg snad ani neuzvednu:D...no pokusím se sehnat co největší,protože dnes se nikam do města nedostanu..:roll

5kg kladivo? Mám myslím 9kg kladivo "lenina,, to už cítíš v ruce, že něco držíš a věřím, že by si s ním i povolil..;)