Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Tuning nafty


rimmer

Recommended Posts

Původně zaslal: MMMMM

Tankuji V power diesel a ještě do toho mám dávat toto aditivum? Nebo je lepší tankovat Diesel Extra a aditivum do toho vlít. Chtěl bych pro svůj motor udělat to nejlepší ale názory jsou různé. V power diesel ANo V power diesel NE, tak já nevím. Co pro ten motor bude nejlepší?

Víš, tankovat můžeš co libo, ale jen u toho, co si tam naleješ sám, máš jistotu, že to tam je, ať je deklarováno cokoliv. A v tom je myslím shoda, že aditiva - ANO, zvlášť pro HDI. Ovšem jen ty, u kterých víme, že opravdu fungují. Ten test to prokázal. Dneska jsem VIF koupil taky u nás na benzínce za lidovku 250,- Káčé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MMMMM

Takže s tím aditivem mohu jednoduše Diesel V Power nahradit?

IMHO když koupíš jakoukoliv naftu (nemyslím u stojanu v místním JZD) a dáš do ní v testu vyzkoušené aditivum, uděláš motoru min. stejnou službu, jako kupování aditivy již údajně "vylepšené" nafty, která ovšem žádným testem neprošla, takže není jistota, že má stejné vlastnosti. Možná jo, ale ta jistota...... Navíc cenový nárůst dodatečně osobně adivivované nafty na litru není tam vysoký, jako u nákupu již aditivované nafty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: amiandrew

Jenom malá vsuvka - kupoval jsem letní VIF u Auto Štangl a stálo mě to kolem 150,- :) to si na tom benzínky pěkně přirážejí (jako cenu ;) )...

Jj, pravdu díš. Na druhou stranu se uklidňuju, že kdybych jezdil po Praze a sháněl co nejlevnější, tak projedu víc. (Vím, že ne, ale uklidňuju se tím...:aut)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MMMMM

A co říkáte benzínce u Globusu? Mají kvalitní naftu?

Těhle benzínek bych se rozhodně nebál a osobně nebojím. Nejsou totiž závislé na svém vlastním zisku, ale jsou součástí marketu. Proto ać mají nižší ceny, nebudou prodávat nějaký **** a navíc mají velký odběr, takže se tam palivo točí. Rozhodně by si tyto řetězce nepřály nějaký problém s palivy, což by jim odradilo zákazníky obecně. Rozhodně bych jim věřil víc, než nějaké menší pumpě, kterou má majitel s pocitem, že ještě není dost bohatý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nás je esso,jet,omv,shel,globus,aral - nejlevnější nafta je jet ale tý už nevěřím, takže zkusím esso,omw,shle kde je nafta nejlevnější a koupím si to aditivum a budu sit oředit sám :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: KoNG

proč se v oficiálním vyjádření říká, že do HDI v žádném případě zlepšovače nafty (aditiva) ?

nevim, prvni co me napadlo, ze na vstrikovacich se musi slusne ryzovat, kdyz jeden stoji novy kolem 15 klacku jenom na obycejnou 66kW 2.0HDI :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jarinek

Původně zaslal: KoNG

proč se v oficiálním vyjádření říká, že do HDI v žádném případě zlepšovače nafty (aditiva) ?

Ty nějaký máš ?

ANO když jsem byl posledně v servise a ptal se na tohle téma (bylo to naposled co tam muj vuz viděli) tak mi technik ukazoval nějakou listinu na které bylo psáno že Peugeot nedoporučuje do HDi žádné aditivum bylo to vyjma FAPu tam se prej jakejsi sajrajt dává aby ten filtr fungoval :) Řekl mě přímo že kdybych mě lnový auto (jakožto že nemám) tak by mě nemuseli pak dál uznat záruku. Otazka je jak by přišli na to že jsem aditivum dával :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: KoNG

tak by mě nemuseli pak dál uznat záruku. Otazka je jak by přišli na to že jsem aditivum dával :myslim

Tohle prohlašuje apriori každá automobilka, abys nedoplňoval cokoliv kamkoliv, nad rámec jejich pokynů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano jenze jak vemes spatnou naftu (coz samosebou nepoznas, az v momente kdy je neco spatne) tak to ti bude stejna pisnicka, me je to samozrejem jedno co rika peugeot o aditivu do nafty, mam na to svuj nazoz a uskodit nemuze narozdil od ruznych pripravku do oleje atp. A kdyz rikam, ze se mi behem pul nadrze to kolisani volnobehu uplne vytratilo tak neco na tom bude! Ostatni efekty aditiva jsem nepozoroval...ani hlukove, ani spotreba (na tu se urz radsi nedivam - kombinovana 8.5 :) a to jezdim hoodne klidne). Jen samozrejem doufam, ze to prospiva vstrikovacum a cerpadlu na lepsim promazani.

[upravil dne 1/9/2007 rimmer]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...