Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Čo na to POLICAJTI !!!


robozv

Recommended Posts

Zdravím všetkých ľudí dobrej nálady a skvelých priaznivcov značky PEUGEOT, mal by som jednu technickú poznámku mam P307 a už uvažujem o zaobstaraní si gúm na zimu ale v technickú mam iba - „195/65/15“ a na zimu by som chcel 185/65/15 no a chcel by som počuť vaše názory na to čo na to polícia keď ma náhodou zastavia a kuknu sa na rozmer alebo čí je nejako možné tento rozmer dostať do techničáku. A ešte jedna vec akú značku zimných pneu doporučujete ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám letní BF Goodrich G-Force Profiller i zimní BF G (ale teď nevim jakej typ)

spokojenost s letníma je výborná. je to měkčí směs, takže se docela rychle sjíždějí (počítám tak 2sezony týrání, max 4 normál), ale sedí to jako přibitý a to mě vyhovuje. Na gumách se podle mě nemá šetřit, páč pak vyrovnávání plechů vyjde o dost dráž :)

zimní (co jsem měl možnost za loňsko/letošní mizernou zimu vyzkoušet) jsou taky hodně dobrý odevšad jsem se s nima vyhrabal (krom pověstnýho orienťáku na Svahový kde jsem se naráz celým autem probořil skrz přemrzlý sníh o 20 cm dolů :), ale tam by pomohly jedině pásy, páč se podemnou povrch prostě propad a leželo to na břiše :))

[upravil dne 22.8.2007 Blizzard]

[upravil dne 22.8.2007 Blizzard]

post-0-14109596257029_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj názor:

1. já s sebou nevozím techniký průkaz, ale jen osvědčení o registraci vozidla (dříve osvědčení o technickém průkazu neboli malý techničák) a na něm rozměr kol není napsaný.

2. policajti budou v klidu při běžných kontrolách

3. podle diskusí vedených na fóru s tím můžeš mít problémy, pokud se stane nějaká nehoda

4. ten 1 cm na šířce ti v zimě až tolik nepomůže

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně jak říká Ticcino, dokud se nevymeleš tak to je v pohodě. Ptal jsem se na to i známého (policajt) a oni nedokáží zjistit jaký kola jsou povolený a jaký ne. Nebo spíš to je tak zdlouhavý, že jim to za to nestojí, zvlášť když tam chceš dávat rozdílný gumy o 1 cm. Asi by se pídili po nějakým válci

Spíš si dej bacha, může to být jeden z důvodů, proč ti pojišťovna neproplatí havárku a ještě dostaneš flastr za technický stav vozidla i když tam budeš mít ty gumy tejden starý

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, brácha zrušil (ne svojí vinou, nabral ho zezadu passat kterej nebrzdil) p205 na 14" liťákách a gumách 185/55/14 a přitom v techničáku byly max povolený 165/asi70/13. Pojišťovna proplatila v poho (prasát měl tušim allianz) a nikdo na to neřek ani ň.

nevim ale jak by se třeba tvářili na HUGO BOSSovo 17" na p205 .. to už by jim asi vadilo :nevim

jak říkám, takhle malej rozdíl nikdo řešit nebude (spíš si ani nevšimne) :)

edit. možná to dokonce byly 145/asi70/13 :D

[upravil dne 22.8.2007 Blizzard]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi to nikdo nebude resit,pokud do toho nezacne treba vrtat protistrana,kdyz neni jednoznacne urcen vinik.Do kamarada to napasoval na cervenou do zadku chlapek,policajti jednoznacne urcili jako vinika jeho,ale on se hned snazil kroutit ze nema sundanou kouli a skoda by byla mensi atd. hledal hned mouchy,nastesti ji mel pridelanou pevne tak utrel.

[upravil dne 22/8/07 bobo7]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No my na Slovenku mame len jeden technical a tam je napisane vsetko o aute aj rozmer pneu a rafkov je to len jeden A4kovy zdrap papiera ktory je zlozeny. Dost kamosov co maju tento rozmer 15"-195 maju obute zimne 15"-185 tak som chcel vediet ci takto obuva aj viac ludi !"hlavne na slovensku"! za dalsie prispevky vopred diki

PS: tiez premyslam o BF Goodrich Winter-G:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u mensiho rozmeru, nez je v technicaku (vetsinou se to meni opacne:) ) bych si akorat pohlidal pripadnou zatizitelnost tech gum. Jinak policajtum je to uplne jedno, aspon teda u nas. Hlavne, kdyz mas vzorek.

Me napriklad nikdy nic nerekli na 205/50/15 na 309, jen jednou se me organ provokativne ptal na rozmer.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

policajti na rozměr gum při běžný kontrole ani nekoukaj,když to teda neni nějakej extrém... Ale bacha na pojištovny v případě nehody jejich likvidátoři při"ohledání" auta koukaj taky na rozměr a zapisujou si ho do těch svých lejster:nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to robozv: Vy fakt máte jen jeden techničák? A co když vám někdo ukradne doklady? To jste pěkně v řiti ne? V ČR je výslovně zakázáno vozit druhou část ORV (TP) (tzv.velký techničák) s sebou. Viz foto. Na něm je napsáno všechno.

Narozdíl od ORV, což je jen kartička (bohužel není na fotce, tam je občanka, ale velikostí je to stejný, s autem je žena pryč). A kartičku s sebou musíš mít vždy. Ale na ní jsou jen základní údaje. Rozměry gum ne.

post-0-14109596258444_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

Můj názor:

1. já s sebou nevozím techniký průkaz, ale jen osvědčení o registraci vozidla (dříve osvědčení o technickém průkazu neboli malý techničák) a na něm rozměr kol není napsaný.

to sice neni, ale policajti si vysilackou zjisti behem par vterin jakykoliv udaj, ktery je v TP, treba i tazne, posledni STK,........ :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

robozv: 1) ze zimních pneumatik můžu z vlastní zkušenosti doporučit Goodyear UltraGrip7

2) nepochopil jsem proč tam chceš cpát tenhle rozměr:myslim:myslim..rozhodně jsem spíš pro širší pneu (leda bys denně jezdil hlubokým sněhem, ale to bys pak spíš upotřebil řetězy)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co ti vadi na 195/65/15 ? je to jeden z nejpouzivanejsich rozmeru gum na stredne vetsich autech...tudiz nejlevnejsich, se divim, ze tohle resis... ja mam napr. na svem C5 psane gumy 215/55/16, jenze ty jsou drahe jak svina, kdezto rozmer 205/55/15 je o dost levnejsi, ale nedovolim si ho tam dat uz jen kvuli pojistovne. Nabourali me ho zezadu, chlapek nedobrzdil, a pojistovak si psal i rozmer gum, ale vsecko jsem mel v cajku, tak nic, nastesti celou opravu proplatili - vymena narazniku, lak a prace za dvacku, to se neoplati riskovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...