Hrac.Dr.m

p205 r.v.85 nefunkční topení

10 posts in this topic

Ahoj, mám p205 r.v.85 1,8D.Nedávno jsem ho pořídil, je v docela slušném stavu.Ale už je to starší kus tak se tomu musí sem tam trochu pomoc...Znáte to...

Co se nestalo?Přestal mi běhat ventilátor topení,Všechno ostatní běhá,když dam studenej chod tak maká, když teplej tak topí.Kam to nasměruju tam to jde, jen tomu nemůžu pomoc ventilátorem.

Nemůžute mi poradit včem to může bejt???Pojistky jsou všechny v pohodě,tak nevim jestli třeba neni v někde nákej studenák...

Dík za pomoc...

je, většinou odejde nějakej trandík, na té kartě ...

no, možná to bude znít jako kliše, ale Hledání ti řekne víc ;)

Zkus ventilátor vyndat a zkusit ho napřímo na baterce jestli se vubec točí. Najdeš ho naproti spolujezdcoj zespoda drží na třech šroubech...jestli se točit bude tak je v pytli ta karta...

Ta karta jestli dobře chápu o čem je řeč je ten tištěnej spoj stima kontaktama a potenciometrem pro ventilátor?

Původně zaslal: Hrac.Dr.m

Ta karta jestli dobře chápu o čem je řeč je ten tištěnej spoj stima kontaktama a potenciometrem pro ventilátor?

Nee, tuším že tou kartou myslel něco jinýho, mrkni sem:

PS: Nenech se zmást názvem dotazu, je trošku divnej, ale je to to co hledáš;):papa

[upravil dne 22/8/07 Vopičí]

Né ta karta která je tady na mysli neni ten tištěný spoj pod ovladači na palubovce nic méně muže to být taky klidně tím napadá mě že by jsi tam nemusel mít kontakt mezi pacičkama ovladače a tim tištětym, spojem....ale zpátky k tý kartě která je na mysli ta se nachází vzadu za radiem je na dvou šroubech přišroubovaná zespopda. Dá se tam dostat asi nejlíp od zpolujezdce. (vede do toho tušim 5 kabelu:myslim)

Ted mě tak napadlo na co to tam vlastně přesně je?:D čistě teoreticky by musel stačit jen ten potencimetr né.....?

Původně zaslal: Stiv

Ted mě tak napadlo na co to tam vlastně přesně je?:D čistě teoreticky by musel stačit jen ten potencimetr né.....?

No ani teoreticky... teče tam dost velký proud a samotinký potik by okamžitě shořel. Proto je tam udělaná tranzistorová regulace. v tom odkazu výše jsem to myslím i vysvětloval...

Původně zaslal: MartyAA

Původně zaslal: Stiv

No ani teoreticky... teče tam dost velký proud a samotinký potik by okamžitě shořel. Proto je tam udělaná tranzistorová regulace. v tom odkazu výše jsem to myslím i vysvětloval...

Dobře hádat se nebudu :D

Zdravím všechny,

mám podobný problém, přestalo se mi točit dmychadlo. Když je připojím na 12V jede bez problému. Když měřím na výstupu konektoru, je tam plynulá regulace. Když připojím dmychadlo, napětí zmizí. Zkoušel se tam připojit i žárovku, a ta sice svítila a zhasínala, ale velmi slabě. Měl jsem možnost kouknout u jiného topení, kde by měl být regulátor ventilátoru, jenže mám problém, že v mém modelu je ta díra v topení, kde by měl být ten regulátor origoš zaslepená. Mám rozebranou půlku palubky, ale nemůžu ho nikde najít. Jde o 205 1,8D XRD 1985. Prosím poraďte jestli nikdo neví, kde bych ho našel, popř. co to může být za blbost.

Předem všem díky