Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

volat na sted


Vagus

Recommended Posts

No pokud se nepletu, tak pokud máš v pořádku řízení a vše kolem, tak stačí jen srovnat kola, volant povolit (myslím tu matku a pro jistotu ještě kola zkontrolovat, aby byly opravdu rovně), vysunout z toho tisícihranu, dát tak, jak ti bude vyhovovat a zase dotáhnout. Jen se doporučuje dát tam novou matku. Toť snad vše. Pokud jsem něco opoměl, tak mě doplňte:super:super:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdysi sem mel 306-ku a taky sem mel nakrivo volant, tak sem ho zkousel vyndat, potkal sem tyhle problemy :

1) je tam hodne velkej torx (bohuzel uz si nepamatuju cislo, jenom tusim, ze to bylo beco kolem 40), je tak velkej ze v beznejch sadach bitu uz nebejva, sjezdil sem tenkrat celou prahu, nez sem sehnal sadu, kde takhle velkej torx byl ...

2) musel sem si jeste poridit asi 15cm nasadu na racnu, jenom s kratkou nasadou na racnu a bitem tak hluboko nedosahnes ...

2) kdyz sem volant sundal (bylo akorat zezadu odsroubovat srouby, co drzi airbag + odpojit airbagu + povolit torx) a pak sem ho posunul o jeden zub na tom tisicihranu, tak byl pro zmenu nakrivo zase nadruhou stranu a to uplne stejne ! Ten tisicihran totiz zdaleka neni zas tak uplne tisicihranobvej ...

Coz toho plyne ??? Volant do roviny musis vystelovat jinde a nemusis ho pri tom vubec sundavat ! Asice dela se to kousek pod volantem, jak se tam lomi ta tyc, resp. jak prechazi tyc z volantu do ty dalsi tyce - tam se to da nejak povolit a tam se to da dostelovat "spojite" (bez preskakovani tisicihranu) a tam je taky doporuceno posleze dat novou matku namisto puvodni, nevim proc ... Ale tohle sem si jenom nekde precet, nestih sem to uz udelat, pac mi mezitim auto ukradli ...

kazadopane jenom sundanim volantu problema zcela jiste nevyresis ...

hribe ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinak si myslim, ze na geometrii v obecnym servisu ti nikdo volant narovnavat nebude, co je komu do toho, ze mas volant nakrivo, kdyz auto jezdi rovne ... To jedine, ze si to das do Peugeot servisu a vylozene si vo to reknes, treba vim, ze me ho jednou narovnavali potom, co mi menili jedno rameno, ale jak rikam, to bylo v peugeot sevisu ... Jinak co sem byl i v minulosti s jinyma s autama na geometrii v obecnym servisu, tak se nikdy nikdo o volant nestral ...

hribe ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a jeste neco pridam - mam 405ku, volant sem mel v pohode presne uprostred. Pak sem ale na auto dal pouzity ALU kola komplet i s trochu jetyma gumama, opticky vypadaj, ze sou sejty rovnomerne, nicmene volant mam ted nakrivo a to docela o dost !!! - je to jenom blbejma gumama, dokonce si myslim, ze se na krivosti volantu muze projevit i kdyz mas jednu gumu treba jinak nahustenou ...

hribe ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: hribe

jinak si myslim, ze na geometrii v obecnym servisu ti nikdo volant narovnavat nebude, co je komu do toho, ze mas volant nakrivo, kdyz auto jezdi rovne ... To jedine, ze si to das do Peugeot servisu a vylozene si vo to reknes, treba vim, ze me ho jednou narovnavali potom, co mi menili jedno rameno, ale jak rikam, to bylo v peugeot sevisu ... Jinak co sem byl i v minulosti s jinyma s autama na geometrii v obecnym servisu, tak se nikdy nikdo o volant nestral ...

hribe ;)

Mám jinou zkušenost.Ještě se mi nestalo aby mi naa geometrii ignorovali polohu volantu,jak píšeš.Volant vždy šprajcnou o sedadlo takovým jednoduchým držákem v rovné poloze,pak teprv rovnaj kola.A že už jsem těch geometrii pár odjezdil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...