varic

nefunguje diagnostika

5 posts in this topic

Koupil jsem ojetého Peugeota 806 2.0i 1999 a po chvilce mi vyskočila

kontrolka diagnostiky motoru. Tak jsem se vydal na jednu diagnostiku,

na druhou a vždy byl závěr, že se nelze připojit k jednotce. Tak pánové šli po drátech jestli není někde přeušený kontakt a došli až k jednotce, na které byla papírová přelepka se špatně čitelným nápisem POWER Tuning. Z čehož bylo usouzeno, že je jednotka čipnutá a proto se nejde k ní připojit. Teď nevím, co s tím. Dá se s tím něco dělat ?

To považuji za nejradikálnější řešení. V době, kdy jsou lidi schopni se vlámat do počítačů bank a tajných služeb a nevím, kam všude, musím řešit, že pitomý počítač v autě nekomunikuje s diagnostikou. Fascinuje mě to. Na druhou stranu jednotka funguje a problém nastane až vyskočí znovu autodiagnostika.

Teď jsem řešil na 406 podobnou věc - potřeboval jsem "naučit dálk. ovládání do systému". V servisu mi řekli, že bych potřeboval tu kartičku s kódem (je na ní zobrazen klíč) a pak se mohou připojit do řídící jednotky a něco dělat.

Nevím, jestli je to tvůj případ, ale aspoň informace.

Tak to dopadlo nakonec takto: Po x diagnostikách jsem se rozhodl sehnat jinou jednotku. Auto s ní funguje úplně jinak, ta jednotka před tím musela být chipnutá. Teď vyskočila diagnostika a je to vadný katalyzátor, takže I hate chiptuning. Odělal jednotku a tím pádem i katalyzátor. A potom kup auto u bazaru Peugeota.