Sign in to follow this  
Followers 0
Mef

Výměna motoru 1.6 za 1.6 z 205 GTi

7 posts in this topic

Mám takovej malinkatej dotaz. Mé 405GL už není motor zrovna v nejlepší kondic a tak přemejšlim o jeho výměně. A tak mě tak napadlo, jestli by šel do 405 dát motor z 205GTi 1.6. Vizuálně mi ty motory přijdou dost stejný, ale rada odborníků bude lepší. Tak tedy kolik bych toho musel zároveň s motorem vyměnit (krom ŘJ pochopitelně). Lze ponechat původní kabeláž, poloosy, převodovku atd.? Ještě jsem přemejšlel o 1.9 z BX GTi. Jinak v autě mám momentálně motor BDY.

V tom tématu to zůstalo nedořešené, resp. bylo řečeno že 205GTi je čtyřbod a 405 jednobod, ale to se mid podle týhle fotky nechce věřit

post-0-14109596219001_thumb.jpg

No neviem ti povedat. Trebalo by sa spytat nejakeho 205-kara co ma 1,6 gti alebo najst technicke udaje. Jeden cas som sa o to tiez zaujimal. Trebalo by zistit co robi tych 25 konikov navyse:myslim

ty motory se povetsinou lisi kompresnim pomerem. Da se namontovat jen 4bod vstrikovani a taky to pojede, ale na to uz menis kabelaz. Kdyz uz menit motor za multipoint, tak uz rovnou tu 1.9, at to ma nejaky efekt.

Jenže ona zmíněná 1.9 z BX GTi je taky jednobod. Chtěl bych se právě vyhnou tomu měnění kabeláží. Ono to auto je totiž až na ten motor a lak v celkem dobrym stavu a nechce se mi toho zbavovat, když už jsem do toho nasypal tolik peněz. PRoto tu vymejšlim takovýhle harakiri:D A když už budu ten motor měnit, tak bych tem chtěl něco silnějšího.