Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nový šéf dopravní policie


Garfield

Recommended Posts

Představte si, paní Müllerová, povídá jednoho dne Švejk - tak nám po odstřelení Bimbase dosadili nového šéfa dopravní policie, jistého pana Červíčka, ráčejí znát... Jaký z něj jde dojem? Bude se víc zajímat o lidi jezdící opravdu bezohledně a nebezpečně? Nebo o snadné vybírání pokut a nachytávání na drobnostech "mlčící jezdící většiny"?

Zatím to nějak nevypadá. Napadají mě samé věci na Č:

Červíček v čele. Častá četnost četníků na českých čestách. Člobrdíci čichající čertoviny četníků, číhajících u čedulí s čtyřicítkou, čerpajících ze črajtoflí šoférů čamísto čapání čistokrevných čur..ů. Čili čistá čink-kasa. Čuš, člověče!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukal jsem na tiskovku, kde ho uváděli do funkce. Prý nebudou celostátní akce (s výjimkou mezinárodně vyhlašovaných), pouze hodně lokálních. A dopraváci budou na místech s velkou nehodovostí,...

No, jsem zvědavý (ale předem vím, jak to dopadne).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

každej novej ředitel přichází s něčím novým, ale myslím, že i když u dopravní policie lze toho měnit mnoho, tak to velká změna asi nebude. Samozřejmě je mnoho důvodů, ale ten hlavní je asi finanční prostředky (tím pádem špatná technika) a nedostatek lidí. Mít oboje toto, tak je policie daleko lepší a efektivnější....toť můj názor.

V tomto případě to vidím na úbytek velkých Kryštofů (což veřejně hlásá) a bude více menších akcí v rámci možností krajů, místa vybírána budou spíše podle potřeby a jejich vhodnosti-moc dobře nejde totiž zkombinovat úsek častých vážných dopravních nehod a bezpečná dopravní akce, při které nedojde k ohrožování ostatních účastníků sil. provozu, přestupců a ani policistů. Zaměřeny budou na technický stav (pod co spadá i povinná výbava, kterou nepovažuji za zbytečnou!!!) a rychlost, což jsou dva velké nešvary v poslení době. Při tomto samozřejmě bude kontrolován i alkohol a případně zákaz řízení. Co se týče užívání mobilů a jízda na červenou, to jsou dvě věci, které se velmi špatně dokazují a tudíž s tímto budou neustále problémy. A na používání bezp. pásů se snad zaměřuje každá dopravní akce, tudíž nic nového.

Shrnuto: Dle mého názoru pro většinu běžných řidičů bude změna nepoznatelná, jelikož když se nezmění počet lidí a financí, tak lze jen těžko něco dokázat. Jediné co běžný řidič pocítí bude více menších dopravních akcí předem neohlášených, ty týden profláklé z médií budou spíše ojedinělé a to jen z preventivních důvodů.

Ale jsem zvědav, třeba se mýlím a mile mě nový ředitel překvapí a samozřejmě mu přeji aby se mu v úřadu vedlo a byl za svoji práci chválen, což by znamenalo, že na silnicích je bezpečno a daří se vypořádávat s "piráty silnic".

[upravil dne 20/8/07 Hhonza]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při kontrole jsem se ptal policisty, proč nepokutují řidiče rychlých motocyklů. Policista odpověděl, že je to nebezpečné, že to ohrožuje policisty a že by mohlo dojít ke zranění. Takže motocykly jsou v pohodě, stačí jezdit dost rychle a agresivně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: P607Olda

Při kontrole jsem se ptal policisty, proč nepokutují řidiče rychlých motocyklů. Policista odpověděl, že je to nebezpečné, že to ohrožuje policisty a že by mohlo dojít ke zranění. Takže motocykly jsou v pohodě, stačí jezdit dost rychle a agresivně.

Máš nápad, jak to technicky udělat? Předám ho novému řediteli dopraváků, alespoň bude mít kladné body :D Asi nejlepší je, jako teď v Brně, motorkáře vyfotit a poslat mu přestupek k vyřešení. A on stejně řekne, že tu motorku řídila osoba jemu blízká a tím celý případ končí. A jsme zase u legislativy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marlin

podle ustavniho soudu uz to nejde :)

nemas pravdu. mozna by neskodilo si precist originalni judikat, a ne jen to co papouskuji novinari, o jejichz (nejen) pravni urovni lze mnohdy s uspechem pochybovat.

judikat

ono jiz drive v pripade, ze predvolany majitel odmitnul uvest jmeno ridice, pripadne (lepe) odmitnul vypovidat uplne s odkazem na odstavec 3 § 12 zákona č. 283/1991 a nerozvadel dale proc, bylo mozne provest dukazni rizeni a napriklad obeslat pribuzne, pripadne prokazat opak napriklad svedectvim, fotografii, dokumentaci ci jinymi dukazy. To, ze dotycny volal mestaky kvuli sundani boticky a nemel pripraven protiargument (napriklad ze byl v uvedenou dobu na obede a predlozit svedectvi) postacuje k tomu, aby rozhodnuti vypadalo jak vypada.

Naopak je dobre, ze toto rozhodnuti existuje, protoze alespon doklada ze pravo odmitnuti vypovedi, vztazenou de jure pouze na trestne ciny, lze uspesne pouzit i v pripade prestupku.

A ted zpet k puvodnimu tematu - otazka penez to neni, ani techniky. Je to hlavne otazka personalni, a otazka systemu "tady mas blocky a do vecera at jsou vytrhany", ktery vede prave k tomu, ze se hlidaji jen vynosna (relativne bezpecna) mista. Takze se celkem nic nezmeni....

a jeste poznamka k rychlosti:

Ve statistikach sice figuruje neprimerena rychlost na jednom z hlavnich mist duvodu nehody, ale podle me je to hlavne proto, ze je to oblibeny a jednoduchy duvod. Nebezpecne chovani se totiz mnohem hur prokazuje. A taky je mnohdy spojena i s dalsimi nesvary, ktere jsou tim pravym vinikem - nebezpecne predjizdeni, atd...

A pozor, neprimerena rychlost neznamena nutne vyssi nez povolena. V lednu na dalnici muze byt neprimerenou rychlosti i 75 km/h, naopak v srpnu v jednu rano na kvalitnim useku dalnice lze za bezpecnou povazovat i treba 170, coz dokazuji statistiky nasich zapadnich sousedu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plně souhlasím s Vvittym s jeho posledním odstavcem a vlastně i s tím předposledním, je vidět že do toho docela vidí a v týhle věci mu to myslí.

Jinak argument o osobě blízké je pořád použitelný a nadále i bude, jelikož z důvodu ústavního v naší zemi zatím nepůjde udělat plnou zodpovědnost majitele vozidla (motorky...), proč je na dlouhý lokte, prostě to tak je. Musela by být změněna i část ústavy a dalších zákonů.

Jinak s těma motorkama-myslím, že to co bylo v neděli na Nově jak tam ti policisti nahrávali na video ty motorkáře a moderátor to komentoval tím, že si je předvolají a dořeší to postupně, je nesmysl a spíše to bylo pro diváky. Jednak je nahrávali zepředu kde nelze zjistit identifikace a jednak skoro každý motorkář ví, že pod helmou a kombinézou jej nikdo nemůže poznat. Tudíž by na to maximálně doplatili ti "slušní" co nemají zakryté RZ (a podaří se je zaznamenat) a doznají se. Spíše se to dokumentovalo pro případy dalšího užití, jako třeba na fotbalových zápasech se nahrává chování fanoušků a taky je ve většině případech nemožné hříšníky posléze identifikovat jménem, pokud zrovna se pro něj přímo nejde. Používá se to do archivu, kdy je to později využitelné v různých jiných případech.

Jo a novinka v silničním zákoně: již je postihnutelné zakrývání a znečitelňování RZ u motorkáů a to až odebráním ŘP a 10.000,- pokutou!

[upravil dne 21/8/07 Hhonza]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Hhonza:

ja bych teda duvod odepreni vypovedi nespecifikoval tak presne, protoze kdyz odkazes na CELY odstavec, muze to byt odepreni jak z duvodu ohrozeni sebe, tak osoby blizke.

ma to velkou vyhodu - nelzes. coz kdyby prokazali, tak rozhodne moc neprilepsi. i kdyz soucasnou praxi je spis takove veci zahodit do supliku...

a doufam, ze kvuli tomu nebudou menit ustavu, protoze to by byl prusvih jak mraky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Garfielde, co máš za období, že jen do všeho ryješ? Všude sedí jen samí arogantní přiblblíci nebo ignoranti, které ty, inteligentní, téměř bezchybný všuměl testuješ z jejich vlastní neschopnosti, nepochopen a zhrzen......Děje se něco? To je můj dojem z posledních dnů... :myslim:myslim:myslim

Ten chlap je sotva pár hodin ve funkci a už je jako odepsaný?

Především je to o lidech v ČR obecně.

Až budou všichni jako Ty, budeme tu mít rááááj na zemi :aut:aut:aut:aut:aut:aut:aut:aut:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Netopýrka

Garfielde, co máš za období, že jen do všeho ryješ? Všude sedí jen samí arogantní přiblblíci nebo ignoranti, které ty, inteligentní, téměř bezchybný všuměl testuješ z jejich vlastní neschopnosti, nepochopen a zhrzen......Děje se něco? To je můj dojem z posledních dnů... :myslim:myslim:myslim

Ten chlap je sotva pár hodin ve funkci a už je jako odepsaný?

Především je to o lidech v ČR obecně.

Až budou všichni jako Ty, budeme tu mít rááááj na zemi :aut:aut:aut:aut:aut:aut:aut:aut:aut

Nerozumím. V poslední době jsem měl jen 2 příspěvky:

1) Preclík - nebyl to test. Chtěl jsem informaci. A takhle by prostě podle mého názoru firma jako ÚAMK pracovat neměla. To je vše. Nemohu ve svých příspěvcích najít jediné slovo o aroganci, přiblblosti, ani o dalších věcech, o kterých píšeš. Pokud něco vidíš, zkopíruj mi to.

Skončilo to tak, že když potřebujete informaci jinou než absolutně jednoduchou, musíte si ji obstarat sami. Navíc můj příspěvek může možná pomoci někomu, kdo se také do Chorvatska chystá a má deňáky - teď už víme, jak na to nahlíží tamní zákon. Rytím skutečně myslíme v jazyce českém něco jiného. než je popis této příhody.

2) Nový šéf dopravní policie - toto bylo myšleno coby glosa na Č, povzdech nad tím, že se asi nic nezmění, po přečtení vyjádření nového šéfa. Nic víc, nic míň. Nezažaluješ mě kvůli tomu, že si málo vážím vrchnosti staré i nové, že ne? Prosím prosím... Jo, a radši nečti noviny, tam jsou i horší věci - třeba karikatury nebo nedej bože vtipy.

Takže závěr - opravdu nerozumím tomu, pročs napsala to, cos napsala. Opravdu se jednalo o mé příspěvky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...