Sign in to follow this  
Followers 0
Dress

Těsnění pod hlavou

15 posts in this topic

Dobrý den,

omlouvám se předem pokud kladu dotaz, který se zde někdy už vyskytl. Jsem majitelem Peugeota 605, 3,0 V6; mám pocit resp. vše naznačuje, že odchází těsnění pod hlavou. Zajímalo by mě zda se to vůbec na těchto motorech dá opravit, tedy vyměnit to těsnění?

Uvítám každou zkušenost, pokud někdo má.

Výměna těsnění jde je to běžná věc ale dle názorů zde na foru je dobré srovnat hlavu tak to raději nech servisu :)

No, u dieselu by se mela rovnat, ale nevim, jak u benzinu. Tam je jina komprese. Treba u atmosferickych benzinu to neni ani tak potreba, pokud maji kompresi do 10 (napr. S120)

Ale vubec tomu nerozumim ....

A nemá někdo zkušenost kolik to stojí ta výměna těsnění v servisu? Ten třílitr je dost obluda na rozebírání aby to nebyla oprava za desítky tisíc.

Taky bych to nechal na servis i když u Š120 a na několika favoritech sem to už dělal. Jednak ta hlava musí být rovná a pak je potřeba aby byl určitý přesah vložek válců o proti bloku a co sem se koukal na manuál k Pežotu tak podle přesahu sou tam dva typy těsnění. Takže musíš mít něco na změření přesahu a momentovej klíč na dotažení. No radši to nech na servis.

Neviem co myslis pod pojmom odchadza tesnenie. To bud je v haji alebo je ok. Co sa ti s tym stalo. Inac u toho trojlitru by som to asi nechal fakt na servis. Ked uz budes mat dole hlavu tak by som odporucil ju pretlakovat ci nieje prdnuta a mozno odrazu pozrel aj v akom su stave ventili popripade ich nastavit.Pokial ja viem tak hlavu netreba zrovnavat pokial si motor neprehrial . Ak si to budes nahodou robyt sam tak davaj pozor na poradie odtacania srobou.Moze sa ti hlava skrutit/vlastna skusenost/.

Ta predni hlava pujde dobre, ale nevim jak ta zadni hlava...... Na 607 kvuli tomu musi motor ven. Zalezi na presahu pistu pres vlozky, ne vlozky pres blok.

Samozřejmě to nechám na servis. Jinak děkuji moc všem za podmětné příspěvky!

projevuje se mi to ztrátou chladící kapaliny, která občas teče z přepadu, předpokládám tedy, že to fouká pod hlavou, v chladiči problém snad doufám není, ale sem naprostý amatér, je velmi pravděpodobné že bude problém jinde.

Servis určitě navštívím, ale jen mě zajímalo zda je možné vyměnit to těsnění pod hlavou, protože např. mám zkušenost z citroena XM, stála oprava asi 50 tis. a spíše bylo jednoduší dát celý motor z nějakého vrakoviště.

50t za vymenu tesneni?! :cool: jdu delat automechanika se specializaci na 3.0V6 motory od PSA :D LOL

Za ty prachy bys to XM koupil nekde jety.... :)

Ještě hadr na otření oroseného Voštíkova čela a nic víc nepotřebuješ...

:D:D:D

no tak jsme kompletni, takze muzem zacit :)KDO SE HLASI PRVNI????? :D