Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Palubní počítač na 306


vitin

Recommended Posts

Nevíte někdo jak je to s palubním počítačem u 306ky? Nejedná se o řídící jednotku. Někde jsem četl že některé modely mají palubní počítač, což se mi zdá divné, protože mám model z roku 2001 a mám jen řídící jednotku a starší modely mají počítač? Nebo někde uvádějí palubní počítač a myslí tím řídící jednotku? Dal by se tam nějaký nainstalovat a třeba z jiného modelu? Např. 307. Dík. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud by v tom aute byla benzinova 1,8 16V s ridici jednotkou Bosch MP 5.1.1 nebo Sagem neco, tak by to asi takovy problem nebyl, dobastlil by se tam displej treba ze starsiho modelu 406 a melo by to fungovat

Jinak palubni pocitac je neco jineho nez ridici jednotka - pro upresneni, ridici jednotku ma auto vzdy - je potrebna pro motor, ale palubni pocitac je v zavislosti na stupni vybavy, ten si jen bere data z ridici jednotky a pak si je prepocita jeste s dalsimi daty jako cidlo rychlosti nebo palivomer v nadrzi a ukaze pak vysledky na displeji na palubce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

pokud by v tom aute byla benzinova 1,8 16V s ridici jednotkou Bosch MP 5.1.1 nebo Sagem neco, tak by to asi takovy problem nebyl, dobastlil by se tam displej treba ze starsiho modelu 406 a melo by to fungovat

Jinak palubni pocitac je neco jineho nez ridici jednotka - pro upresneni, ridici jednotku ma auto vzdy - je potrebna pro motor, ale palubni pocitac je v zavislosti na stupni vybavy, ten si jen bere data z ridici jednotky a pak si je prepocita jeste s dalsimi daty jako cidlo rychlosti nebo palivomer v nadrzi a ukaze pak vysledky na displeji na palubce

No takhle jsem si to představoval, ale fakt nabízejí v bazarech 306ky s PP! Na tu řídící jednotku se mrknu, ale motor mám 1,6l. Tak to by nešlo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jurash

myslim si ze dostat z neceho by se to dalo, ale je to spis ukol pro nadsenyho elektrotechnika :o)

No když je nějaký návod a schéma tak se to dá zvládnout, asi by to chtělo poradit spíš na elektrotechn. fóru. Displej se dá sehnat z jiného auta a jde jen o nějaké obvody, které by zpracovaly data.

[upravil dne 21.8.2007 vitin]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vitin

Původně zaslal: Ferry

pokud by v tom aute byla benzinova 1,8 16V s ridici jednotkou Bosch MP 5.1.1 nebo Sagem neco, tak by to asi takovy problem nebyl, dobastlil by se tam displej treba ze starsiho modelu 406 a melo by to fungovat

Jinak palubni pocitac je neco jineho nez ridici jednotka - pro upresneni, ridici jednotku ma auto vzdy - je potrebna pro motor, ale palubni pocitac je v zavislosti na stupni vybavy, ten si jen bere data z ridici jednotky a pak si je prepocita jeste s dalsimi daty jako cidlo rychlosti nebo palivomer v nadrzi a ukaze pak vysledky na displeji na palubce

No takhle jsem si to představoval, ale fakt nabízejí v bazarech 306ky s PP! Na tu řídící jednotku se mrknu, ale motor mám 1,6l. Tak to by nešlo?

napis co mas za ridici jednotku a zkusim na to mrknout

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kohlla : tak vidíš, byli bychom už dva kdo by si to udělal. Ta páčka to je která, na níž to má být?

Fery, napiš prosímtě kde mám zjistit co mám za tu ŘJ, nemůžu to tam najít. Není to zezadu od kastle? Vypadám jak hňup. Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kohlla

Taky sem nad tim palubnim PC přemejšlel, dokonce mam i tu páčku s tim knoflikem na konci, ale nefunguje, což se dalo očekávat.

Tu páčku si musíš přizpůsobit = dát spínač + drátky a lehce vevnitř upravit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Původně zaslal: kohlla

Taky sem nad tim palubnim PC přemejšlel, dokonce mam i tu páčku s tim knoflikem na konci, ale nefunguje, což se dalo očekávat.

Tu páčku si musíš přizpůsobit = dát spínač + drátky a lehce vevnitř upravit.

No to sic můžu, ale co potom. S tou páčkou nevidim problém spíš jak to zapojit aby to nějak fungovalo a něco to ukazovalo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Původně zaslal: kohlla

Taky sem nad tim palubnim PC přemejšlel, dokonce mam i tu páčku s tim knoflikem na konci, ale nefunguje, což se dalo očekávat.

Tu páčku si musíš přizpůsobit = dát spínač + drátky a lehce vevnitř upravit.

No to sic můžu, ale co potom. S tou páčkou nevidim problém spíš jak to zapojit aby to nějak fungovalo a něco to ukazovalo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak už psal dixi (Komisar), to by se muselo vidět. Pokud by se jednalo o motor, jaký je v 406 starší typ, kde není BSI a na displeji lze ze strany nastavovat (4 pozice) tak si myslím, že by to mělo jít bez problému. Ale víc by vám řekl k tomu Komisar. Bohužel má zablokovanou IP adresu, takže nemůže odpovídat. Bavili jsme se o pp na 306 na komorně-pracovním minisrazu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...