Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Tak zas povinně svítit...


Garfield

Recommended Posts

Tak se to zas blíží, povinně víc než půl roku svítit, a? je tzv. snížená viditelnost (při které každý normální člověk rozsvítí a navíc je to ve vyhlášce) nebo a? pere polední sluníčko... A poldové budou zas chytat, samozřejmě jen za hezkého počasí, aby nezmokli nebo neumrzli, buzerovat ty, kdo nesvítí. A v pohodě kolem nich projede ten, kdo sice svítí, ale jedním reflektorem pánubohu do oken a druhým přímo do očí protijedoucím řídičům... To je tak každé desáté auto. A to se chystá celoroční povinné svícení, no jestli bude zas takové léto jako teď a platilo by to, prostě zuppa nařízení... Co si o tom kdo myslíte?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plne souhlasim - jen at se sviti cely rok (osobne to taky tak praktikuji) - No a polisi pak na misto toho odchytu Svitis - Nesvitis, muzou delat kontroli Jak svitis (nadruhou stranu netusim jak by mi chteli polisi premerovat zda mam spravny naklon svetel) :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sepp: Už jsem jednou viděl jak měřili škodofky. Maj takovou tu tabuli jak na STK, paršanti :(

Na mě by si zgustli, levá lampa mi třepe a o elektro-nastavitelnosti si můžu akorád tak nechat zdát :cool:

Jinak svítím celej rok, tak no problem

2ALL: Jestli máte někdo takovýty šajze 100W a více žárovičky, prosím, prosím, seřiďte si to, pomáháte klidnému spaní bez mžitek ostatním protijedoucím a šetříte adrenalín ... těch samejch :D:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Svítit celý rok by už dávno mělo být POVINNÉ. Zkuste si představit, že v poledním slunci vjedete ze silnice vedoucí mezi poli do řídkého lesa (taková alej, kde stíny stromů tvoří pruhy přes silnici), to pak než se Vaše oči zaostří ujedete i několik desítek metrů a velice jednoduše tak přehlídnete tmavé neosvětlené auto v protisměru nebo pomalu jedoucí auto před Vámi. Taky se při povinném svícení nemůže řidič vymlouvat, že ještě není třeba svítit, ON přece ještě VIDÍ!!! Osobně nechápu, co vedlo naše hlavy pomazané k zrušení návrhu na celoroční svícení a taky k používání autosedaček jen na dálnicích, doufám, že chystaná změna už toto přepracuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když je ten povinný půlrok svícení, je fakt, že ve dne je to dost pohodlné, člověk nemusí moc koukat a vidí, co jede. Ale: Člověk si na to rychle zvykne, že vidím světlo - něco tam je, a chodci a cyklisti se tím pádem stanou skoro neviditelní - člověk zkrátka nedává tak moc bacha, automaticky se soustředí jen na světla. Já osobně, když vyrazím na Budějovice, tak se musím přinutit, abych víc koukal, protože tam je těch cyklistů v provozu hafo, a jejich viditelnost proti svítícímu autu je dost mizerná. Nebo ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zatím pod autem taky nemám, ale do Vánoc budou! Včera jsem otestoval takový mladý kluky v Újezdě, udělali mi modrý neony jako osvětlení pod nohy do interiéru (na dveřní spínač), a taky modrý podsvícení budíků místo těch nažloutlejch žároviček co tam byly originál od Frantíků a stejně už jich půlka nesvítila, a hoši to udělali NÁDHERNĚ! Teď už jen měsíček dva došetřím penízky a pod stromeček dostane Pegina modrý neony i na spodek!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... jsem taky pro celoroční svícení, já osobně taky svítím celý rok, ale je to na nic když 50% aut svítí celoročně a 50% ne. Potom nesvítící auto mezi osvětlenýma lehce přehlédneš!

A taky jsem pro, aby se blikalo oběma blinkrama, když se zastaví v pruhu a vykládá se nějaký matroš.

Včera jsem to málem do nějakého vola našila, hnus, bylo to odpoledne a slunko už bylo hodně nízko a taky pravda to zaprasené okno tomu taky nepřidalo, prostě jsem ho neviděla blba! Bylo to tak tak, gumy jsem asi trošku zgumovala, ale naštěstí jsem nejela Peginou, ale Pick-upem od přítele.

Já třeba blikám i když stojím večer na železničním přejezdu jako poslední, než se za mě zařadí nějaké auto!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě by to celodenní svícení bylo celkem šumák, jenže to by nesměli ve Valeu dělat takový ničemný paraboly. Po dvouročním svícení jsou totál v pytli a je to na komplet nový světla a to je v případě dvoulampovek origo Valeo slušnej peníz, takže budu koukám jedinej, kterej svítí, jen když musí....:(:(:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem Hics

Mě by to celodenní svícení bylo celkem šumák, jenže to by nesměli ve Valeu dělat takový ničemný paraboly. Po dvouročním svícení jsou totál v pytli a je to na komplet nový světla a to je v případě dvoulampovek origo Valeo slušnej peníz, takže budu koukám jedinej, kterej svítí, jen když musí....:(:(:(

proto se ptam na ty svetla na denni sviceni... na hella.cz je maj v nabidce, ale v eshopu ne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Impact: Otázka, jak přesvědčit benga, že tím co momentálně svítíš nejsou ani mlhovky, ani přídavný dálky ani parkovačky... Přiznám se, že termín \"svetla na denni sviceni\" sem eště neslyšel a i vyhláška o nich tuším mlčí. A navíc, kam s nima? 405 na to zrovna dělaná nejni. Já osobně na to mám takovej vlastní zlepšováček. Prostě dám místo klasickejch parkovaček malý 12V/20W halogenky (takový ty do stolních lampiček) a při běžným pohledu to vypada, jakoze svitim potkavackama, ale mezitim jen obrysovkama a nekurvim paraboly...:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...