Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nálepky na prahy


Ticcino

Recommended Posts

Původně zaslal: Ticcino

Nějak ti nerozumím. Co si představuješ pod pojmem "překreslit"? Nebo nerozumíš pojmu trasování? Je uplně jedno jestli budu převádět na vektory fotku nebo černý kolečko a jestli to budu dělat ručně nebo autotracingem. Vždy to bude trasování. Nebo tomu nerozumím já? Tak mě prosím pouč...

Máš pravdu, že ten kdo s vektorovým programem umí to zvládne za 15 minut. Já ale ne.

překreslit znamená dát si vzor do podkladu a pomocí několika málo křivek to jednoduše překreslit. trasovat znamená, že ten vzor ti nějakej prográmek díky automatizaci tak ňák převede na křivky. u objektů, kde je těch křivek tisíce to je super, u jednoduchejch vzorů, jak třeba zmiňuješ to kolečko, je to nesmysl. a to proto, že smyslem vektoru je držet danou křivku - trasovací program pracuje s bitmapou, tedy obrázkem složeným z "kostiček", křivku si vymejšlí podle průměrů a podle kontrastů větších ploch. tudíž jednoduchý objekty nikdy nenakreslí správně.

fuj, teď musim vypadat jak nějakej rozumbrada... ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, vidíš, tak oba mluvíme o tomtéž ale nazýváme to jinak. Trasování je objíždění kontrastních ploch. To jsem přesně dělal (vzor do podkladu a bézierovými křivkami objíždíš). Já tomu říkám ruční trasování a ty tomu říkáš obkreslování pomocí křivek.

Když se podíváme do slovníku, tak obkreslit se řekne trace. Čili obkreslování = tracing = trasování.

Trasovat to automatizovaným nástrojem je zbytečné, ale ne naprosto nevhodné, jelikož je snažší upravovat jakous takous vygenerovanou konturu, nežli začínat načisto (samozřejmě, záleží na daném objektu).

S tím, že program trasovací program jednoduché objekty nikdy nenakreslí správně nesouhlasím. Jednoduché objekty dostatečné velikosti s kontrastními hranami otrasuje celkem slušně. Problém bude u malinkatých obrázků, ale to už jsem psal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...