Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nálepky na prahy


Ticcino

Recommended Posts

Ahoj,

chtěl jsem si na auto koupit hliníkové kryty prahů, ale když jsem viděl tu cenu, tak jsem se zarazil. Rozhodl jsem se, že si udělám svůj návrh a nechám si to vyřezat ze samolepky. Protože nejsem žádnej designer, vyšel jsem z již hotových obrázků co jsem stáhnul na internetu. Potíž však je v tom, že nevím, zda neporuším nějakou registrovanou značku. Nemám obavu z toho, že jsem někde ukradl celé dílo. Ale spíše ta deformace hlavy peugeot clubu...

Chtěl jsem to zachovat proporcionálně, jenže potřebuju cca 8x40cm samolepku a to je docela potíž.

Díky za názory...

post-0-14109596213083_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Supersonic

No co se týče registrace, není nic snažšího, než se prostě zeptat na příslušných místech, ale myslím, že pokud na samolepky PC registr je, tak potom bude nutný i souhlas majitele, protože podobnost je víc než veliká:aut

Hlava LVA není PC, je to hlava Peugeotu jako takovýho, třeba na P407 Silhouete byla taky, nebo P908, už se to tu probiralo

320x240http://www.autogaleria.pl/fotografie/peugeot/peugeot_v12_hdi_fap_le_mans_2006_05.jpg[/img]320x240http://www.channel4.com/4car/media/features/2006/peugeot-concepts/03-large/pug-407-silhouette.jpg[/img]

320x240http://www.leblogauto.com/wp-content/uploads/2006/10/Pascal_MICHEL/peugeot_908_HDi_FAP.jpg[/img]

[upravil dne 19/8/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Ticcino: Proč si myslíš,že jsou ty nerez kryty prahu drahé? V Českých Budějovicích v Autodesign, maj dělané na míru pro každý model, můžeš si přinést vlastní vzor co chceš vybrousit, jsou z leštěného hliníku, z druhé strany je silná lepící plocha a vyjdou komplet všechny 4 na 570,- . Což si myslím,že jde. Nedělá to Autodesign, ale je to nějaká firma, která se na to specializuje po celé ČR,ale už si nevzpomenu na název.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové a dámy, vzhledem k (alespoň pár) pozitivním ohlasům na můj výtvor si dovoluji vám nabídnout své služby. (toto není inzerce). Řezáním samolepek a polepováním aut jsem si brigádně přilepšoval při svém studiu ve škole. Následující odstavec popisuje celou proceduru od zadání zakázky až po nalepení. Kdo to zná, ať odstavec přeskočí...

Zákazník si přinese nějaký návrh - obrázek na CD/disketě, v horším případě na papíře. Čím je obrázek větší, tím lépe, neboť kupříklad znak Peugeotu velikosti 30x30pixelů je pro trasování naprosto nepoužitelný. Tento návrh se předá grafikovi, který ho tzv. otrasuje (tracing). Trasování znamená vytvoření vektorových kontur z původně bitmapového obrázku. Trasování je pěkná pakárna a u složitějších tvarů je to to nejpracnější, co na celé práci je. Ve chvíli, kdy je vektorový model hotov, nastupuje řezání. Řezání se provádí na tzv. řezacím plotru (viz google). Prakticky jde o souřadnicový zapisovač, jenž má místo pera řezací nůž. Neřeže se do papíru ale do samolepky. Samolepky se dodávají v rolích. Setkal jsem se se šířemi 30 a 50 cm. Nůž se pohybuje přesně po dříve otrasovaných konturách (proto se to trasovalo, jinak by nebylo co řezat) Po vyřezání je třeba ze samolepky strhnout to, co tam nepatří. Čili na voskovém podkladu zůstane jen to, co se ve finále bude lepit na auto. Vezměme například nápis PEUGEOT. Jak ho ale přenést z onoho voskovaného papíru, aby nedošlo k posunutí písmenek? Na to slouží poloprůhledná samolepící fólie, která se nalepí na líc přenášených písmen a tento celek se pak celý nalepí na odmaštěný a navlhčený podklad (kapotu auta). Vlhčený je kvůli tomu, aby se to nepřichytilo hned. Aby s tím šlo hýbat. Ve chvíli, když jsme spokojeni s pozicí, přihladíme vše plastovou stěrkou. Tím se vytlačí voda z podsamolepky, případně se to vše chvíli nechá vyschnout. Poté se jen sejme přenoska (to je ta poloprůhledná samolepící fólie) a stěrkou se dovytlačí případné bubliny, které zůstaly pod vlastní samolepkou.

Ale proč to všechno píšu. Vzhledem k tomu, že jsem vlastně také součástí klubu, nabízím pro zájemce tvorbu trasovaného modelu (ve formátu CDR) z dodané bitmapy. Corel mám sice ve starší verzi, ale legálně. Nechci za to žádné peníze, jelikož v tomto (ani v jiném) oboru nepodnikám. Vhodným nefinančním dárkem bych však nepohrdnul :-) Pro ilustraci, projekt výše mi trval 3 hodiny (nojo, profík by to zvládl rychleji). Trasovat totiž nešlo automaticky, neboť tvary byly dost komplikované. Bohužel nemohu nabídnout samotné řezání, neboť na to nemám nástroje, nicméně každá firma zabývající se řezáním samolepek, vám to vyřízne. Dotazy a přání směřujte buď na můj email (ticcino@centrum.cz) nebo sem do fóra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neee, není potřeba nic vyrábět.

Tam sou loga v .ai v křivkách takže přímo připravený pro plotr.

Jo, byl jsem rychlejší v psaní příspěvku nežli v prohlížení odkazů... :-)

Nicméně hledal jsem font Lion.ttf a našel jen tohle: ODKAZ

Nemám tušení, zda se mi podaří sehnat font jako takový, asi ne-e, ale půjde to jakš takš vytáhnout z náhledu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

Pánové a dámy, vzhledem k (alespoň pár) pozitivním ohlasům na můj výtvor si dovoluji vám nabídnout své služby...

blázne, tohle trasovat? :-))) trasování je vhodný leda tak pro složitý objekty, jako sou třeba fotky - ale tohle se musí překreslit. a nic na tom neni, když už někdo v lecjakym vektorovym programu trochu umí, tak takovejhle objekt zvládne max. za 15 minut, což je prd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

...Potíž však je v tom, že nevím, zda neporuším nějakou registrovanou značku. ...

to vůbec neřeš :-) tímhle nic neporušíš, leda, že by na tebe nějakej choromyslnej strejda poslal komando, který ti to z toho prahu sloupne :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

blázne, tohle trasovat? :-))) trasování je vhodný leda tak pro složitý objekty, jako sou třeba fotky - ale tohle se musí překreslit. a nic na tom neni, když už někdo v lecjakym vektorovym programu trochu umí, tak takovejhle objekt zvládne max. za 15 minut, což je prd.

Nějak ti nerozumím. Co si představuješ pod pojmem "překreslit"? Nebo nerozumíš pojmu trasování? Je uplně jedno jestli budu převádět na vektory fotku nebo černý kolečko a jestli to budu dělat ručně nebo autotracingem. Vždy to bude trasování. Nebo tomu nerozumím já? Tak mě prosím pouč...

Máš pravdu, že ten kdo s vektorovým programem umí to zvládne za 15 minut. Já ale ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...