Sign in to follow this  
Followers 0
kukikuk

Vymena kladek a rozvodu u 406 HDi

6 posts in this topic

Chystam se na vymenu kladek a rozvodaku u 406 HDi, prosim kdo s tim ma zkusenost, nebo nejakej navod, tak prosim poradte.Uz me to tak nejak skripe, tak se bojim :D nejspis budou kladky v <> nejsem si jis zda je majitel predemnou vymenoval zaroven s rozvodakem!

Dik, procetl sem si to, ale ten navod tam nikde bohuzel nebyl ;o( snad me ho poslou na mail....a ty s vymenou rozvodu zkusenost nemas ze bys helpnul? ;o):mrk

Dělal jsem si to před dovolenou a musel přijít na drobnosti, které se nikde nepopisujou, ani tady nikdo neopověděl. Je potřeba několik drobných přípravků. Já měl obavu z napnutí řemene, jak je popisováno u KOPPa a v servisních návodech. Udělal jsem si mechanický měřič a je taky funkční, ale v podstatě není potřeba, protože řemen nejde napnout jinak (nesejdou se seřizovací otvory). když to jednou uděláš, tak je to hračka a skládačka. Návod je třeba v knize od Koppa, ale jen tam jsou motory do roku cca 2001. Měnil jsem i vodní pumpu, protože blok motoru pod ní byl znatelně zanesený od zaschlé chladicí kapaliny.

Původně zaslal: kukikuk

Chystam se na vymenu kladek a rozvodaku u 406 HDi, prosim kdo s tim ma zkusenost, nebo nejakej navod, tak prosim poradte.Uz me to tak nejak skripe, tak se bojim :D nejspis budou kladky v <> nejsem si jis zda je majitel predemnou vymenoval zaroven s rozvodakem!

mě tenkrat pomohlo tohle

http://www.xantiaclub.cz/view.php?cisloclanku=2004091501