Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

15" vs 16" - pohodlí, nebo vzhled


MirasCC

15" vs 16" - pohodlí, nebo vzhled  

  1. 1. 15" vs 16" - pohodlí, nebo vzhled


  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

Auto mám na denní ježdění, v zimě v létě, vzdálenosti od 30-ti do 300km.

Místa v podbězích je dost, určitě by se vešly i gumy s vyšším profilem na šestnáctkách. Ale do toho se mi nechce, třebas i kvůli následnýmu proměřování tachometru.

Takže o víkendovou leštěnku nejde, ale je pravda že sem v žádným případě nehledal auto praktický.

Nechat připisovat do techničáku 17" určitě neplánuju, i když ty by tomu autu sakra slušely :)

Cenama sem byl mile překvapenej, kupodivu 16" nevychází zas o tolik dráž. ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U 206 CC je podvozek sam o sobe dost tvrdy tak rozdil mezi 15 a 16 neni tak veliky , spise se zamer na siri kol a kvalitni pneu , pri hodne sirokych to jde znat na rizeni a akceleraci .

U klasicke 206 bych dal max 15 u vyssich by to chtelo uz neco udelat s podvoskem .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měla původně na své 306 "14" plechy, letos v létě jsem tam dala liťáky "15" a je to tedy sakra rozdíl. Je to podstatně tvrdší a sedí to lépe, ale "16" bych tam nedala ani náhodou, to už by byla motokára :nevim .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čím jsou kola větší, tím jsou hezčí, to je neúprosná realita. Když jsem já kupoval liťáky, rozhodoval jsem se mezi 15" a 16" DEZENT F. Nakonec jsem zvolil 15" ze dvou prostých důvodů.

1. 16" kola nemám zapsána v TP

2. chci mít obuty nové kvalitní značkové gumy za rozumnou cenu (mám Goodyear Hydragrip 195/65 R15 H - 1500,-/kus, stejné gumy v 16" - 2500,-/kus).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ladman

Čím jsou kola větší, tím jsou hezčí, to je neúprosná realita. Když jsem já kupoval liťáky, rozhodoval jsem se mezi 15" a 16" DEZENT F. Nakonec jsem zvolil 15" ze dvou prostých důvodů.

1. 16" kola nemám zapsána v TP

2. chci mít obuty nové kvalitní značkové gumy za rozumnou cenu (mám Goodyear Hydragrip 195/65 R15 H - 1500,-/kus, stejné gumy v 16" - 2500,-/kus).

Neblázni, ty máš DezentF? To jsou nádherný kola a taky po nich pokukuju. Nemáš nějaké foto auta s těma kolama? Dík. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vitin

Původně zaslal: Ladman

Čím jsou kola větší, tím jsou hezčí, to je neúprosná realita. Když jsem já kupoval liťáky, rozhodoval jsem se mezi 15" a 16" DEZENT F. Nakonec jsem zvolil 15" ze dvou prostých důvodů.

1. 16" kola nemám zapsána v TP

2. chci mít obuty nové kvalitní značkové gumy za rozumnou cenu (mám Goodyear Hydragrip 195/65 R15 H - 1500,-/kus, stejné gumy v 16" - 2500,-/kus).

Neblázni, ty máš DezentF? To jsou nádherný kola a taky po nich pokukuju. Nemáš nějaké foto auta s těma kolama? Dík. :super

jen to co vidíš jako avatar :bojim. Zkus si nějaký konfigurátor, třeba http://www.elektrony.cz nebo http://www.alcar.cz:papa:papa:papa

[upravil dne 16/8/07 Ladman]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Niekolko aj mojich postrehov kamos ma 16" a ja mam 15" no a vo vlastnostiah jazdy som moc toho nepostrehol akurat ze 16" lepsie sedia v zakrutach lebo su sirsie no a co sa tyka vzhladu tam to neni co riesit. Raz som si spocital cenu obutia 15" a 16" na elektronoch no a to uz ma presvedcilo ostat na 15" kedze sa to opotrebuje zhruba rovnako v mojom pripade je to jednoznacne. Na mojom aute vyzneju aj 15"ky dobre ale to je vec nazoru trosku si priplatit a vyzetat IN. No ked tam hodim Dezent F alebo Dotz Brands Hatch budem IN aj na 15" :mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ladman

Původně zaslal: vitin

Původně zaslal: Ladman

Čím jsou kola větší, tím jsou hezčí, to je neúprosná realita. Když jsem já kupoval liťáky, rozhodoval jsem se mezi 15" a 16" DEZENT F. Nakonec jsem zvolil 15" ze dvou prostých důvodů.

1. 16" kola nemám zapsána v TP

2. chci mít obuty nové kvalitní značkové gumy za rozumnou cenu (mám Goodyear Hydragrip 195/65 R15 H - 1500,-/kus, stejné gumy v 16" - 2500,-/kus).

Neblázni, ty máš DezentF? To jsou nádherný kola a taky po nich pokukuju. Nemáš nějaké foto auta s těma kolama? Dík. :super

jen to co vidíš jako avatar :bojim. Zkus si nějaký konfigurátor, třeba http://www.elektrony.cz nebo http://www.alcar.cz:papa:papa:papa

[upravil dne 16/8/07 Ladman]

Já ten konfigurátor zkoušel a líbily se mi, ale pak jsem to viděl ve skutečnosti a holka mě nemohla odtrhnout od toho auta, stál jsem tam jak tele a zálibně čuměl i když to byla jiná značka vozu. Ve skutečnosti nebo na fotce to vypadá ještě líp a to jsem je neviděl na Peugeotu.:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak všem díky za názory :super

Aktuálně nám to vychází zhruba 6:4 ve prospěch 15". No, nicméně zvážil sem všechny uvedené argumenty a nakonec přece jen se uchýlím k tomu vzhledu. Tak sem zvědavej, nakolik bude změna v jízdních vlastnostech oproti stávajícímu obutí znatelná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...