Sign in to follow this  
Followers 0
Piwec

Gps a telefony

19 posts in this topic

Zdravím,

mám otázku. Jak funguje navigace na telefonech??? Stačí si jen stáhnout mapy z netu,zkopírovat si je do telefonu, koupit si gps modul a poté si už jen nastartovat???

No nestačí jen stáhnout mapy, tam jde o samotný systém, mám Tom Tom 5 Mobile, dostal jsem ho na cd, tam je soubor *.sis, který nainstaluješ v telefonu (samozřejmost systém Symbian), spolu s tím se rozbalý základní balík map. Později jsem si sehnal i západní evropu a další, protože v základu jsem měl čr, pl, sr,hu, a to pro moje cesty moc nestačilo:D Jinak co se týče GPS modulu, koupil jsem reciever se SIFr Star III a ten je bezkonkureční, nestalo se mi, že by ztratil signál a mám ho hozený v kaslíku a jak říkám, bez problémů. Navíc i s příslušenstvím (cig. nabíječka), takže jedu pořád:mrk:mrk A za 1.800,- Kč je prakticky zadarmo:mrk A závěrem ještě upozornění, než budeš cokoliv shánět, koukni přesně na svoji verzy Symbianu, protože jednotlivé verze a typy navigací se dělí podle toho, na kterém Symbianu jedou!!!!!! Jinak pokud nemáš Symbian, tak bych se moc do GPSka v telefonu nepouštěl, protože většinou jsou to s*áče jako Wayfinder, apod. které sice fungují i na jiných telefonech, ale sem tam se ti připojí přes GPRS a ta cena je potom moc pěkná:papa:papa

A seznámek mobilů, které podporují symbian :myslim by nebyl.

Řeším koupi nového MT a nevím jestli alespoň jeden z nich ten systém má v sobě zabudovaný - konkrétně se jedná o nokia 6300 a SE W880i.

Původně zaslal: deeper

Řeším koupi nového MT a nevím jestli alespoň jeden z nich ten systém má v sobě zabudovaný - konkrétně se jedná o nokia 6300 a SE W880i.

Opravdu hrozný web, ale pro Tvůj dotaz dostatečně použitelný je tady: http://www.mobilmania.cz/Katalog-mobilu/c-1/default.aspx

...konkrétně se jedná o nokia 6300 a SE W880i.

Ani jeden operační systém nemá, musíš hledat ve vyšších modelech.

A sakra, tak to vyhraje tomtom.:myslim

Teď jsem s jedním (510) projel skotsko a fakt maximální spokojenost

Já mám momentálně Nokii E50, ta symbian má. Dají se ty mapky a třeba TomTom 5.02 stáhnout na emuli??? Nebo nějaký webovky, kde se to dá sehnat???

A sakra, tak to vyhraje tomtom.:myslim

Teď jsem s jedním (510) projel skotsko a fakt maximální spokojenost

Zkus si vybrat tady

Super díkes, tak ještě ten nákup přehodnotím. Ty ceny se zase tak moc neliší

Seznam Symbian telefonů, včetně jejich verzí je tady :super

Jinak co se týče aplikací a dalších věcí, vše nalezente tady:papa:papa

Původně zaslal: Piwec

Já mám momentálně Nokii E50, ta symbian má. Dají se ty mapky a třeba TomTom 5.02 stáhnout na emuli??? Nebo nějaký webovky, kde se to dá sehnat???

Nokia E50 myslím používá už verzy Tom Tom Mobile 6 a přílušné mapy:myslim

Původně zaslal: Jezkovi.voci

Mio A701 - Windows Mobile - Tom Tom 6 - spokojenost.

Se nedivím - to je výborná kombinace. Navíc teď šla cena slušně dolů, takže už je skoro snesitelná.

synchro s PC je vyborne. GPS je rychla a citliva - i v mistnostech po chyceni signalu u okna. display citelny, v aute bez problemu i za velkyho slunce, telefonovani bez problemu, vydrz baterky "dobra" - moc neresim, pac v aute i u pc se nabiji pres mini usb.

Původně zaslal: Pata

Jezkovy.oci: jeeee, NX7400 :mrk:mrk:mrk taky mi lezi na stole :super

myslis nc8430? :papa