Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

koroze v oblasti střechy


p.simir

Recommended Posts

Původně zaslal: vendi.stejskal

A eště,který těsnění myslíš konkrétně?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nahoře mezi dveřmi a střechou co je nasazeno na plechovém lemu. Chytni ho a jen ho z toho lemu stáhni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
Původně zaslal: piloun

Původně zaslal: vendi.stejskal

A eště,který těsnění myslíš konkrétně?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nahoře mezi dveřmi a střechou co je nasazeno na plechovém lemu. Chytni ho a jen ho z toho lemu stáhni.

Tak sem dneska udělal dukladnou prohlídku.Donutilo mě vlastně to s tou vodou,jak zatýkala na podlahu spolujezdce(sekce-servis).Tak veškerý lemy a spoje sou absolutně čistý(pod těma gumama),žádnej rez,koroze.je to podtim jak nový,ani náznak poškrábání nebo něco takovýho.Všechno je O Kej.

09082007303ox0.jpg27092007gr4.jpg09082007304kf1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vendi.stejskal

Původně zaslal: piloun

Původně zaslal: vendi.stejskal

A eště,který těsnění myslíš konkrétně?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nahoře mezi dveřmi a střechou co je nasazeno na plechovém lemu. Chytni ho a jen ho z toho lemu stáhni.

Tak sem dneska udělal dukladnou prohlídku.Donutilo mě vlastně to s tou vodou,jak zatýkala na podlahu spolujezdce(sekce-servis).Tak veškerý lemy a spoje sou absolutně čistý(pod těma gumama),žádnej rez,koroze.je to podtim jak nový,ani náznak poškrábání nebo něco takovýho.Všechno je O Kej.

Tak mám důkaz ,že to mám všechno v cajku O K .Veškerý lemy a spoje sou v super stavu,ani kousek rezu.Pod žádnou těsnicí gumou neni ani škrábnutí

dscn0088eh2.jpg

dscn0089ji5.jpg

dscn0090bg5.jpg

dscn0090mk3.jpg

dscn0093rr6.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel505

Už jsi viděl někoho, že by naboural střechou? :D

Všem: Vy co to máte rezavé - mátě střešní okno nebo šíbr? Mohl by být zacpaný odvod vody ze střechy...

No nabourat střechu není zase takový problém, občas se stává, že někdo otočí auto na boudu....

Od šíbru to nebude, spíš to prostě bude tím jak už tu někdo psal, že se za tou gumou drží vlhkost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 10 měsíců později...

Tahle koroze se vyskytuje opravdu u 306 zejména u pastelových barev,nejde ta vrchní guma někdy defakto na co přidělat-je to kus od kusu,zinek je dobrej,ale před dokončením výroby ze svařovny v automobilce se auta dobrušují podle potřeby atd-tak to není vyloženě o tom-lidé si to myslí,v tom místě se kondenzuje hodně vody a pak ten tenký plech vyrezne-týká se to hlavně aut,které nebyly garážované atd...je to normální....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jak se koukám na ty fotky stříbré 306,tak je vidět koroze na prahu u rantlu u těch bodů,-jsou tam tam 3 bubliny když si všimnete-tohle se vyskytuje na 306 často-nejedná se o žádnou tragédii,ono to funguje tak,že pod lakem to oxiduje-udělá se bublinka a pomalinku to rezne-když do toho štouchnete-může to být jenom trošičku rezavé,ale jde to opravdu pomalu-koukněte se na fordy či oply z těch let-to je koroze!!!-naše peugoty už maj také nějaký rok-tak maj na něco nárok-ale jsou dobrý-ze své doby jedny z nejlepších.Ještě pozor na té foto to je okolo pirel a kolega mluví o té vrchní gumě u střechy-já to měl taky,kamarád na metalíze jen trochu-ona metal je trvanlivější na všechno a tudíž dražší-jsou to dvě vrstva laku-metal+vrchní čirý,tak to lépe vzdoruje.Pokud ta guma už není na ten tenounký střešní rantl na co přidělat-chce to obrousit-perfektně ozákladova tči pak natřít barvou a samozřejmě vše odmastit lihem-koupit dobrý karosářský tmel v tubě-pozor né žádný šitový silikon!!!-nanést to na plech a trochu na gumu a přilepit a perfektně nechat uschnout.Kam se opatrně dostanete,kde je ten plech čistý a neporušený a nenatrhnete to přilepené-nastříkat vododpudivým sprejem-nejlépe silikonový olej,který oproti tmelu je na tohle super a bude klid!!!Je to opravdu u 306 normální-taková malá nemoc u té střechy-někdo když se to neutrhne a neurezne úplně o tom ani neví!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj u 306tek celkem normalni jev zpusobenej zrejme samotnou gumou ktera tam \"narizne\" prouzek do laku a pak to zacina hnit.. zni to silene ale vetsina z Vas tam ten uzounkej prouzek mit bude a nekterym z Vas to zacne kvest nicmene take sem neslysel ze by za svou zivotnost 306ky to nekomu shnilo uplne.. proste je to nacaty ale nikdy to neni kriticky..

Jezkovy zraky.. ted koukam ze to je prispevek rok starej :o

[upravil dne 21/8/08 AKCZ]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 let později...
Návštěvník

Tak jsem dneska stáhnul gumu, a málem jsem se zhrozil :D

Podstatný jsem se víceméně dočetl tady, poslední co mě zajímá..

Není možný že mi to do pár let sežere celou střechu, pokud jo, dá se to nějak zpomalit?

post-51806-14109635475514_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...