Sign in to follow this  
Followers 0
Standa306

výmena oleja

4 posts in this topic

dobrý deň, viem že sa to tu už riešilo ale chcel by som vymeniť olej v prevodovke. Mám P306 1.6 benzín r.v. 98. Mohli by ste mi poradiť ako na to a comu by som sa mal vyhnut.

Taky mě to čeká. Na převodovce dole vypouštěcí šroub. "Někde" v horní části je nalévací šroub, většinou hůře přístupný...

Do aut koncernu PSA patří dle výrobce řídký syntetický olej specifikace GL4+, 75W-80. Koupil jsem si ho od Valvoline, dělá ho ale i Shell nebo Fuchs, myslím...

Můžu se zeptat, proč to chceš měnit? Co přesně říká předpis výrobce? Někdo mluví o "celoživotní" náplni, jen je nutno kontrolovat a případně dolít... Uvítám rady odborníků:mrk

otazkou je kolik se rozumi celozivotni, v zapadnich zemich se u vetsiny vozoveho parku pocita zivot tak na 5let nebo cca 200000km, pak se toho auta zacinaji zbavovat a kupujou neco jineho, pak nastupuji dovozci aut ze zemi vice na vychod, kde tyhle auta zijou jeste minimalne dvakrat takovou dobu. Myslim ze vymena oleje v prevodovce, ktera ma za sebou kolem 200000 nic nezkazi a priznive se projevi na chodu prevodovky a lehkosti razeni

Jasně, souhlas. Takovou odpověď jsem vlastně čekal a nějak tak to i bude (v srvisce je 5 let nebo 180 tis. km, a pak...dovoc na východ :)) Přesně tak s tou "celoživotností" asi je... Dík. Oddie mi kdyzi radil dát olej kolem 120-150 tis. km ven. Další olej už většina z nás měnit nebude. A převodovka bude ráda, že má nový a čistý olej. Investice není tak velká, oprava převodovky z důvodu nějakého "šetření" je mnohem náročnější. Sám ho tam brzo dám, neboť si mé 306 HDI chci nechat delší dobu, neboť je to fajn auti:papa

PS: Ještě jsem zapomněl, že náplň převodovky jsou slabé 2 litry (asi 1,8)