Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Potřebuji Internet a k tomu doporučení od vás


Guest MMMMM

Recommended Posts

Tak situace se i trochu změnila

Grape - nedokáže mi nabídnout více než 1Mbit (cena kolem 550Kč s DPH), možná někdy v příštím roce

IBA - nemá dobré reference

Takže mi zbývají pouze dvě firmy

CCENTER - www.ccenter.cz (je tam jeden člověk a vypomáhají mu pouze nějací dva mladíci při škole)

Wifi 2,4GHz, 2MBit za 599Kč. od uživatele to samé bez FUP. Původní náklady do 3000Kč. Anténa za oknem atd. Nevýhoda při špatném počasí nemusí být signál stabilní.

O2 - 2048 kb/s /od uživatele 128 kb/s. FUP 20GB. Musím ale mít také tarif Home mini za 330Kč. Internet = 470Kč Celkem 800Kč. Zřejmě tam budou nějaké minuty zdarma.

Potřebuji internet pro podnikání, takže odepisuji z daní. Jde mi o to používat Skype (nevím jaká je latence u o2 snad to jde dobře), občas něco stahovat a nějaké rádio.

Myslím si že o2 pro mě nemusí být špatné. Dostanu i číslo takže zákazníci mohou volat na pevnou. Za rok se mohu vždy s o2 rozloučit a nashledanou. Pak pokud se nabídka rozvine mohu přejít ke komukoli jinému. Co si o tom myslíte?

Potřebuji připojit 2PC - nevím jaký je rozdíl mezi o2 pro firmy a o2 doma. Vše je tam stejné akorát podpora na jiném telefoním čísle. Lze od o2 připojit v bytě více PC na jeden modem? Nebo se musí platit něco více?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ještě změna jeden operátor o2 řekl něco jiného než druhý

o2 - 2MBit za 830 Kč s daní FUP 10GB pak snížení na 64kbit. Linka home mini a žádné volání zdarma

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já sem s tím spokojenej, krom jedné věci - po tém co ČT převzala Telefonica O2 je podpora hrozně pomalá. Posledně když sem volal tak sem zapnul na telefonu handsfree a položil ho na stůl abych to nedržel celou dobu ucha a poslouchal tu debilní hudbu pořád dokola. Čekal sem celkem 28 minut, což je hodně chabý.

2 PC - dostaneš Router ne? na něj se dá píchnout síťovým kabelem až 4 PC. Nejlepší je wifi router kvůli absenci drátů.

Pokud bys ale měl obyčenej ADSL modem na jeden počítač tak akorát propojíš ty dva Síťovým kabelem a na tom připojeným nastavíš sdílení internetu. Ve Win je na to průvodce, zabere to tak 2 minuty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna jsem poslední dva měsíce řešil totéž.. Přestěhovali jsme se a přišel jsem o skvělý internet na kabelovce.. :( Uvažoval jsem o wifi, ale 2,4GHz a ceny nic moc, na online hry to moc není, takže celkem bez váhání z toho vyšlo pevná linka od O2 a ADSL samozřejmě.. cca 800,- měsíčně (FUP mě štve, ale stejně 20GB za měsíc nevyužiju), zřízovací poplatek 1Kč včetně modemu s routerem, smlouva minimálně na 12 měsíců, výpovědní lhůta 30dnů (bez dalších poplatků).. Vždy jsem byl proti Telecomu a pevné lince, ale WiFi je dnes přehuštěné a nestabilní, časté výpadky a poskytovatelé chtějí nehorázně vstupní poplatky.. Takže od včerejška jsem opět na pevné.. (a to mi museli přiřadit druhé číslo, protože v tomhle domě už jedna linka je, opět bez poplatku, přišli, zapojili, uklidili po sobě, po týdnu po objednání mám net.. ;) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak již mám vybráno připojení k Internetu. Je tam možnost mít za 10kč pevnou IP adresu. Chci se zeptat jestli je to dobré mít a k čemu bych to mohl využít. Je lepší mít pevnou nebo statickou IP.

Dále se chci zeptat máte někdo zkušenost z Hamachi? Potřebuji se připojit na jiné PC které nemají pevnou IP adresu. Jde to? Lze použít i poté VNC?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MMMMM

Tak již mám vybráno připojení k Internetu. Je tam možnost mít za 10kč pevnou IP adresu. Chci se zeptat jestli je to dobré mít a k čemu bych to mohl využít. Je lepší mít pevnou nebo statickou IP.

Dále se chci zeptat máte někdo zkušenost z Hamachi? Potřebuji se připojit na jiné PC které nemají pevnou IP adresu. Jde to? Lze použít i poté VNC?

pevna a staticka IP jsou to samy, a pokud se nebudes chtit pripojovat ke svemu pc zvenci tak ti je asi na prd

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...