Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Potřebuji Internet a k tomu doporučení od vás


Guest MMMMM

Recommended Posts

Chtěl bych se vás zeptat, protože uvažuji o připojení k internetu, pro co bych se měl rozhodnout. Nepotřebuji stahovat žádné objemy dat, jde mi o to používat skype, rádio a občas něco stáhnout.Nejlepší by bylo bez FUP. Nevím kolik by mi na toto všechno stačíla rychlost co takhle 512kbit/s?

Přemýšlím do čeho jít.

Bud použít nějakého operátora, o2,oskar(jestli něco má),tmobile.

A nebo takové firmy v Chomutově jako je IBA (agragace 1:8,FUP není,garantovaná konektivita 128kbit/s / rychlost až 1MB, 380Kč) nebo GRAPE (podobné jako IBA za 450Kč) a nebo TVUJNET,LOSAN,CCENTER aj.

Každopádně to znamená mít navedený kabel do bytu a u některých platit za připojení (někteří u nás nejsou takže bych musel platit cca 4000Kč)

Takže potřebuji vaši zkušenost, jít do bezdrátu nebo drátu. Je pravda že mít nějakého mobilního operátora je operativnější, nicméně je to od nich dražšší. Byl bych ochoten dávat měsíčně tak 500Kč, víc ne. Můžete mi poradit z vašich zkušeností?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem šel do bezdrátu, taky kvůli tomu, že nemam pevnou. Je to rychlý a kvalitní způsob připojení, ale jestli máš doma kabelovku, tak to je nejlepší volba. :super Ale co píšeš, že chceš s internetem dělat, na to ti bohatě stačí dá se říct kterýkoliv druh připojení a rychlost připojení tak 1 Mbit/s a rychlost downloadu dat by měla v pohodě stačit 256 kByte/s, pokud je všechno tak, jak píšeš. Takže klidně jdi do tý Chomutovský IBY.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano jsem z Chomutova, vypadá to na dvě nabídky popíši je:

První z nich IBA (www.iba.cz). Připojení kabelem ke switchi. Zaplatím kabel, práci techniků, atd. cca 4000-5000tisíc.

Rychlost až 1Mb garantovaná 128kbit, agregace 1:8, bez FUPU, up prý 128kbit, - cena za měsíc 380Kč s DPH.

Dále grape http://www.grapesc.cz , už jsou v našem domě, takže minimální počáteční náklady, dle stránek to vypadá že je vše stejné pouze dražšší o 70kč - tedy 450kč.

Náklady na připojení od IBY (když budu uvažovat že budu mít u grape náklady 0kč) se mi vrátí tak za 5let. A co bude za 5let?

Ted jde o to která firma je solidnější a má málo výpadků. Kolega co má od grape internet v našem vchodě říkal že moc nestahuje není na internetu každý den ale výpadek za půl den za 2 měsíce.

Nemáte někdo zkušenost s těmito firmami?

IBA mi ještě sdělila, že má nějakou lepší frekvenci, která je spolehlivější a méně rušená (ai 5GHz ale nejsem si jist). U Grape zřejmě 3,5GHz http://www.grapesc.cz/technologie-35.php

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporučuji WiFinu (bezdrát - vzduch), ovšem počáteční náklady u mě 6.320 Kč (antena, přístroj na půdě - teď si sakra nemůžu vzpomenout jak se ten "bazmeg" odborně nazývá, svody - kabeláž, kabel od anteny k "bazmegu", práce technika, aktivační poplatek).

potom jde o rychlost jakou chceš být připojen.

Pro "běžný" provoz - prohlížení stránek NETU (bez hraní her přes NET) by ti mohlo stačit to základní /mám ho taky/ 64/192 - platím za to 250,-/měsíc.

Ovšem stahování filmů, hudby... by ti trvalo hrozně dlouho.

Záleží na tobě a místnímu provozovateli (ceny se liší a o dost) co by ti mohl nabídnout.

Pokud bydlíš v paneláku - můžete se dohodnout s jednotlivými nájemníky a pak to máte levnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myryn: "bazmeg" se nazývá router. ;)

Wi-Fi má problém v tom, že vysílá v bezlicenčním pásmu 2,4GHz. To v malých obcích nevadí, ale ve velkých aglomeracích skončí takové připojení na tom, že v tom pásmu vysílá každý ucho a potom je celý pásmo přehlcený a zarušený.

Takže se vymýšlí jiné způsoby - v licencovaných pásmech, kam nemůže úplně každý. Na to se používají jiné technologie (BreezeNET, Canopy, Ronja,...).

A proto už dnes ve městech na komerční poskytovatele vysílající na 2,4GHz takřka nenarazíš (a když narazíš, tak od nich utíkej). ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MMMMM

Takže grape 3,5GHz už je možné?

Jasně, co se signálu týká, tak to bude OK (nebude zarušené pásmo), ale (pochopitelně) nevím absolutně nic o lidech, kteří se o to starají - a to je taky dost zásadní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam od orangu mobilny modem v notebooku.rychlost 1,8 mega a nemam s tym ziadny problem ani za strasneho pocasia kde wifi zlyhavaju.naklady na zriadenie boli nulove.modem s pripojenim stal 1 Skk a platim 600 Skk mesacne.wifi u nas stoji 1 mb rychlost negarantovana 250 Skk a zriadovaci poplatok 1600 Skk.nechapem kde na to u vas ludia chodia a za co pytaju za zriadenie take prachy.mobilny modem ma vyhodu ze s nim mozes cestovat a stale si online, co som uz parkrat naozaj potreboval a vyuzil.max. spokojnost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kurt

myryn: "bazmeg" se nazývá router. ;)

Wi-Fi má problém v tom, že vysílá v bezlicenčním pásmu 2,4GHz. To v malých obcích nevadí, ale ve velkých aglomeracích skončí takové připojení na tom, že v tom pásmu vysílá každý ucho a potom je celý pásmo přehlcený a zarušený.

Takže se vymýšlí jiné způsoby - v licencovaných pásmech, kam nemůže úplně každý. Na to se používají jiné technologie (BreezeNET, Canopy, Ronja,...).

A proto už dnes ve městech na komerční poskytovatele vysílající na 2,4GHz takřka nenarazíš (a když narazíš, tak od nich utíkej). ;)

Ten "bazmeg" bude spíš access point (AP), jinak naprostý souhlas...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jozefsv

ja mam od orangu mobilny modem v notebooku.rychlost 1,8 mega a nemam s tym ziadny problem ani za strasneho pocasia kde wifi zlyhavaju.naklady na zriadenie boli nulove.modem s pripojenim stal 1 Skk a platim 600 Skk mesacne.wifi u nas stoji 1 mb rychlost negarantovana 250 Skk a zriadovaci poplatok 1600 Skk.nechapem kde na to u vas ludia chodia a za co pytaju za zriadenie take prachy.mobilny modem ma vyhodu ze s nim mozes cestovat a stale si online, co som uz parkrat naozaj potreboval a vyuzil.max. spokojnost

Ahoj, bohuzel Ceska republika silne zaspala s rozsirenim levneho internetu. Zpocatku se zdalo, ze to zachrani metropolitni WiFi site, ale kdo si precte standardy a trochu vi, jak WiFi pracuje, dojde ke stejnemu zaveru, jako Kurt vyse. WiFi je pro tyto aplikace naprosto nefunkcni. Taky vznikalo pro bezdratove pokryti mensich prostor (kancelari apod.) a ne pro plosne pokryti uzemi. To by musel byt jediny poskytovatel, ktery by se nepral o kanaly s konkurenci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja tyhle "bazmegy" montuju denne. Ve velkych mestech se uz 2,4GHz nepouziva a dosluhuje. Ta cena 6000,- by odpovidala zarizeni pracujicim na 5.8GHz ktery je v dnesni dobe bezproblemove a myslim ze i par let zustane, je tam uplne jinak vyresena selektivita kanalu. Clovek muze mit vedle sebe 26 vysilacu a nebudou se navzajem ovlivnovat u 2.4GHz je problem uz se 4mi vysilaci. Frekvence 3,5GHz neni uvolnena a potrebuje k tomu clovek licenci o ktzerou si ale staci pozadat na CTU takze kazda firma muze pouzivat 3,5GHz zarizeni na tuhle frekvenci je bezne dostupne takze to zase takovy trhak neni.

Tot muj nazor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam tohle www.unhfree.net mame pokryte uz dosti velke uzemi, samozrejme se o to musi starat cim dal tim vic lidi...pripojenej jsem na 4MBit, lita to paradne. zadna FUP. samozrejme ze kabelovka je nejlepsi, ale na malem meste nikdy nebude asi. a pokud nechci platit nehorazne sumy outu, tak je to idelani reseni za 350,- na mesic ;)

[upravil dne 15/8/07 petr307]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

urcite ne, tam jeste nedosahnem :-) funguje to tady jako obcanske zdruzeni, coz ma spoutu vyhod. daval jsem to jen jako priklad. je to okoli unhoste pouze. jinak co jsi popisoval ty dve firmy, tak to je dost bida teda. 1MBit a garance 128kbit... to je jen opravdu na pomale brouzdani netem na neprilis datove obsahlych strankach. obrazky s ebudou nacitat dlouho a nejaka videa nebo flash zapomen...pokud nejsi v duchodu a nemas dost casu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to MMMM: Pokud pořád ještě nejsi připojený, koukni na http://www.czenet.com/webhosting/webhostingove-tarify utekl jsem k nim od karnevalu, kde mě opravdu sra*la ta omezení downloadu, protože mi domů chodí dost mailů, plus mám rodinu v cizině, takže probíhá čilá výměna dat, + skypování

Mám připojení za 199,- bez DPH a jsem "docela" spokojenej. Inet je opravdu rychlej a běžně lítá i ve špičce (18:00-22:00) kolem 2mega, jen jim to krapetčastějc vypadává, což připočítávám k tomu, že jsem v dané lokalitě zatím jediný a počítám, že časem se to spraví, výpadky jsou max na hodinu, ale občas to naštve

Jen nevím, jak to je s jejich připojením v Chomutově, v Lounech už zdárně vytlačili pár firem a myslím si že v okolních městech to bude to samé

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...